Místo činu - Hamburk - Oko za oko (2014) (epizoda)

Jako kdybych naskočil do rozjetého vlaku. Strašně bídné dialogy několika nudných postav, záporáci jsou fajn, ale přišlo mi to úplně povrchní, včetně jednání všech zůčastněných. Til Schweiger boduje, má charisma, divák mu fízla věří, ale scénář za moc nestojí. Potěší dvě solidní bitky, které maj civilní choreografii a jsou brutální. Na dalšího Tatorta se ale chci podívat.

Shaolin fotbal (2001)

Úplná hovadina. Film, kterej si sám ze sebe dělá legraci mě po necelé dvě hodiny nutil se smát. Spojení bojovejch umění, fotbalu a přehnaností zaručuje nonstop zábavu pro diváka, jelikož zde nejsou žádné mantinely. Musim uznat, že tak skvělou režii vidím málokdy. Dost by mě zajímalo, jak se točily ty zápasy, protože většinou jsou téměř bez střihů, zcela přehledné a divákovi neunikne žádnej gól, žádná situace, šarvátka, prostě poctivá, oldschool práce. Stephen Chow si zaslouží pochvalu jak za režii, tak za hlavní roli. Dokonce zde funguje samotný příběh, pár emotivních scén a hromada hlášek/absurdních situací. Líbilo se mi taky, že každá postava z týmu měla "to svoje", čím disponuje. Nejvíce mě bavil Kwok-Kwan Chan, kterej vypadá jak Bruce Lee a má největší charisma. Jinak mi nikdo nějak výrazně nevadil. Nejlepší jsou rozhodně amatérské zápasy, šílenej náser :-) výborná hudba a dobrý vizuál. Doporučuji, oblíbená komedie, která diváka nenechá vydechnout a kvůli supr námětu, fungujícímu příběhu, různorodým postavám a špičkové režii to stojí za to film vidět. 10/10

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Krom nablýskané animace to nepřináší nic nového do žánru. Vážně - některé momenty mi přišli jak z filmu, ale příběh je tuctovej a zvraty, či dokonce samotné vyšetřování na můj vkus povrchní. Zasmál jsem se pouze u scény s Lenochodama, zaujala mě jen liška, králík kterej ovšem všecko ví, všecko zná a nikdy se nevzdává mě nezaujal absolutně vůbec. Po hodině jsem se topil v nudě a má to nudnej soundtrack, těch pár sekund Everybody Hurts nespasí tu trendy muziku. Mám pro zvířata slabost, ale scénář mi nepřišel vůbec dobrej. Je to škoda no.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Naprostý STROP! Dost pobaví komentáře tvrdící, že umělé srdce není skutečné. Doporučil bych jim, ať si o tom něco najdou :-) mne opět v tomhle ohledě přišel film bohatej a oblíbená postava Dr. Milese mě donutila si něco o tý tikající baterce přečíst. Musim i uznat, že samotný trailer je asi nejlepší, kterej jsem kdy viděl a co se týče filmu, tak toho nabízí daleko víc... víc i než jednička. Zamrzí jen recyklující se hudba a pár nadbytečných scén. Naopak mi udělala radost samotná akce, je zde více ty klasický, přestřelky už nejsou tak tupé a průstřely šťavnaté. Bitek zde moc není, jedná se o efektivní odzbrojování a kdyby by režie nebyla všude tak klipovitá a "zasekaná", tak třeba fight s fízlama mohl bejt vymazlenej. Statham je jinak bestiální, co slovo to hláška, tolik hlášek vysere Chelios, jsem uchcával a potěší i comeback několika postav, Orlando s tim sestřihem a zlatejma pistolema dobrý hovado :-) Amy Smart pořád roztomilá, konečně si pořídila i telefon (:-D) a nápad s dobíjením se skrz elektřinu je výbornej... však to do mne naper. A scéna s brokovnicí, jež je zaražená v prdeli se nedá zapomenout. Je zde plejáda scén, které bych nejradši jmenoval, ale fuck it, dejte tomu sami šanci. Takovejch filmů je fakt málo. Potěšil i absurdní konec a doufám v Trojana. Jen nevim, co by Cheliose mělo pohánět... jinak dvojka jede naplno a zasluhuje si ode mě 100%. PS: Po skončení filmu byl můj mozek vydojenej na molekuly a tep mi kotoučoval nepředstavitelným způsobem.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Grand Theft Auto: CRANK - Dynamická jízda, jež divákovi rozpumpuje srdce na plné otáčky a neustále šlape na pedál. Tak bohatej a pestrej film se vidí málokdy. Scénář je prostej nesmysl, záleží jen na divákovi, zda chce přistoupit na pravidla filmu. Bez škatulky, bez mantinelů, mimožánrové... jedná se taky o jedinej film, kterej bych všem odkvákal celej z hlavy. Viděl jsem ho asi tisíckrát, protože mi holt dělalo radost sledovat oblíbenýho herce, kterej si dělá co chce. Vykrádá obchody, svojí holku vojede v čínské čtvrti, vytahuje lidi z jejich vlastních vozidel, jdou po něm poldové po celém městě a ani nemá šanci si vydechnout. V takovým filmu bych já sám chtěl hrát, chlastat energetické nápoje, dělat takové prasečiny a kaskadérský kousky. Do toho hraje špičkovej a pestrej soundtrack, tvůrcům odpustíte i levnější vizuál, protože se vsadilo na kulervoucí režii, všechny ty kamerové úhly, pády, práce se střihem, bylo extází sledovat. Do toho grafické parádičky, plno hlášek, absurdní postavy a prosluněné Los Angeles. A taky mi to přijde dost bohaté na informace a ačkoliv se jedná o sranec nepředstavitelných rozměrů, ke konci rozlučková message pro girlfriend měla atmosféru jak z jiného filmu a najednou jsem s tou postavou soucítil. 95% a nejlepší scénou je se Somálskýma negrama v klubu a rozdupání LCD-čka. Pumelice fakt! PS: "I am alive, i am alive!"

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Destruktivní intenzita, tohle byl nářez apokalyptických rozměrů! Rambo IV je nejlepším válečným filmem, co jsem kdy viděl. Plejáda ikonických scén, na které nezapomenu zřejmě nikdy, přijde mi to zcela do puntíku vypointované... při porcování těch dětí a obyvatelů vesnic mi tekly slzy proudem a nemohl jsem se na to dívat. Bylo to tak beznadějné, autentické.. a parta lékařů, chovající víru v Boha si myslí, že něco změní. Všecko se právě změní, až samotný Rambo vyjde ze svého útulku. Líbilo se mi, jak celý film graduje, režie je naprosto sebejistá a tím jak se Stallone ničeho neštítí, povýšil Ramba na válečný, akční horor. Práce se střihem asi ani lepší být nemohla. Kadence je chirurgicky přesná, akce plně přehledná, ačkoliv je střihů mnoho, ale právě mají akční scény šílený drajf a působí brutálně. Ozvučení střeliva a exploze trhaj uši, jako Rambův chraplák, má to tak osobitou atmosféru, až to diváka vcucne a má pocit, že je na bojišti. Lukostřelba úžasná, každej zásah šípem jsem cítil na vlastní kůži. Asi nejlepší headshoty, co jsem kdy viděl a znatelné průstřely, totální gore. Stallone jde až na dřeň v každý scéně, jde z něj strach, má nadslidské pracky a jak mu svalstvo trhalo košili v té kovárně, jsem se mohl zesrat... sprintuje přes půlku džungle, aby následně tu druhou půlku nekompromisně pokácel těžkým kulometem z jeepu a do toho hrajou ostré kytarové riffy a bubny až k prasknutí. Má to špinavej vizuál, ale pořád kvalitní - snímek je nasáklej emocemi a při scéně, jak se Rambo vrací domů, mi opět tryskaly slzy z očí. A to ústřední theme, které hrálo po celej film, je pro uši naprostý slast. Napadá mne plno věcí, co bych mohl vynachválit, ale se svým komentářem bych asi nikdy nebyl spokojenej. Rambo čtyřka se musí vidět a procítit. Film s myšlenkou, krásnou hudbou a nesmírnou intenzitou. "Tohle my děláme. Protože my jsme tím, kým jsme."

Show (1922)

První půlka mne nebavila, ale jakmile lupič ukradl šperky, už mne to vtáhlo a tolik kaskadérských kousků na tu dobu! Nějaké šarvátky, honičky... a hodně jsem se pobavil, přes celej byt se nahlas zasmál. Zejména když vlak vyjel z toho tunelu. A pointa na konci mne úplně dostala! Do toho hraje příjemná hudba a má to atmosféru. Úžasná práce, bylo to výborné.

Boj (2015)

Bohužel, po čtyřiceti minutách to ze mne vyždímalo všechnu energii, chtělo se mi spát z toho, jak se tam nic nedělo. Film mi přišel úplně prázdnej a krom hlavní postavy mne nic nezaujalo. Velká škoda.

Konec světa (1999)

O proti Predátorovi zde hraje Arnold bejvalého cajta, jež se bahní v depresích a nepůsobí tak sebejistě. Džungli nahradil New York a Vetřelce z Vesmíru nahradil samotný Satan z pekel. Celkem absurdní film, ale bavil jsem se královsky. Prvních dvacet minut mne moc nevtáhlo, naštěstí se pořádně sešlápne akcelerace a děj nabere úplný spád. Dostatek akce ve spojení s Arnoldem a fantastickým záporákem mi ke štěstí stačilo. Mrzí mne jen, že vizuál působí lacině a režie jest nestabilní, zbytečně mnoho střihů jak během akce, tak aj během pasivních momentů. Naštěstí právě Arnold to táhne v pohodě, má plno úžasných hlášek a jeho kolega ho skvěle doplňuje. Potěší Robin Tunney a Gabriel Byrne, na to že hraje Satana, má nesmírné charisma, svojí roli si užívá a jeho dialogy skutečně nutí k zamyšlení, film mi přišel i co se týče filozofie dost bohatý. Akci tvoří exploze, ty nejsou stoprocentní, ale souboje a střelba už stojí za to. Při situaci v bytě se třemi zabijáky jsem se škvařil v napětí. Šarvátky jsou krátké, maj dynamiku, živočisnost a přestřelky absolutně nekompromisní, jedná se o Rko. Potěší i dostatečný konec, zajímavá atmosféra a zejména souvislosti, takže každá akce a situace není na efekt, spíš přirozená reakce. Jinak i když Arnold představuje pořádný hovado s glockama a m4 s granátometem, dosáhne slušného bodycountu, nakope mu prdel stará babka :-)))) no bavil jsem se, film jsem nebral vážně a tou absurdností a dostatkem akce se slušným hereckým ansáblem nuda neměla prostor. 8/10

Cesta za pomstou (2014)

Tohle mne docela bavilo. Konečně lepší přehlednost v akci, soubojů je požehnaně, maj výtečnou choreografii a Seagal to nemá úplně na háku. Victor Webster je ještě lepší, jeho souboje maj pestrou choreografii, jsou brutální a nesmírně dynamické. Pár přestřelek potěší a krom těch dvou poldů se mi na to koukalo bez problému. Tohle mi ke spokojenosti stačí. 8/10