Alois Nebel (2011)

Přesně takovýhle ''jiný'' film u nás již dlouho nevznikl a je dobře, že se najde někdo kdo ho vytvoří. Jelikož zvolená technika výtvarného zpracování není zrovna jednoduchá na zpracování. Bohužel mě nadchlo jen to grafické zpracování. Příběh mě nijak nechytil, nenašel jsem nějaký jeho hlubší význam, jaký by se k podobnému filmu hodil. Herecky se to moc hodnotit nedá. V hlavních rolích je spousta kvalitních herců, jen jsou prostě animovaní. Takže si zapamatuji jen úžasný Krobotův hlas a skvělou animaci. Ale i to u nás stačí na jeden z nejvýraznějších počinů poslední doby.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Poutavěji už podle mě nešlo Shakespeara pojmout. Herecky i dějově vynikající a pro spotřební publikum vynikající záležitost. Emmerich se může jít dokonale zahrabat. Tohle je ta pravá Shakespearovská romance.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Neskutečně příjemný hollywoodská/nehollywoodská romanťárna. Rozhodně něco z toho lepšího vzniklého v loňském roce a to především díky skvělému a příjemnému obsazení (Goslinga, Moore nebo Carella) ty opravdu můžu. Během sledování vám přijde, že je všechno tam, kde přesně má být. Velmi svěží a taky přesné, ale ne do takové míry, aby to bylo strojené, takže vás film dokáže místy i překvapit. Bohužel všechno vede k jednomu jasnému konci. Toho škoda. Udělal bych z toho trpkou romantickou komedii a příběh by skončil ve chvíli, když se všechno posralo a ně zase všechno napravit. Jako vždycky. To je prostě Hollywood.

Jeden den (2011)

Samo o sobě to, že se film alespoň trošku vymyká z běžného průměru daného žánru alespoň nějakou svou částí, u mě znamená velkou šanci na jeho oblibu a taktéž vysoké hodnocení. Přesně podobným případem je velmi nenápadná romantická komedie Jeden den. Anne i Jimovi to spolu sluší. Jistá chemie mezi nimi funguje, nikdo z nich není výrazně otravný a koncept filmu je zajímavý a také dosti zábavný. Škoda jen klišoidního konce, ale na to jsem si tak nějak poslední dobou zvykli.

Lovec trolů (2010)

Opravdu zajímavý námět, který musí být výrazným osvěžením během festivalově náročných filmů a věřím, že kdybych Troll Huntera viděl přímo ve Varech, tak bych udělil trošku vyšší hodnocení. Jinak nápad se rozhodně cení, podání jako dokumentární film bandy studentů, aby se dodalo na serioznosti a zároveň ne vůbec špatně vypadající digitální trollové. Nízkorozpočtové, nápadité a místy trochu víc strašidelné. Co víc si přát společně s krásnou Norskou přírodou.

Nedotknutelní (2011)

Po nedávném Warriorovi další kometa, která byla dlouhý čas přehlížena a pak zničeho nic vystřelila mezi elitu. Moc jsem tomu hypu nevěřil, ale po shlédnutí musím uznat, že Intouchables je setsakramentsky dobrý a příjemný film. Zbytečně moc netlačí na emoční pilu, ale síla příběhu je sama o sobě dosti silná. Navíc je děj inspirovaný skutečnými událostmi a to samo o sobě naznačuje jistou atraktivitu. Od nadprůměru ho odlišuje silná dávka velmi černého humoru a asi i díky tomu dávají všichni tak vysoké hodnocení. Na top desítku to není, ale solidní místečko v top žebříčku si Intouchables určitě zaslouží.

Milosrdné lži (2010)

Námět, obsazení i režisér znějí opravdu sympaticky. Jenže výsledné dílko nemá až takové kvality. Herecké obsazení je luxusní Cluzet (novodobý hit Intouchables), Dujardin (čerstvý držitel Oscara) a také Marion Cotillard, kterou rozhodně nemusím nijak dlouze představovat. Jenže dohromady to nějak nefunguje. Vypadá to až strašně moc televizně a lacině. Jako levná italská či německá telenovela na nedělní dopoledne. To všechno ještě podtrhává hodně brutální dvou a půl hodinová stopáž.

Nový svět (2005)

Úplně klasický Malick. Opět je strašlivě těžké najít se k jeho dílu cestu. Některým se to povede a jsou unešeni, jenže my co jsme zrovna hledali něco stravitelnějšího, budeme celkem unuděni. V Novém světě nejde ani tak o objevné cesty našich evropských předků, ale především o jejich pocity. Jedné se tady hlavně o ten vnitřek a celkový děj je pouze na druhé koleji. Bohužel se Malickovi nepovedlo nadchnout mě ani na druhý pokus.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Víme již, že Bird je opravdu skvělým tvůrcem animovaných filmů, ale že se takhle popasuje i s Mission Impossible jsem opravdu nečekal. Ghost Protocol mi sice docela dost připomínal předchozí Abramsův třetí díl, ale to vůbec není na škodu protože ten byl skvělý. V hlavní roli zůstává stále Tom Cruise a jeho doprovodná skupina se stále mění. Tentokrát mě ale velmi potěšila. Především výběrem Simona Pegga a Jeremyho Rennera. Jediný trošku větší nedostatek je pro mě záporák, protože Nyqvist sice nenávidí ženy, ale celý svět mu moc nevěřím. Ghost Protocol se může tedy hrdě rovnat se všemi díly série.