• Krátkometrážní
  • Pohádka

Šmoulové (2011)

Hm.. Jo, se šmouly to má společnýho málo, to popírat nebudu. Ale ten spokojený úsměv z mé tváře vymazat nedokážu. Vtipy - i když poněkud hloupé fungují! Scénář - Dojemný, až to bolí.., ale budiž. Co dodat? Zastávám názor, že filmy a seriály pro děti by se měli točit tak, aby u toho dospělí nemuseli obracet oči v sloup. A tady se to povedlo.. Tak proč nedat 3*? Pokud někdy vznikne hraný film, který bude alespoň malinko věrnější předloze, snížím hodnocení.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Tak koukám do programu a vidím film, který ještě neviděl. I zajímavý namět by to mělo, tak jdem na to.. Je tam spousta známých a vážně skvěle to vypadá, když se ten ponurý černobílý svět začne vybarvovat. Růže, auta, karty i lid.. A jde to dál a dál a co bych nečekal, z neškodné fantasy komedie je tvrdé drama a rasizmu, ani si nevšimnete, jak se to stalo. Film si rozhodně zaslouží těch 82%, co má. Výborný nápad, výborné zpracování, výborní herci.. Taky bych si docela rád v tom seriálu rád žil. Každý film mi na chvíli uvízne v paměti a myslím, že tenhle tam zůstane ležet hodně dlouho. Jestli někdy sestavím žebříček oblíbených filmů, tento by tam rozhodně neměl chybět. 90%

Hroch (1973) odpad!

Naprostá blbost! Čím bych začal? Zkusím to vzít popořadě, protože jako celku se tomu ani nedá říkat film! Výkony raději nehodnotím, protože podobnou blbost jsem ještě neviděl, to mám parodie rád. Hudba: Nejlepší je, když žádná není. Vezměte nějakou vážnou hudbu a když zlý, pletichářský a zkorumpovaný politik z hrozivým obočím plave, pusťte tam zvuky.. já to nenapíšu, z nějaké grotesky. Děláte si srandu?! Děj neexistuje, všechny postavy jsou naprosto hloupé a předvídatelné, pokusy o vtip.. z lítostí oznamuji, že bych se potrhal smíchy u Kameňáku, i když ty vtipy znám natřikrát.. Lepší je Děsnej Biják, lepší je Disaster Movie! Nuda, šeď.. k čemu to mělo lidi "poučit či zblbnout" nevím, ale už nikdy nechci vidět ani toho blbě udělaný Hrocha.. (nebo scény z žaludku!) Absolutní nula.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Nesnáším tuhle sérii, říkám to narovinu. Postavy jsou hloupé, děj předvídatelný a postavený tak, aby jste žasnuli nad tím, jak je jejich láska úžasná, stejně tak jako všechno kolem nich. Za co tedy 3 hvězdy? Za tento film bylo zřejmě spotřebováno spoustu peněz, je mnohem lepší než skromná jednička, děsivě strašná dvojka a nudná trojka. Napětí tam (světe div se!) funguje, a i když scénář skřípe, je nejlepší z celé série. Hudba skvělá, tvůrci se dokonce občas snažili i o vtip. (Svatební proslovy) Hm.. Za snahu ošmoulané 3 hvězdy, ale slibuju, že víš nepůjdu, to by se musel stát zázrak. Například bych se mohl probudit a zjistit, že tohle zvěrstvo Meyerová nikdy nevypustila do světa..

Pád Třetí říše (2004)

Film němců o němcích, film němců o Hitlerovi.. Na historické nejsem, ale tenhle kousek byl pro mě jako deset hororů. O to horší to je, že Hitler je vyprávěn jako starý blázen, jako hlavní hrdina. A pak obrátí a zastřelí se. Není nic horšího, než fakt, že byste s ním i mohli sympatizovat, kdybyste neznali ten příběh, kdy zabil milóny lidí, nejenom židů, ale všech těch nebohejch obětí, kteří v té válce padly. I když se říká, že všechno zlé je pro něco dobré.. Ale za jakou cenu?! Mládí neomlouvá, zhrnuje svědkyně, která s oním "Vůdcem" spolupracovala. Němci zkrátka umí filmovat realitu.. To jim nikdo neupře..

Aréna národů (2012) (pořad)

Myslím, že téhleté soutěži křivdíte. Pokusili jste se kouknout na víc dílů? Projet všechny části? Že ne? Já to zkusil a je to fajn pořád na odpoledne. Nevím, kde jste slyšeli, že je to bude úplně stejné jako hry bez hranic! Moderátoři se snaží to obměňovat, i přes pár soutěží, kterých se opakovali znovu třeba třikrát. Tady jde o ty lidi, kteří se snaží a reprezentují, protože o to v těhle hrách jde, zahrát si a ne vyhrát, ale užít si, možná i naštvat soupeře, kteří to berou moc vážně. Hudba ujde, 50%.

EZO.TV (2009) (pořad) odpad!

Příležitost dát něčemu odpad!, nic jinýho..

RCVR (2011) (seriál)

Bavilo by mě to, kdybych nemusel čekat dlouhý týden, abych zjistil, co se stane. 7 minut je málo. Tvůrci zatím nic moc nepředvedli, možná to, že mají dost prachů a dobrého sponzora.

Armáda temnot (1992)

Pokud mám být upřímný, byl jsem zklamaný z komedie. S žánrem horor nesouhlasím, pokud vím, neobjevila se tam krve ani slzička. Komedie 6*, horor 4*.. Jinak nemůžu, je to vlastně taková pěkná komedie pro celou rodinu a co fungovalo ve Smrtelném zlu 2, fachčí i tady. Škoda záběrů, kterých měl Sam Raimi asi už dost a vsadil na akci, hudbu, obsazení a hlášky. Ani není znát, že Bruce (neboli Ash) zestárl asi o 10 let. Co vytknout? Mělo to být delší, rekapitulaci jsme si mohli odpustit. Kdo má rád středověk, neprohloupí. Kostýmy úžasný. A aby tý chvály nebylo moc, úvod trochu skřípe a než to doladí, tak si asi 25 minut počkáme na tu pořádnou taškařici. Ještě jednou: 99% za komedii, 60% za horor - výsledná za 85%, tedy 5 hvězd!