Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

A já do těch plných půjdu, protože když odečteme to drámo ohledně toho, kdo je čí otec, tak je to opět skvělá zábava a hláškující Strážci, kteří mi v ranních hodinách druhé noci v Boskovicích dali dostatek energie, abych neusnula a naopak rozvibrovala lavičku svým smíchem (což mimochodem nebylo vůbec lehké, protože tady ty lavičky jsou po rekonstrukci a tudíž bytelné!). Samozřejmě jsem si vědoma toho, že dvojka nedosahuje kvalit dílu prvního, ale... jak bych to sofistikovaně vysvětlila? I am Groot! ;-) Filmový víkend s ČSFD 2017

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Opět film na pomezí. Opět mezi 3 a 4, protože někdy musíte vypnout tu část mozku, kde se skrývají všechny vaše informace o historii a prostě si užíváte blockbuster ako cyp. Co film v mých očích poškodilo, byly nefunkční zpomalené scény... Tohle, milý Guyi, platilo v Sherlockovi při prchání lesem za střílení z děla, ale tady bych naopak místo zpomalení výrazně zrychlila, ať je to rychle za námi. (já jsem sice mrkala minimálně, ale i tak jsem Beckhama neviděla, takže... good for me :)) Filmový víkend s ČSFD 2017

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Jsem na pomezí 3 a 4 hvězd, fuct funtastický James McAvoy to možná někdy převáží na vyšší hodnocení, ale nějak mi to prostě nebrnklo do nálady natolik, abych se předala. Filmový víkend s ČSFD 2017 :-)

Klub únosců (2002)

Námluvy po irsku. Takže nejdřív trocha únosu, pokračující dvojím odmítnutím- což by nejednoho mladšího bratra, který nemá nárok na rodinný majetek a musí si hledat obživu kde se dá, odradilo. Následně vyvstane problém v podobě vojáků, které angažuje (právoplatný) nápadník jedné ze sester (chudák Liam, zase hraje protivu), pak se prchá, stále se odmítá, ale už jen tak 'pro forma'. Pořád se prchá, Matthew Rhys skáče do vody, Sophia Myles krásně spadne z koně a nakonec jsou dostiženi spravedlností, jak jinak. A to prosím v okamžiku, kdy se NE mění na ANO, ale vysvětlete to zákonu... Konec je potřeštěný jako celý film, ale takovým milým, osvěžujícím způsobem. Jenom jednu pochybu mám- opravdu byste vstoupili do vybrané společnosti a řekli nahlas větu "Jsme Klub únosců."?? Jako reakce by taky mohl hrozit hurónský smích.

Mumie (2017)

Zataženo, místy spoilery... Asi takhle, už podle traileru se dalo vydedukovat, že to majstrštyk tohoto roku nebude. Přesto tam potenciál byl a já se ptám, kdy a jak ho nezdárně promrhali?? Od momentu, kdy se na place objevil Russel Crowe, to šlo do filmových kytek a raději bych uvěřila v nehynoucí lásku s lehkým věkovým rozdílem (Cruise a ta faraónovic potetovaná fúrie) než tomu, jak to dopadlo. Prostě chvilkami jsem měla pocit, že TO tam je a chvilkami jsem nechápala, že na tohle dali producenti peníze. Dobrovolně... Třeba je nejdřív unesli, hrozili smrtí jejich rodinám a domácím mazlíčkům... To by pak smysl dávalo. Proč teda doprčic ta třetí hvězda, ptáte se? Dostaly mě ty zdvojené duhovky... Nekecám.

Dirk Gently's Holistic Detective Agency (2016) (seriál)

Bláznivé dialogy jeden za druhým, bláznivá situace druhá za třetí, sem tam nějaká ta mrtvola... Ne, to nebylo přesné, mrtvola se tam vyskytuje každou chvíli a není to jedna a tatáž, převážená například v nějaké dodávce... Ne, to taky není přesný popis. Víte, co je přesný popis? Všechno je propojené. Možná byste si nevybrali holistickou detektivní kancelář Dirka Gentlyho na vyřešení vašeho problému, ale to neznamená, že si tatáž kancelář nevybere vás. V lepším případě za asistenta, v tom horším za protivníka. Pro fandy Douglase Adamse povinnost.

1890 (2017) (seriál)

Těžko říct, jestli je to počin originální nebo katastrofa. Nebo originální katastrofa? Očividná pro- oblíbený žánr historická detektivka, přenádherný zámek Betliar (který jsem zažila s exkluzivní a nezapomenutelnou prohlídkou) i jeho okolí- kamera má co zabírat a umí to zabrat. Co se hereckého ansámblu týče, po třinácti dílech... výhrady nemám. Očividná proti- hudba (šmárjápannomilosrdná!), některé dialogy a hlavně vnitřní monolog hlavní postavy. Taky si někdy říkáte- mám radši knihu než film, tam je jasně napsané, co postavě probíhá hlavou. No, u Jánoše Martona jeho osobní myšlenky víme a obzvláště v prvních dílech jsem silně zvažovala přerušit sledování, protože jsem trpěla jak pes. Kvůli čemu jsem pokračovala a dotáhla to až do konce, byl příběh. Byla jsem zvědavá, jak a kdo a proč. Můj tip vyšel vítězně, možná se to dalo o 1-2 díly zkrátit, ale celkem to bylo přiměřené. Poslední nedostatek- asi to tam mělo působit vtipně a odlehčeně a... reálně?? :o Ti dvaja žandári. Naprosto je vystihuje Martonův vnitřní popis, který bych z fleku podepsala: "Když se rozdával rozum, ti dva přitom očividně chyběli."

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Už jsem konečně přišla na to, v jakém typu filmu snesu Dwaynea, heuréka! Jinak je to omalovánka více než pěkná, jen jsem celou dobu přemýšlela, k čemu tam bude dobrý ten dementní ko-ko-ko-hout se sebevražednými tendencemi, protože všechno by mělo mít nějaký smysl. Kromě věcí, které smysl nemají. Za mě poctivé 4 a (ať nežeru) půl*.

Que Dios nos perdone (2016)

Španělácké počiny jsou většinou dost dobré a ani Que dios nos perdone není výjimkou. Není to totiž vůbec učesané, záběry jsou neotřelé, postavy jsou... kuriózní a vraždy dost humusácké. Máme zde poměrně štědrou stopáž 126 minut, ale troufla bych si říct, že ani jeden záběr není zbytečný. Je to jeden z těch filmů, ze kterých vám není moc dobře po těle, ale o kterých víte, že jsou prostě jedinečné.

Naprostí cizinci (2016)

Závěr čudný, ale jinak mi to sedlo jako zadek na hrnec. Vtipné, tak akorát zvrácené (přesně jako je zvrácená dnešní doba se všemi appkami, facebookem, sdílením fotek apod.) a dramatické jako italská domácnost. Mimo všechno to švitoření, smsky, jídlo a humbuk- všimli jste si, jak mají v tom obývacím pokoji nádherně zařízenou stěnu s knihami? K něčemu takovému bych se chtěla dopracovat...