Matyáš Sándor (1979) (seriál)

Tak tady se nabízejí v podstatě jen dvě možnosti. Buďto jste nečetli vynikající a dokonale nabitou předlohu Julese Vernea a budete si říkat, co je to za ošuntělého hraběte Monte Christa s divným scénářem a vrazíte tomu milostivě 2-3*. Nebo jste četli skoro každé léto Matyáše Sandorfa i po večerce a budete co čtvrt hodiny mlátit hlavou do zdi.. kvůli tomu, co udělali se scénářem. Zároveň budete cítit masochistické potěšení nad některými změnami v ději a hlavně si v poslední čtvrté části začnete znepokojeně říkat, že tohle přece nemůžou stihnout, než vám dojde, že si čtvrtinu knihy přetvořili podle svého (=prostě ji vypustili). Když už je jasné, do kterého tábora patřím já, shrnu to stručně- trpěla jsem jako zvíře. Takhle nesmyslně rozdělit příběh do čtyř nevyvážených dílů, zároveň po každém 'překvapivém' obratu nedát vůbec divákovi čas to vstřebat nějakým delším záběrem do prázdna, ale hned tam střihnout další akci, tohle se prostě Frantíkům nepovedlo. Celý příběh má vygradovat dramatickým 'božím soudem' a zatím to vypadá jen jako další schůze baráčníků v čísle 79. Jak píšu, trpěla jsem jako zvíře.. ale trpěla jsem krásně, protože herecké obsazení je jedna báseň a když odhlédnu od scenaria, nakonec z toho byl cítit maďarský vlastenec, hrabě Matyáš Sandorf. (německý dabing, slovenské titulky, life's good :-)

Krvavý potok (2009)

Horor, který chce spíchnout dohromady nacisty, runy, krvavé obřady a farmáře. Zarytá fanynka by k tomuto dílku napsala, že Fassy byl postupem času čím dál tím méně seksy, až byl úplně nejmíň seksy. Za sebe říkám, že to třetí oko už bylo fakt mimo mísu a do módy nepřijde, ani kdyby to propagovala Hermiona.

Břetislav a Jitka (1974) (TV film)

Počátky českých dějin mám ráda, pokud si to ovšem všechno nevymyslel Kosmas o dlouhých zimních večerech... Břetislav, moravský kníže, má po otci původ udatných Přemyslovců, ale protože církev neuznala druhý Oldřichův sňatek s prostou Boženou, je považován za levobočka a tudíž nemůže počítat s tím, že by si ho vzala urozená dívka. Jelikož je ale cílevědomý a má filipa (a víc štěstí než jeho strýc Jaromír, stručně o něm- byl vykleštěn, oslepen, vězněn po většinu svého života a nakonec zavražděn- no není to pech??), unese tedy Jitku, dceru vévody z Bábenberka, aby svůj status vylepšil. Scénář byl spíchnut vtipně a přitom ohromně mile- pasáže, kde Břetislav popisuje Moravu, působí velmi hrdě a vřele (podobný dojem vyvolá jen popis Karla IV. českých zemí v Noci na Karlštejně). Ústřední dvojice nemá absolutně chybu, až si jeden neustále klade otázku, jak to asi bylo doopravdy? Kdyby takto, jsem spokojená.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Viděno na Filmovém víkendu v Turnově. Hrozně ráda bych dala třetímu Star Treku plný počet bodů, podle mě to byl zlatý hřeb celého víkendu, ale... nebyl lepší než Do temnoty, přestože postavy v příběhu jsem tak krásně sžité, že málem slyšíte odbíjet svatební zvony (Kostra a Spock).

Deadpool (2016)

Viděno na Filmovém víkendu v Turnově. Největší překvapení letošní akce? Jednoznačně Deadpool! Původně jsem plánovala se u tohoto snímku trochu vyspa... ehm zregenerovat po první noci a připravit se na Kapitána Ameriku, který měl víkend uzavřít, nicméně neměla jsem šanci koukat na svá víčka zevnitř. Občas byl sice humor poněkud svéráznějšího zrna, ale jinak jsem nadmíru spokojená.

Sebevražedný oddíl (2016)

Viděno na Filmovém víkendu v Turnově. Sebevražedný oddíl není špatný, člověk se i párkrát zasměje, ale těch postav na popsání už je tam zkrátka krapet moc a to je značně na škodu. Celkově tedy za 3,5*, ale zároveň divák cítí, že tihle zlobříci byli to nejslabší z celého filmového víkendu a to je škoda, když uváděli sobotní večer.

Agent bez minulosti (2002)

Retrospektivně? Byly jsme čtyři středoškolačky a celou cestu z intru do šternberského kina jsme si říkaly, jestli dorazí i někdo pátý, aby se hrálo. Přišel ještě jeden pár, takže nás bylo šest a hrálo se! Děkuji :-)

Jason Bourne (2016)

Kino Luna, v den premiéry cca 30 lidí (v obrovském sále, před největším plátnem v Ově). K celému Bourneovu příběhu mám poměrně silný citový vztah, který se vyvíjel, až uzrál. Pokud budu později schopná napsat víc, napíšu víc.

Avengers: Age of Ultron (2015)

"... když zůstaneš tady, budeš v bezpečí, ale vyjdi ven a bude z tebe avenger..." A jak řekl, tak se i stalo. Asi takhle, marvelovky nebudou nikdy moje srdcovky (možná krom Strážců galaxie), z téhle přehršle superhrdinů nemám žádného, kterého bych upřednostňovala, jelikož mi přijdou všichni do jednoho až moc... až moc vtipní? Ale příběhy s nimi mám ráda, některé jsou vymakanější, jiné méně, nicméně pobaví vždycky.

Avengers (2012)

Vidět tolik superhrdinů v tolika superfilmech jen proto, že za osmnáct dní pojedu do Turnova na Občanskou válku a chci být plně připravena, je takřka šílenství, ale myslím, že jsem si ještě krapet rozumu ponechala. Po předchozích filmech tomuto dávám čistých pět* a vše ostatní se dočtete v komentáři TheDarKniga ;-).