Surfařka (2011)

Nenápadný film, ale o to silnější. Samozřejmě díky té autenticitě silného příběhu podle skutečné události. Herecké obsazení ani režisérská stolice (McNamara) nenaznačovali žádné veliké divadlo, ale opak je pravdou. Celá parta kolem filmu si nesmírně sedla a na filmu to je znát. Přes tíživý osud je znát ta pohoda během natáčení. Člověk si, ale i tak uvědomí jak všichni stárneme a nevyhne se to ani Dennisu Quaidovi s Helen Hunt. Občas se mi zdálo, že moc tlačí na emoční pilu. Viz scény z Thajska, ale potíž je v tom, že ono to opravdu tak bylo, takže není nač si stěžovat. Super film.

V zajetí rychlosti (2005)

Road trip o snu jednoho bláznivého dědka z Nového Zélandu, co se rozhodl procestovat Ameriku a stanovit rekord, který do dneška nikdo nepřekonal. Klasické životopisné drama s mírným nádechem spálených gum. Bohužel nestojí až tolik na motoristických zážitcích, ale spíše se jedná o herecký koncert Anthonyho Hopkinse, jako nahluchlého, dobromyslného a trošku zvláštního starce. Klasicky odvedená práce, která nenudí a dokáže vás chytnout za srdce.

Probudím se včera (2012)

Nejdelší reklama na Orbit, kterou jsem kdy viděl. Jasně film se musí nějak zaplatit, ale co je moc, to je moc. A to jsem se na Probudím se včera i docela těšil. Hlavně kvůli solidnímu nápadu, co se týče příběhu. Ale začátek je prostě divný, většina vtipů šla tak nějak kolem mě a ani s tranformací do těla Jiřího Mádla se nic výrazně nezlepšilo. Až v druhé polovině mě pobavilo několik scének a o průměrném hodnocení rozhodlo také to, že jsem byl zvědavý, jak to celé skončí. Sice podle očekávání, ale zajímalo mě to. Pár dobrých vtípků, docela slušný oldies feeling, otravný gumák Mádl -> klasická česká spotřební zábava.

Ctrl Emotion (2009) (studentský film)

Jako závěrečná studentská práce Vojty Kotka, to není vůbec špatné. Několik velmi zajímavých nápadů a docela slušná story. Hudba není vůbec špatná a Tereza Voříšková je k sežrání. Jenom mě tam prostě strašně štval gumák Mádl. Docela bych byl zvědavý na celovečerní film od Kotka.

Kontraband (2012)

Islandský režisér/herec Baltasar Kormákur sehnal hollywoodské producenty a peníze a zremakeoval islandský thriller Z Reykjavíku do Rotterdamu ve kterém si sám střihnul hlavní roli. Jeho remake nese název Kontraband a není ničím jiným než velice poctivě provedenou žánrovku. Obsazení je v pohodě. Příběh je velmi dobrý s několika dějovými zvraty. Sice očekávanými a často i průhlednými, ale jsou tam a jsou vítaným osvěžení. Navrch přidáme dobrou a velmi napínavou atmosféru. Pokud hledáte thriller o nějakých těž loupežích a pašování. Kontraband je přesně pro vás. Kvalitně odvedené řemeslo. Nic víc, nic míň.

Velký útěk (1963)

Legendární vězeňská útěková klasika. Lepší než Motýlek nebo například Útěk ze Sibiře. I přes svou délku je Velký útěk zábavný a poutavý. Kromě všudypřítomného napětí není zanedbána ani komediální stránka a závěr se nese ve velmi dobrodružném a akčním duchu. Nemohu si pomoci, ale poslední půl hodina mi strašně připomíná český film Copak je to za vojáka. Výborný film po všech stránkách se skvělým hereckým obsazení, ale Steve McQueen mi prostě nepřipomíná frajera, ale slizkého skrčka.

Mise (1986)

Pche náboženství. Naprosto nudný film, který více než na dobývání nově objeveného světa ukazuje na nesmyslné boje uvnitř církve. U které nechápu, jak v něco takového může člověk věřit. Pro mě naprosto nudné a nezajímavé. To samé platí o ději. De Niro mi zde přišel zbytečný a nudný stejně jako Irons. Jediné zajímavé jsou hudba a nádherná příroda.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Opravdová paráda. Reunion ''prciček'' se neuspěchal a přichází přesně v pravou dobu. Jsem velkým fanouškem původní série a další tv/video přídavky neberu nijak vážně. O to více jsem se těšil na plnohodnotné pokračování se starými známými. Nostalgie ale tvoří jenom část celkového dojmu. Všichni z první dílů jsou zpátky a jejich trampoty taktéž. Strašná komediální šleha. Každý se po vysoké nějakým směrem posunul a nějak je nám jasné, že většina z nich ne tím směrem, jakým by chtěli a tak na závěr přijde očekávané vystřízlivění a okamžitá náprava. Jak už tomu bývá pravidlem. A proto kvůli konci nedám plný počet. Ale nové Prcičky jsem si užil a takhle vysmáté kino plné lidí jsem již dlouho nezažil.

Láska a jiné závislosti (2010)

Tak tohle bych do Edwarda Zwicka opravdu neřekl. Sice se jedná o retrospektivní film, který si bere místo od roku 1997, jenže je to prostě romantická komedie a to mi k němu prostě nesedí. A je také vidět jak se zabydlela myšlenka, že čím více nahoty a sexu, tím více to lidi zaujme. Ale ona to je pravda. Jediné co si budu po dlouhé době z filmu pamatovat jsou postelové scény a nahá Anne Hathaway. Jinak se mi líbil Gyllenhaal, ale to je asi všechno. Prostě průměr.

Vendeta (2011)

I přes docela jednoduchý a průhledný příběh jsem si Vendetu opravdu užil. Nejsem jsi jistý jestli u nás něco podobně kvalitního a žánrově podobného vůbec za poslední dobu vzniklo. Atmosféra mě opravdu dostala a především začátek je hodně drsný a i když většinu násilí nevidíte, tak víte, že se ve skutečnosti děje něco opravdu nepříjemného. Herecky Vendeta stojí samozřejmě na Vetchém, kterého mám rád a i tady se mi líbil. Hlavně společně s Igorem Chmelou. Dojem dokresluje dynamická kamera a dám zapomenou i na pár nesmyslů na závěru. Prostě mě Vendeta zaujala a mohu ji jen vřele doporučit.