2001: Vesmírná odysea (1968)

Přiznávám se, ten konec jsem úplně nepochopil. Ale přesto to byla nádhera a v žádném případě nuda. Vůbec se mi nechce uvěřit, že to bylo natočeno v roce 1968, protože ty vizuální efekty by dle mého názoru klidně obstály i v současných filmech, jak precizně jsou vytvořeny. Skvělý film, skvělý mistr Kubrick.

Život po životě (2010)

Prej nuda, pche tak to ani náhodou. Moc hezký film s hezkým příběhem a koncem. Všem doporučuji. Skvěle obsazeno na všech frontách. Už jenom čekám na Oscarovou nominaci pro mistra Clinta za hudbu, protože takovou atmosférickou hudbu, která skvěle jemně podkresluje film, aniž by na sebe strhávala veškerou pozornost, umí složit pouze on a zcela jistě by si aspoň tu nominaci v budoucnu zasloužil. Nesmím ale tako opomenout pasáž s vlnou Tsunami, prostě paráda. Téměř jsem si myslel, že to převzali z nějakých zpravodajských kanálů, jak to bylo realistické.

Na doraz (2010)

Tak to bylo hodně špatné. Galifianakis tu byl prostě na pěst. Když hrál kreténa v obou Pařbách, tak do takových filmů to přesně sedělo, ale tady bych ho zabil asi po pěti minutách. Ne, prostě nevěřím, že takový debil může připadat nikomu vtipný a to, že se párkrát rozbrečí z něj ještě nedělá charakterního herce. Je pravda, že zde pár vtipných okamžiků bylo (pití kávy u Jamie Foxxe), ale to zdaleka nemůže vynahradit tu nadmíru trapností. Při natáčení si asi užili hodně legrace, když zde Downey Jr. hraje někoho, kdo nikdy nebral drogy a režisér mu musel říkat : "Tak a teď předstírej, jako že si zhulenej", cha cha cha.

Producenti (1967)

To musel být scénaristicky velmi slabý rok, když tento film dostal Oscara právě za scénář. To samé platí o nominaci Gena Wildera. Přijde mi, že když si někdo utahuje z němců (v tomto případě nacistů pochopitelně) a dělá to k tomu Žid, tak se z toho v Americe můžou posrat a hned tomu dávají ceny. Nezasmál jsem se ani jednou a to mám tvorbu Mela Bookse docela rád (Němý film, Spaceballs, Závrať naruby). Tohle mne ale vyloženě zklamalo.

Proč? (1987)

Sparťani jsou pořád zmrdi. Tenkrát aspoň dostali nejaké tresty natvrdo. Dnes by sotva dostali podmínky a jejich bohatí papínkové by jim vše zařídili. Je zajímavé, že John tehdy kritizoval co mohl a když se stal ministrem, tak zkurvil také co mohl. VV = Sparta Praha, tedy samá sračka.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Tak takhle nějak si představuji, jak by měly vypadat romantické filmy. Celý film je skvělá zábava podpořená skvělým castingem, především mužské části osazenstva. Prim ovšem hraje opět výtečný Ryan Gosling, ale dokonce i Steve Carell je zde (snad poprvé za svoji bídnou kariéru) nejen snesitelný, ale dokonce i sympatický. Co se týče něžného pohlaví ve filmu, tak Juianne je stále krásná a ta dětská chůva byla svým způsobem půvabná (smyslné rty a hezký úsměv). No ale co ta ošklivka Emma Stone. Tu nejspíše vybrali jenom kvůli barvě jejích vlasů, aby byla trochu podobná Julianne, která ji ovšem hravě strčí ve všech směrech do kapsy. Zpět k filmu. Nejlepší asi skutečně byla ta zahradní scéna, ale já se příjemně bavil po celý film, který mi strašně rychle utekl. A i konec se mi velice zamlouval, takže se nikdo nikým nenechte odradit a hezky si tento film užijte.

King Kong (2005)

Po opětovném shlédnutí musím zvýšit na maximum. A proč? No protože je to prostě paráda. Jasně, především po vizuální stránce, protože King Kong je prostě perfektní (samozřejmě, že je zde ten nešťastný záběr, kdy Naomi Wats běží a je za ní jasně zřetelná zadní projekce, ale jinak jsou zde všechny triky naproto úchvatné), i když si na něj člověk musí asi hoďku počkat. Ale pozor, slyšel jsem názory, že první polovina filmu je velká nuda, ale ve skutečnosti to není vůbec pravda. Já se vůbec nenudil. Jack Black, který mi od pohledu přijde jako naprostý slizoun zde konečně dostal roli, kde toho slizouna může zahrát a zvládl to tedy brilantně. Je to ve filmu prakticky jediná postava, které jsem přál, aby chcíp, ale bohužel. Naomi Watts je skvěla hezká slečna, kvůli které jsem Kongovi i záviděl její upřímnou přízeň. Nevím co napsat více. Snad pouze to, že Peter Jackson talent skutečně má a je veliká škoda, že jím zbytečně mrhá nad takovou sračkou, jakou je všemi přehnaně a nezaslouženě opěvovaný Pán prstenů. Je ale pravda, že prachy nesmrdí nikomu a musí si chudák nějak vidělat, že?

Ten kluk (2007)

Je vidět, že s herci mladé generace to není zas tak špatné, jak jsem si myslel. Andrew Garfield u mne pouze potvrdil to, že to co předvedl v The Social Network nebyla jenom náhoda. Film opravdu stojí za shlédnutí, ale já se na něj již znovu jistě nepodívám.

Warrior (2011) odpad!

No to snad není možné, já asi koukal na jiný film. Tohle, že má vyšší hodnocení než-li např. Vyšší princip, Počátek, Amadeus apod. Neuvěřitelná sračka, na které se nedá vůbec nic pochválit. Zbytečně promrhané 2,5 hodiny mého života, které budu chtít nahradit od těch, kteří toto svinstvo dostali na takové hodnocení. K filmu samotnému. Opravdu máme fandit lidem, kteří buší pěstma do ležícího člověka, a kteří se přitom sami nazývají sportovci (nebo spíše mají tu drzost). Jo a navíc to hlavní hrdina dělá jenom pro prachy, takže to je určitě hodně výchovné pro mladé že. Olympijská myšlenka ať jde do prdele, hlavně když domů přinesu balík peněz stůj co stůj. A je úplně jedno, že přitom třeba skoro zmrzačím vlastního bráchu. Dále, když se jedná o zápasnický film, tak jsem očekával nějaké motivující pasáže z tréninku, ale tady to byl neskutečně odfláknutý nepřehledný kaleidoskop záběrů o délce asi 30-ti vteřin, podbarvených nějakou parodií na Beethovena s Billem Contim, hrůza. Jestli ten voják skutečně na té kazeté poznal Tommyho, tak má asi nějaké nadpřirozené schopnosti, protože mně to přišlo pouze jako nějaký žabák v helmě. Ostatně je zajímavé, že dezertér chce být tak nenápadný, že utíká s plnou polní a v kompletní uniformě, cha cha. Samotné zápasy, no síla. Hlavně zápasy Tommyho to byla nádhera (ironie pochopitelně). Realita zápasů šla naprosto do prdele. Nebo si opravdu někdo může myslet, že by bylo KO na takovéto úrovni šampionátu po první ráně. K smíchu. Pomineme-li nereálnost zápasů, tak i jejich zobrazení stálo za hovno. Naprostá nepřehlednutelnost, kde pouze každej debil řve : "Jdi odtud". Kam vlastně měl ten zápasník jít? A vše ještě podtrženo těmi trapáky komentátory. Mohl bych napsat celou knihu o tom, jaká je tento film sračka, ale lepší je, doporučit, aby se o tom každý přesvědčil sám. Opravdu si začínám myslet, že jsou zde 4.000 úplných ignorantů, kteří nemají právo tu být a hodnotit fimy. Pouze kazí zdejší žebříčky. Naprosto nechápu, jak mohli projít vědomostním testem. Ještě na závěr, nikdo nemůže myslet nato, že má tento film nárok na Oscara. Jestli chcete film opravdu s oscarovými ambicemi ze zápasnického prostředí, tak doporučuji Fightera, Wrestlera a ještě v lepším případě Rockyho nebo Million dolar baby. To je jiné kafe. Ostatně letošní nominace na Zlaté globy mi dávají za pravdu. A abych nezapomněl, soundtrack je stejný jako celý film. Jéé a ještě nesmím zapomenout na ty zpívající vojáky, to jsem si smíchy ustříkl do kalhot (také by mne zajímalo, kde sehnali najednou tolik lístků a propustky, no jo US marine). A ještě pro ty co tak obdivují vypracované trapézy (divím se, že vůbec tušíte, kde se tento sval na lidském těle nachází) Toma Hardyho. Zajděte si občas do posilovny, namísto čumení na takovéto kokotiny, a po čase cvičení zjistíte, co všechno je se svaly možné provádět jenom pouhým správným pózováním. Pak si uvědomíte, že byl po celou dobu přihrbený a ramena měl předsunuta do předu. Proč asi? No právě proto, aby mu vynikly ty trapézy (které by v přirozené poloze vypadaly úplně jinak) a nějací mamlasové (třeba ti na CSFD) mohli obdivně čumět a psát superlativy.