Co žere Gilberta Grapea (1993)

Skvělý a nabitý scénář a vynikající Johnny Depp a mladý Leonardo DiCaprio. V téhle lahůdce jsem vlastně Leonarda viděla vůbec poprvé a od té doby má u mě velké plus. Zafixovala jsem si ho jako skvělého herce a jen tak něco mu to v mých očích neodpáře.

Dentista (1996)

Zubařů se nebojím a nechuťárny jsou prostě jen nechutné, ne strašidelné.

Noční můra v Elm Street (1984)

Paráda! Na Noční můru jsem se tajně koukala po nocích, kdy máma spala, a pak jsem měla co dělat, abych prošla temným bytem z obýváku do svého pokoje! A představa, že není úniku ani ve spánku...fuj! Jedna dvě, Fredy jde, tři čtyři, už se blíží...

Věc (1982)

Můj úplně první horor, na který mě rodiče nechali dívat. Byla jsem tak po... strachy, že jsem celou noc nevystrčila ruku ni nohu z peřiny. Věc je výborně natočený horor s děsivou atmosférou, kterou ještě víc umocňuje ta beznaděj z okolního všudypřítomného snihu a zimy, ze které není úniku...A Kurt Russel se tu opravdu překonává. Navíc děkuji režisérovi, že si u tohoto filmu odpustil svou úchylku skládat si k vlastním dílům i vlastní hudbu...

Tajemství loňského léta (1997)

Hm, tak tohle mě opravdu nevyděsí. Trapná slátanina s pošahaným "kapitánem Hookem" a ustrašenýma pipinkama, které při prchání před zabijákem dělají přesně to, co by soudný člověk nikdy neudělal, pokud by chtěl dožít příštího dne. Navíc přesně víte, co se stane v příští minutě, čtvrt hodině, i jak to celé skončí. A to mě neba.

Vřískot 2 (1997)

Teď přemýšlím...bála jsem se u tohoto filmu vůbec něčeho...Ano, už si vzpomínám! Aby nenatočili třetí pokračování.

Vřískot (1996)

Vřískot bohužel otevřel stavidla teenagerovským vyvražďovačkám, kde krev teče proudem, naivní vřeštící slečny prchají před kamerou a sem tam na vás něco ošklivého vybafne, ale kde zůstává plíživé napětí, ptám se!?

Dům voskových figurín (1953)

Zdařilé dílko, ale původní film je ještě o chlup lepší. Tyhle staré horory mají něco do sebe, ale dnes už ocením spíš jejich uměleckou hodnotu, než abych byla strnulá hrůzou...To mi ale nepřekáží, abych dala čtyři hvězdičky.

Ženy pro měny (2004)

Po shlédnutí tohoto snímku jsem děkovala bohu za to, že jsem naprosto normální. Slečen, které obětují 90 procent času šlechtěním svého zevnějšku, je mi opravdu líto. Ženská může být fešanda i bez tun make-upu, značkových hadrů a štosů módních časáků, které nás stejně jen učí být jako stádo, kupovat si krémy za 5 litrů, utrácet v buticích a cítit se méněcenná, když nemáme míry jako některá slavná anorektička. Vysokoškolačka Karolína byla k politování, ale při sledování konkurzu na modelky, kdy na kost vychrtlé patnáctileté Zuzaně v agentuře radí zhubnout ještě nějaké to kilčo, mi běhal mráz po zádech. Dobře, že tohle někdo ukázal.