Legenda Korry (2012) (seriál)

4,5* Velice povedené pokračování Avatara. Mělo to sice slabší rozjezd, ale pak to přidalo na plynu. Místy to skřípalo, ale celkový dojem velice dobrý. Líbilo se mi, že svět se za těch sto let vyvinul - z technologického vývoje jsem nadšená, i když nemám ráda období světových válek. Velice mě potěšilo, že jsem po dlouhé době narazila na situace, které jsem nepředvídala, nebo jsem počítala, že budou probíhat jinak. Finále série se mi z části velice líbilo a z části nelíbilo - bylo napsané skvěle, ale uspěchané. Možná autorům pozdě řekli, že se bude točit druhá série, protože v posledních třech dílech se událo příliš mnoho a řešení se odhalovala příliš rychle. Další důvod, proč jsem se rozhodla své hodnocení snížit je Mako. V předchozím seriálu bylo jasně řečeno, že blesky nemůže vrhat kde kdo, tak proč to Makovi nedělá žádné problémy? Přišel mi jako příliš nevyrovnaná osobnost na to, aby to bezpečně zvládl - vždyť ani nedokázal vyřešit své vlastní problémy natož mít klidnou mysl. Taky se mi nelíbilo, že dokázal vzdorovat Noatakovi, který je starší, mnohem zkušenější a silnější. Možná mu ale jenom křivdím, protože se mi nelíbí, že do seriálu přidali příliš komplikované vztahy. Doufám, že se do gangu přidá mladý Iroh, částečně z nostalgie po minulém seriálu, částečně proto, že bych ho ráda viděla s Asami, částečně proto, že je dobrý fighter. Teď jsem zvědavá, s čím přijdou v dalších sériích. Zatím je to kratší, než celý Aang, takže vady víc vadí, ale věřím, že s pokračováním se mé hodnocení může zlepšit. 3,5* po druhé sérii a můj názor se pomalu přiklání k 3*. Bylo to až moc, jediné, co celou sérii táhlo byl Bolin - proto jsem tomu ještě neubrala tu 4*. Amon byl skvělý low lvl boss. To, co bylo tady už v podstatě nejde překonat, tak netuším, co chtějí udělat. Na Amonovi a Ozaiovi bylo skvělé, že oba byli vyšší level než Korra nebo Aang, ale furt byli porazitelní. V druhé sérii by si Korra vlastně neměla ani škrtnout.

Zamilovaní (2011)

Film to byl pěkný. Líbil se mi styl, jakým to bylo točené, postavy, herci... Nápad není ještě okoukaný, takže přestože příběh byl jednoduchý, byla jsem zvědavá, co přijde dalšího. Problém je, že tenhle film vyžaduje konec. Jsem sice ráda, že to nemělo poslední dobou velice populární konec "už jsou šťastní - auto zprava - bum - jeden je mrtvý", ale když ne happy end, tak něco jiného. Film sice naznačil konec, ale nic neřekl, takže situace byla úplně stejná jako po celou dobu filmu

Zdrojový kód (2011)

Nic hrozného, nic extra. Film by byl zajímavější, kdyby se soustředil buď na hledání bomby nebo na Coltera. Už na začátku filmu vám dají vědět, kdo je vrah a to, že se hlavní hrdina pohádal se svým otcem a chce se mu omluvit. Celý zbytek filmu je o tom, jak vám tyhle dvě věci odhalují. Nepochopila jsem např. tu odbočku s Nellis Air Force ani to, proč Colter nezjišťoval, jestli on sám/Shawn není atentátníkem. Nejsem si jistá, jestli šlo z filmu vytáhnout něco víc, aniž by se musel překopat celý systém. Film nebyl úplně špatný, ale potřebovat by trochu dovychytat detaily. Dala bych jen 2*, ale herci to vytáhli na 3

Micimutr (2011)

Tahle pohádka nezačala špatně, ale postupem času se úplně zvrtla. Bylo představeno příliš mnoho postav. Skutečný svět by bylo lepší vůbec nepřidávat. Samotná Micimutr působila spíš jako Deus ex machina než jako skutečná součást děje. Loutkovému draku se kouřilo od huby pokaždé, když chtěl loutkař říct něco o záchraně princezny, přesto se nic nestalo, když všichni zjistili pravdu, protože Micimutr to tak chtěla. Děj se rozjížděl příliš pomalu a byl příliš rychle utnut. Myslím, že kdyby si někdo šikovný vzal Micimutr pod ruce, dokázal by z níc dostat dvě pěkné pohádky. Takhle se mi to ale moc nelíbilo a ještě mi to ukradlo kus z Byl jednou jeden král.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Po delší době příjemná pohádka. Vtipná, veselá, nikdo ze sebe nedělal drsného záporáka, nikdo nepřišel o život - a ani nebyly potřeba čáry a kouzla. Trošku slabý mi přišel vtip s tím, jak Aničce začaly růst prsa, ale Vetchého "vysvětlení" to trošku zachránilo. Domácí hudební scénu nesleduju, ale Klus se mi v roli prince líbil (jen bylo trošku těžké mu uvěřit těch osmnáct let), Anička byla taky zahrána vcelku přirozeně. Dvojce Štěpánek-Cibulková do filmu taky dobře sedla. Jediná postava, která byla trošku nadbytečná (nebo se spíš málo projevovala) byla teta Libuše. Potěšily mě i písničky, kterých bohužel bylo poskromnu a zpívaly jen čtyři postavy. Každopádně mě tahle pohádka pobavila.