Šarlatový a černý (1983) (TV film)

Nic než flanďácká propaganda. Hudba ovšem skvělá.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

A stalo se přesně to, čeho jsem se obával. Objeví se elfové a všechno jde do kytek. Kurva to nemůžou mít aspoň zakrvácený ty jejich meče. Jediný komu tekla krev byl Legolas, když mu tekla rajská z nosu. No a ten drak, ty bláho, se divím, že toho Pytlíka neukecal k smrti, protože se mnou se mu to poda...................

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

U předchozí trilogie mi byl jediný sympatický Gimli, takže zde je super, že prakticky celá ta slavná výprava je tvořena skupinkou trpaslíků. Přičemž každý z nich je mnohem větší sympaťák, než-li ti debilní Hobiti, Legolas a další pitomci dohromady. Prim samozřejmě hraje Thorin,to je fakt frajer.Tedy, kupodivu jsem se celý film dobře bavil, až na jednu sekvenci a tou byla ta s tím mamrdem Glumem. Ty vole, ten kdyby tam nebyl, tak by to u mne bylo za jasných pět. Dále bych pochválil nový dynamický soundtrack. Opět mohu vytknout pouze ty motivy z původního Pána prstenů, ty mne sraly, jinak pecka. Na druhou stranu mne ale z minulosti potěšila přítomnost mých oblíbenců Christophera Lee a především Cate Blanchett. Takže Petere jen tak dál a doufám, že to v dalších dílech neposereš. P.s. Otázka : Proč si ty velké ptáky nepozvali na pomoc hned na začátku cesty nebo aspoň z Roklinky? Mohli si tím přeci celé ty útrapy odpustit ne.

Za borovicovým hájem (2012)

Tak již poněkolikáté musím plně souhlasit s Verbalem. Jdu si také pořídit to Nudítko.

Masakr v Římě (1973)

Obersturmbannführer Kappler mi nepřijde v tomto filmu jako nějaký zvlášť veliký darebák. Prostě plnil rozkazy (ač nemorální), které nikdo jiný splnit nechtěl. Pořád to byl ale velitel SD, tak šel "po chlapsku" svým podřízeným příkladem, ačkoliv měl k rozkazu výhrady. Navíc se snažil sepsat seznam popravených co nejšetrněji a i tak se mu do toho moc nechtělo. Richard Burton je fantastický a takhle nějak si představuji typického důstojníka SS. No a ta poslední scéna, ta byla opravdu drsná, brr.

Pot a krev (2013)

Už jsem nevěřil, že Bay natočí zábavný film, ale jemu se to povedlo. Naprosto dokonalý casting, soundtrack a téměř neuvěřitelný příběh podle skutečné událost. Fakt jsem sa bavil od začátku až do konce a při každém tom záběru z Mizerů jsem si vzpomněl na počátky kariéry Michaela Bay, kdy ukázal, že má talent a nyní prokázal, že mu z něj ještě neco zbylo. Těším se na jeho další film. Jo a ta Bar Paly je teda kus.

Dva lidi v ZOO (1989)

Film celkově špatný téměř ve všem, ale ten konec je naprosto fantastický a každý kdo má rád zvířata jako já, tak musí být dojat až k slzám. Petr Hapka prostě uměl. A v podstatě to beru i jako takovou vzpomínku na ing. Josefa Vágnera, který byl asi částečným předobrazem role pana Macháčka (ten byl mimochodem skvělý, ostatně jako vždy), který je mu v podstatě i dost podobný :).

Hon (2012)

Mé první setkání s Thomasem Vinterbergem a hned taková nálož. Jdu se shánět po další jeho tvorbě. No a k filmu bych řekl, že na tu malou bych se zas až tak nezlobil, ale kdo by zasloužil jednu mezi oči, tak to byla ta kráva ředitelka té mateřské školy a především ten zmrd psycholog (nebo kdo to vlastně byl), který naprosto chybně vedl výslech té malé a prakticky ji do úst vkládal své odpovědi. Tak právě ten byl podlé mého názoru viníkem všeho, co poté následovalo.

Kult hákového kříže (1998)

Skvělý a pravdivý konec. Přesně takoví jsou černoši a jim podobní. Jinak je to ovšem slabota.