Želvy Ninja (2014)

První půlka předčila má nízká očekávání, ale ta druhá to jasně napravila. Škoda, že se místy snažili kopírovat "moje" želvy ninja (1990)

Riddick (2013)

Tenhle film je jasný pokus o návrat k Pitch black, ale nic nového nepřináší. Ani planeta se od té minulé zas tak moc neliší. Nové postavy jsou dvoudimenzální (Sackhoff přináší to nejotravnější ze Starbuck) a ze všeho nejvíc mi na nervy lezl příběh - jak sám Riddick řekl, Černočernou tmu přežili tři postavy. Jinými slovy Johns má tři možnosti, jak zjistit, co se stalo s jeho synem: policajtka - nejlepší možnost, řekla by mu pravdu a možná ji i trochu zaobalila, aby zněla lépe; Jack/Kyra - ok, byla žoldák a vězeň a v druhém filmu zemřela, ale i tak měl Johns vetší šanci se k ní dostat a zjistit jak to bylo. Jenže ne, Johns se rozhodne jít po chlapovi, který za sebou nechává mrtvoly už mnoho let, protože to je jednodušší než si zjistit, kde se necházejí ty dvě ženské.

Skvělé dobrodružství Billa a Teda (1989)

Bill a Ted patří do stejné kategorie jako Dude, where's my car? - pokud se nedokážete naladit na tu správnou vlnu, tak vás to úplně mine a nic z toho mít nebudete. Pokud se vám to ale podaří, užijete si film, který je sice pitomost, ale to neznamená, že by nemohl být skvělý. Pro mě je to jeden z mála kultů, který za to stojí.

Snídaňový klub (1985)

Nevím, možná ve své době ten film znamenal víc nebo jenom nejsem ta správná osoba, která by ho dokázala ocenit. Popravdě, škatulky jednotlivým postavám zůstaly celý film. Co mě na filmu zklamalo ze všeho nejvíc bylo to, jak se na konci spárovali. I když sportovec neskončil s princeznou, tak oba si někoho našli a mozek zůstal na ocet a ještě za všechny napsal esej. Protože šprt nikdy s nikým neskončí, pokud není hlavní postava. Tenhle film pouze škatulkám dodává třetí dimenzi, ale postavy v nich pořád zůstávají.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Ten film mě velice mile překvapil. Sice mě představa Alpha draků příliš nenadchla, ale jinak byl to byl skvělý příběh. Co se mi ale na filmu líbilo ještě víc byla grafika. Všechno bylo velice kvalitně udělané a dostalo mě, jak si vyhráli s postavami - zvlášť Hiccup vypadal skoro jako skutečný člověk. Dali hodně důraz na detaily a vyplatilo se to

Noe (2014)

Ten filmy nedává smysl, i když přijmu ten svět.

In Your Eyes (2014)

Milý film. Nic nečekaného, když už víte, o čem to je. Trochu mi vadilo, jak tam všichni huhňaj a že hlavní postavy byli příliš typové. Chytrej kluk, který vyroste v totálního losera a psychicky nevyrovnaná ženská, s manželem doktorem, který ví nejlíp, jak jí pomoct. Nápad se mi líbil, i si myslím, že to bylo dobře natočené, ale je to prostě Amerika. Joss Whedon je skvělý tvůrce, ale i on staví na již zažitých a osvědčených principech. Se zajímavějšíma postavama (a tudíž i zajímavějším příběhem) by to byl 4* film. Takhle je to jen romantická pohádka o obyčejném klukovi a labilní princezně.

Veronica Marsová (2014)

Klasický díl Veronica Mars roztáhlý do filmové délky. Nikdo se nad tím moc nezamýšlel a sepsal scénář. Což o to, že Logan obviněný z vraždy už tu bylo... Člověk by čekal, že film bude něčím nový, ale není. Připomíná to spíš slabší díly seriálu

Krev: Poslední upír (2009)

Japonský lesbický rip-off Underworldu (včetně pár přesně překopírovaných scén, jako například když děvčata ukradla náklaďák a prala se s lítajícím upírem). A ta uniforma mi lezla na nervy ze všeho nejvíc - to holka lehce zapadne, když je jediná Japonska v uniformě mezi Američankama v normálních hadrách.

Serenity (2005)

3,5* s tím, že začátek je poněkud pochybný, ale zbytek to dotahuje. Úplný konec to ale trochu kazí (trochu moc dobře to dopadlo - když beru v potaz, že to dělal Whedon...) - ale jsem ráda, že to přežili ti, co přežili, a že konečně dotáhli tu věc ze seriálu do konce. Bohužel jsem věděla o jednom hodně velkém spoileru, co se týče Jossa Whedona a úmrtnosti jeho postav, takže přesně nevím, jak by na mě ta scéna působila. Seriál byl zábavnější a i jeho poslední díl mě bavil víc, než Serenity, takže zaokrouhluju dolů.