Nepobědimyj (2008)

Tak jsem se rozhodl, že si tuhle řezbu konečně pustím. Odkládal jsem to, protože jsem sice sehnal titulky, ale nepasovaly mi do filmu, takže jsem se bál Ruštiny. Zas tak hrozný to však nakonec nebylo, asi polovinu jsem rozuměl, spíš mně vytočilo, že jsem poslouchal nejen dabing, ale aj nějakého poslouchače, kterej to divně mixoval a co to není všechno, objevila se Angličtina, Francouzština a kdo ví co ještě. // Ale příběh to má slušnej, mám rád filmy, kde hrdina utíká před velkou bandu, která ho chce zabít. Akce je skvělá a je tu skoro všechno. Přestřelky, honička na motorce, parkour, honička na lodi, akce ve výškové budově, občas bitky, chybí jen honička v autech a akce ve vzduchu :D tvůrci sem nasypali snad všechno. Herecké obsazení super. Hlavní hrdina nejlepší, ten se s tím nesere, sype neuvěřitelně trefný hlášky, má hustej styl nabíjení, v akci profík, zkouší co se dá, mlátí a střílí tím, co mu přistane na ruku, jinak je to nemehlo :D ta agentka, nebo co to bylo krásná a zbytek o něco slabší, ale dá se to. Chválím přehlednost, kamera a střih v pohodě, rozpočet musel bejt slušnej, technická stránka taky super. Co se týče hudby, je naprosto šalená, až na rap je zde úplně všechno, ale hodí se to sem, chválím velkej počet hlášek a humor nechybí, je to tak trochu akční/komedie/dobrodružný, ano, pač se střídají lokace, ono je toho docela dost a ještě něco by se určitě našlo. // I přes velké množství akce mohlo toho být klidně víc, spousta politických dialogů, filmu chybí zběsilé tempo, ale to je asi vše. // Rusáci umí! Rozhodně se dá říct, že tahle akční komedie je nedoceněná, jsem dost spokojen a i když to mohlo být klidně lepší, tak si myslím, že 7/10 je i tak skvělé hodnocení!

Born to Race (2011)

Klasický závodní snímek, který bohužel vykrádá Tokijskou jízdu, naštěstí si pak film jde svým směrem a kdyby byli lepší herecké výkony, tak dám plné hodnocení. // Jinak, film nenudí a to jde, je tu docela dost závodů, opět klasický námět, hudba je trefná a vynikající, prostředí a všechno kolem v pohodě, herecké obsazení má charizma, výběr aut parádní a ještě něco by se dalo pochválit, největší plus mají u mně noční jízdy, skvělá atmosféra. // Strašný herecký výkony, to jsem snad ještě neviděl, ultramegasuper trapný hlášky, opět en urychlený konec, je to vykrádačka nejen Tokijské jízdy, nelogičnost. // Docela příjemné překvapení. Vážně, moc jsem si od filmu nesliboval, ale jsem spokojený, sice vykrádá spoustu jiných filmů, už tím námětem, ale nakonec si film jde svým směrem a nebýt takových trapných hlášek a hereckých výkonů, dám plný počet. Jo a mimochodem, těším se na pokračování! 8/10

Štvanec (2013)

Zklamání! Čekal jsem o dost víc, film nemá skoro co nabídnout, jsem skutečně rád, že to má sotva 80 minut. // Musím však pochválit námět, který je dost zajímavý, mírně originální a drží si ten slušný potenciál. Dál Paul Walker, ten hraje naprosto prvotřídně, realisticky, působivě, on je to nejlepší z filmu a vlastně ta postava, kterou Walker hraje je celkem zajímavá a je neustále zapojen do dění ve filmu. Akce přehledná, potom slušná hudba, Africký rap cajk, originální nápad s tou kamerou (celý film se odehrává takřka v autě a i když Walker vyjde ven, kamera čumí z auta). No možná by se ještě něco našlo, ale mně už nic nenapadá, je to velká bída, snad jen, že příběh je stále zajímavý a někoho nemusí nudit. // Motá se mi doteď hlava, spolujezdkyně našeho hrdiny bez nějakého charizma, navíc je tu jen z povinnosti, akce strašně málo, jedna kratší honička, pak delší ke konci, ale působí to až moc obyčejně, občas střelba při honičkách, ale je toho pramálo, dál sice hudba fajn, ale nehodí se do filmu, nelíbí se mi výběr auta našeho hrdiny, film nemá žádné tempo, většinou nudí, spousta otázek nezodpovědných, na píču konec, bez napětí, bez nějakého nádechu, často nelogické situace, potenciál trestuhodně nevyužit, i přes krátkou délku se film giganticky táhne, ono je toho strašně moc, můžete se klidně přesvědčit. // Čekal jsem to lepší, no. Aspoň ten Walker za něco stojí, ten je fakt prvotřídní, ale jinak má film děravé kapsy, ještě, že to má jen těch 80 minut. Doufám, že Getaway (s podobným námětem) mně nezklame, tohle už stejně nechci vidět, snad příště Walkere. 5/10

Zpověď zabijáka (2010)

Jsem jeden z mála, kdo dal plné hodnocení a vůbec, ale vůbec se za to nestydím! Jenom se vás chci zeptat: Proč tu je takové hodnocení?! // Například akce je zde dost, skvělá ale opravdu skvělá choreografie, nespočet zlomenin, úhybů, krytů, Wesley si to fakt dává a to jsem mu nevěřil, občas se střílí a akce je navíc přehledná. Ano, už se dostávám ke kameře, sice střihy nejsou eňo ňůňo, za to kamera stojí za to, je stabilní! Líbí se mi příběh, je vynikající, film nemá šanci nudit a to aj díky svojí délce, sotva 80 minut a hlavě ta hudba, Bože to je skvost! Je zde po celém filmu a hraje takovej mírnější rock, přesně jak to mám u akčních filmů rád, jeden z nejlepších soundtracků, úplně se do tohohle filmu hodí. Herecké obsazení je úplně v pohodě, Daniels skvělej záporák, ale ten se s tím fakt nemaže, likviduje všechno a má dostatek prostoru, navíc ke konci ukáže, že v něm něco je. Co dál, určitě našlapané tempo, neustále se něco děje, děj nedává vydechnout. A pak ještě nějaké drobnosti. // Klidně mohlo být akce víc, při střelbě se nevyměňují zásobníky, souboje mohli být delší, snad žádné hlášky, ale fakt moc mně toho nenapadá, co bych vypíchl, snad by se ještě něco našlo, ale tohle, co jsem vyjmenoval, to snad nejsou zápory. // Jsem v šoku! Na bitky jsem koukal s otevřenou tlamou, původně jsem se netěšil na Snipese, ale po tomhle nářezu se těším, co předvede v Expendables 3! Good job! "Skvělej příběh, synu." 10/10!

Dračí oči (2012)

Docela zajímavý akční film, kterému jsem docela věřil a nakonec jsem jenom mírně zklamán. No, ne že by to bylo akcí, ta je skvělá, je jí tu dost a tvoří jí snad z 98% souboje, které jsou surové, přehledné a působí drsně, i krve je dost. Herecké obsazení beru, nikdo mi nevadil, Cung Le sice nemá tak velké charizma, ale získal si mně a já mu fandil, JCVD potěšil, měl jednu akční scénu a pořád v něm něco je, Peter Weller skvělej záporák, já ho úplně žeru v roli toho zlého, má gigantické charizma a vypadá chlapácky, neustále s doutníkem a kloboukem na hlavě, potom JCVDho syn, opět skvělej a i když v menší roli, tak jsem rád, že tu byl. Hudba fajn, většinou rap, má to slušný tempo a film utíká docela rychle, několik motivačních rad Van Damma, no po většině jsem spokojen! // Bohužel, ten příběh je děsný, zpomalovačky při bitkách to nemuselo být, JCVD mohl a měl dostat více prostoru, navíc ani nevím, jak to s ním dopadlo, konec je bohužel mega trapnej, zvuky které trhají uši, ale co nadělám. // Na Dragon Eyes jsem se docela těšil a bylo mi úplně jasný, že to bude mít takové hodnocení, já jsem se ale nestihl nudit, bavil jsem se a o tom to je. A i když mírné zklamání, tak 8/10 je si myslím krásné hodnocení.

Inspektor Regan (2012)

Luxusní Britská kriminálka, která je doprovázená skvělou akcí a neskutečným humorem. Když jsem si film pouštěl, ani jsem netušil, o čem vlastně je, odkládal jsem ho, ale ani nebylo proč, protože jsem se královsky bavil. Námět je fakt dobrý, zpracování nemá chybičku, příběh je luxusně vygradovaný. Co se týče akce, je skvělá, působí realisticky, drsně, 2 souboje, 2 honičky a zbytek se střílí. Herecké obsazení, Ray Winstone je fakt borec, neuvěřitelně to tam kosí, O Benovi Drewovi platí to stejný, úplně žeru typ takových drsných poldů, kteří si stojí za svým, zbytek je slabší, ale jsem i tak spokojen. Kamera a celkově technické zpracování skvělé, akce přehledná a hudba fajn. Nesmím však zapomenout na ten humor, neskutečný komba do sebe parta poldů kosí, Winstone si sám ze sebe dělá prdel, směje se svému břichu, takhle to má vypadat! A jak jsem říkal, příběh je luxusně vygradován, Winstone se dostane na moment do vězení, spoustu věcí divák nečeká, kam se serou sračky s Bondem. Parádní prostředí, ve kterém se akce odehrává a ejvíc mně potěšilo, že konec působí dost otevřeně a možná se najde ještě něco, co by se dalo pochválit. // Akce mohlo být víc, ale to není zas takový zápor, soubojů je bohužel málo, ale cajk, no to je tak asi všechno, co bych vytkl, občas působí moc předvídatelně, někdy Winstone a Ben nejednají, dle mých představ. // Filmu není co vypíchnout, všechno šlape ve skvělém tempu, příběh je fakt parádní, vážně jsem nepočítal s tím, že mně film bude tak bavit, to je tím, že poldové jsou drsní, s nikým se neserou a sami ze sebe si dělají prdel. A ještě něco, Paul Anderson, který hraje hl. záporáka mi připomíná Kata z Prago Union :D, doufám, že bude cvajka. 10/10!

Largo Winch (2008)

Hm, tak to je fakt k posrání. Kde nastal error?! Jeden z mála filmů od Frantíků, který mi nesedl. Jsem docela nasraný, protože dvojka ode mně dostala solidní 4 hvězdy, tohle sotva dá na ty dvě. Pokud mám být pozitivní, tak asi začnu s akcí, kamera se sice třese, ale je to přehledné, hlavně, že zde vedou bitky, potom Sisley a Roden, jediný, kteří zde za něco stojí, potěší několik hlášek, nebo, že se střídají lokace, technická stránka cajk, pokus o námět s tím, že Largo chce jen pomstít fotra, ze začátku slušné tempo a možná ještě něco. // A teď to přijde. Je zde pokus o námět, to jo, ale až na zápletku, že fotr Larga byl zabit, děj je o hovně, nespočet přetažených dialogů, navíc ty vzpomínky Larga, omg, strašně málo akce, až na dva borce zbytek obsazení na hovno, mrtvá hudba, sotva do poloviny si udrží to našlapané tempo, ze začátku, trailer je plný nasekaný akce, film klame, totálně na hovno dabing, film ze 85% nudí, nic se neděje, je to prostě velká bída, mizerná nuda, ještě by se něco našlo, co film umrtvuje. // Achjo! Po solidní dvojce přichází jednička, která je bídná, dva herce a akce, to je jediný, proč film musí člověk vidět, jinak toho zde víc není. Na film jsem se těšil, ale odkládal jsem ho a jsem rád, že to mám už za sebou. Nevím, co dál napsat, jsem zklamán. Pokud trojka, tak prosím s větším obsahem akčních scén. Good job, Sisley! 4/10

Nebezpečná kořist (2011)

Frantíci umí, škoda, že si film neudrží to mega tempo do konce, akce se vypaří, jako pára nad hrncem, ale má to skvělý nádech a napětí. 9/10

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Strašně lehký nadprůměr, je to těsně, před těžkým průšvihem. Těm, kteří dali odpad, či dali sotva po třech hvězdičkách - chápu vás. Ano! Nestává se často, že by se moje hodnocení shodovalo s ostatními, ale nejdřív budu pozitivní. Začnu u samotné akci: Je skvělá! Nápaditá, luxusní, parádní, nemá chybu, opravdu samotná akce je největší klad filmu, až na jednu výjimku. Akci tvoří množství soubojů, do kterých se občas zapojí střílení + jedna automobilová honička, která je na píču. Dál herecké obsazení: Uřvaný psychopat Arlovski, show man Lundgren, občas syn Van Damma a samozřejmě chodící mašina Adkins! Jeho znovuzrození v obchodu nehorázný, nebeské kopy + moje oblíbený saltíčko, potom třeba bitka s Dolphem, masakrálně kombinoval mačetu, pistol a bojové schopnosti, to už se blížím ke kameře, která je skele vlezlá, všechno je přehledný, brutální akce, mnoho krve, sem tam hláška Dolpha, je tu pokus o námět, možná dobře, že Adkins má tolik prostoru, sem tam slušný prostředí, místama napínavé a děj částečně zajímavý, též potenciál z půlky využitý, absolutně nejlepší konec, kdy Scotty likviduje úplně všechno a všechny a neskutečně surovým způsobem, až se fandovi akčních filmů musí z toho postavit péro, občas správný zpomalovačky a snad ještě něco. // Režisér asi viděl U2/U3, resp. zpomalovačky, sice sem tam happy moment, ale z 90ti% jsou zbytečně tímto stylem záběry natahované, též dialogy, moc dlouhé, na můj vkus málo akce, působí netradičně a to je mínus, Dolph a Arlovski cajk, ale málo prostoru, zbytečný JCVD, zbytečný vzpomínky Scotta, nelogičkost bije do očí, nyní udělám výjimku, Adkins přijde o prsty a stejně je potom má, či jsem nepobral, proč Arlovski chtěl Scotta oddělat a samotný příběh je zamotaný, snad bez hudebního doprovodu a ten, který tu je mne nezaujal, vypíčenej konec, tohle snad ani líp skončit nemohlo, žádný odkaz, až na postavy, na předešlé díly, takže spojitost mizivá, minimum nostalgie, mohlo a mělo toho být víc a kdo ví co ještě. // Bohužel. Jsem zklamaný, ale co nadělám, film má aspoň nabouchanou akci a ta je fakt prvotřídní, efektní, Adkins ok, zbytek však nefunguje, to lepší, co tu je spíš pokulhává. Pokud by měl být další díl, tak ať tvůrci zamakají na scénáři, protože jo, je to akční výplach, ale akce mělo být víc, pač příběh je epicky nesnesitelně překombinovaně překecaný a to pije krev. Těžko říct, jestli je mínus, že to nemá spojitost s předešlými kouskami. U mně však asi tenhle díl je nejlepší, protože ostatní byli skoro na stejné úrovni, jednička ok, ale nemá to skvělé tempo do konce, dvojka jakž takž, trojka bez tempa, Arlovski to tam spasil a tohle aspoň má zabijáckou akci a demolujícího Adkinse, který má charizma a člověk mu fandí. No, jsem zvědavý na Re-Kill a hlavně El Gringo. 6/10

Nejdelší noc (2011)

Film jsem viděl někde v jednu, možná ve dvě ráno, proto píšu komentář až nyní. A jsem spokojen! Frantíci umí a tohle je další příklad, Francouzi mají nejlepší akční filmy. Co se týče akce, tak je jí tu mnoho, neustále se něco děje, spousta parádních, často realisticky drsných bitek, parádní herecké obsazení, občas skvělé hlášky, když nehraje hudba v klubu, dá se poslouchat soundtrack z filmu, obrovské napětí, luxusní námět a kdo ví co ještě. // Občas zlá kamera, ale je to přehledné, strašná hudba v tom klubu, málem mně praskl mozek, možná nečekaně otevřený konec. // Celkově se jedná o další Francouzkou pecku, která má parádní námět, přehlednou a napínavě realistickou akci a skvělého hrdinu. 9/10!