Méďa (2012)

Solidní komedie, která mě však s jednou věcí totálně nasrala. Když už natočím nadupanou komedii, ve který je někde tuna trefných hlášek, bude asi dementní přisrat ty emocionální scény! A tohle je ten problém. V jednom ohledu film si udržuje originalitu, po polovině to klesne do dementního klišé, jako kdyby tvůrci nevěděli, jak dál. Tedyho slovní zásoba v polovině filmu z poloviny zmizela, sem tam padla fajn hláška, ale první polovina je fakt výtečná i na plné hodnocení. Co se týče Českého dabingu, jsem spokojen, navíc hlášky jsou skvělé, ten pohovor, nebo scéna s hovnem a podlahou, top. Potom třeba bitka mezi hrdinou a medvědem, nářez. // Tenhle film však má dvě hrubky. 1) Emoce a rádoby drama, ke konci. 2) Logika, např. medvěd nezmlátí kachnu, ale zmlátí hrdinu, ke konci však nezmlátí hlavní "zápornou" postavu, jako většinou takové detaily neřeším, ale tohle mě málem vysekalo oči, kdyby si film celou dobu sám ze sebe dělal prdel, tak by to nebyla jen komedie roku, ale jedna z těch nejlepších. 7/10

Útok na Bílý dům (2013)

Porovnávat akční nářez s Butlerem s komediálně laděným Útokem na Bílý Dům, no podle mě je to blbost. Zatímco Olympus sází na surovou řezbu, tenhle film sází na vtip, takže každý snímek si jde vlastní cestou a vyšlo to nastejno, Olympus se mi víc líbil v akci, tady byl lepší humor, takže jsem s obojím spokojený nadmíru. Akce je zde požehnaně, je parádní, přestřelkám nechybí nápad, jedna automobilová honička se najde, spousta explozí, sem tam slušná bitka, akci doprovází neustále napětí, furt se něco děje, střílí se, mlátí se, exploduje, skáče, proskakuje, takže jsem fakt spokojený, akce je především destruktivní, občas něco vyletí do vzduchu, vrtulníky se sypou, jako domečky z karet, prostě lahůdková řezba! Herecké obsazení je top. Hlavnímu hrdinovi Tatumovi jsem hrdinství věřil, v akci působí docela přirozeně, fyzičku určitě má, jen nepůsobí tolik profesionálně, je to takový zelenáč, benjamínek, ale nic proti němu nemám. Foxxovi jsem prezidentství věřil víc, než Ekhartovi, pronáší skvělé repliky, jako Tatum, hodně mě rozesmála scéna s Jordanama (boty), takže chemie, mezi hlavní dvojicí klape naprosto skvěle. I další kladné postavy jsou fajn, s nikým nemám problém, totéž ani s těmi zápornými. Jde z nich kousek respektu, taky mi přišli přirozený a mají zajímavou motivaci. A celé herecké obsazení je vlastně fajn, spousta známých tváří a zajímavých charakterů. Jak jsem psal, je tu neustále napětí, strach o kladné postavy, emoce fungují dobře, jsou na místě, akce je přehledná, až na 30ti minutový rozjezd má film zběsilé tempo, minimum dialogů a i dialogy působí buď vtipně, anebo zajímavě, dynamika je taky ve stavu online, prostě pecka! // Vypíchl bych obyčejný konec, opět všechno dopadlo dobře, až na výjimky všechny kladné postavy žijí, mohlo být luxusní pokračování o 3tí světové válce, to bych bral nejvíc. Dál, mohlo být víc soubojů, nejlepší scéna je ta s nožem, jak Tatum oddělá dvě záporné postavy, ta je však bohužel několikasekundová. A moc mi nesedí role jeho dcery, která tam má velký prostor a to s tou vlajkou, to mi absolutně nesedlo a sám jsem kýval hlavou. // Je to pecka. Plné hodnocení rozhodně dám, ale Olympus mi asi sedí o trošku víc, až na ten humor, obsahuje všechno, co tady trošku pokulhává, nebo to není dotažené do dokonalosti. Jinak naprostá spokojenost, až na pár detailů nelituji, že jsem do tohohle filmu vložil svoje dvě hodiny a klidně se na to podívám ještě, minimálně jednou. Díky, 10/10!

Naprostá sebedůvěra (2012)

Ještě doteď se mi ten kop s otočkou ve vzduchu od Brena Fostera přehrává v palici! Jinak,co se týče všeho kolem, tak naprostá spokojenost! Akce je tu opravdu mnoho, co se týče přestřelek, je to lepší, než Hangár 14, ale pořád tomu něco chybí, hlavně pořádný nápad, ze kterého bych skákal na židli. Souboje už jsou lepší, hlavně ty dva poslední, to je fakt zážitek a na ně nikdy nezapomenu. Nejdřív Bren Foster tam zlikviduje někde 5 týpků neskutečným způsobem a potom Seagal v koupelně přeláme hlavního záporáka neuvěřitelně surovým způsobem tak, jak to prostě miluju. Ještě chci vzpomenout scénu s SS, jak přeláme ruku jednomu muklovi, až jeho kost vystříkne ven, to bylo luxusní. Herecké obsazení lepší být snad nemohlo. SS prostě tank, kterého nic nezastaví a vše zvládá suveréně, potom Austin, kterej má mnoho prostoru a vymyslí spoustu skvělých nápadů, už po třetí zmiňuji Fostera, zbytek kluků v pohodě a záporáci správně záporný a trošku jsem jim fandil. Taky se neustále něco děje a hlášky jsou opravdu trefný a parádní, hlavně Austin blije fakt komba a SS se taky odvázal, viz s těma koulema a mámou :D // Lepší hudbu by to chtělo, víc napětí, nějaký zvrat, víc nápadů a vylepšit přestřelky, klidně víc soubojů, větší tempo a přidat víc dynamiky. Příběh trošku dopilovat, je malinko kombinovaný, nějaký společný fight s Austinem a SS, proti někomu a i ten Foster si zasloužil více prostoru a asi střih a kameru mít lepší, možná ještě něco. // Jinak naprostá spokojenost! Hlavně, díky posledním dvoum fightům dávám plné hodnocení a i když jsou tu nějaké chyby, které mi nesedí, dám si to klidně víckrát! Za mě 9/10.

Ghost Recon: Alpha (2012)

Na to, že to má laciný look, tak je to fakt pecka. Jsem spokojený po stránce akční, spousta parádních nápadů a herecké obsazení je úplně v pohodě, akce je přehledná a občas nějaká fajn hláška. // Pár detailů bych dotáhl, chybí pokračování, žádný souboj. // Jinak je to fajnovej kraťas, na amatérské podmínky víc než nadprůměrný výkon. Chci celevečerák! 9/10 PS: P90, pojď mi!

Agent na útěku (2012)

Tak já jsem celkem spokojený, sice jsem mírně zklamaný, ale líbilo se mi to. Fajn akce, najde se tu jedna přestřelka a asi tři luxusní souboje, jsou drsný a chvaty nechybí. Herecké obsazení je úplně ideální, Eckhart je docela pán, neřekl bych to do něj, kosí to tam parádně, pěkná Liberato v roli dcery hlavního hrdiny, na nic si nehrála, dál Kurylenko, v pohodě, záporáci jsou už trošku zklamáním, no. Docela zajímavá hudba, i děj působí celkem zajímavě, kamera ideální, má to svoje tempo. // Tak, akce bych bral víc, protože je luxusní, dál bych vystřihl několik, podle mě zbytečných dialogů, samotný příběh ve finále mi přijde trošku o ničem, má to docela dlouhou časomíru, opět ten urychlený konec a čekal jsem to ke konci akčnější, chybí tomu správná atmosféra a postrádám tady napětí. // Nenudil jsem se, to se říct nedá, ale dost věcí mi tady chybí. Celkově film však působí realisticky, škoda, že jen na jedno podívání. Jinak jsem však spokojený, 7/10. PS: Jó a ty kecy tady jsou vážně k smíchu. Mám takový pocit, že většina film ani neviděla, polovina frajerů tady píše, že je akce nulová, tak to jsem asi viděl jiný film.

Kill 'em All (2012)

Proč takové hodnocení?! Je sice pravda, že inspirace od ostatních akčních filmů je znát, ale pokud váš mozek byl ve stavu online, tak se opravdu vašemu hodnocení nedivím. // Akce je tady skoro plno a je parádní! Spousta soubojů, které mají nápaditou choreografii, je surová, často realistická, krvavá a drsná, navíc je doprovázena našlápnutou hudbou a odehrávají se v zajímavých interiérech, navíc je přehledná, takže nevím co víc chtít. Herecké obsazení úžasný, každý je něčím výjimečný! Nejvíc jsem fandil Messnerovi (Gabriel), neskutečný hlášky vypouštěl, potom Tim Man (Kid), ukázková choreografie, salta, kopy, luxus! Potom hlavní hrdinka je fajn, zbytek taky i když nedostane tolik prostoru, záporné postavy jsou super. Děj mi připomíná Zátah, ale já se bavil, působí to tajemně a zajímavě, všecko do sebe zapadá, takže námět mi vyhovuje. Má to svižné tempo, prostě typické akční zábavné béčko! // Občas některé pády působí směšně a trapně, např. když Messner střílel z kulometu a opět ten urychlený konec! // Nerozumím zdejšímu hodnocení, je to svižná akční zábavná jednohubka, na kterou se ještě minimálně jednou juknu. 8/10

Město nemrtvých (2013)

Původně jsem se filmu obával, pač já radši Dolpha v klasických akčních filmech, ale jsem opravdu ohromen i když Dolph proti zombíkům působí zajímavě. // Akce je tady dost a nechybí ani ta klasická! Lundgren kope jak o závod, střílí se a seká to tady sekyrkou jak pán. Chválím samotný námět, na konci zvrat a i když jsem se obával toho mixu s robotama, líp to dopadnout nemohlo! S robotama mně scény asi nejvíc bavily, takže maximální spokojenost. Herecké obsazení skvělé, Dolph je největší king, kosí to tady a co slovo to hláška, hlavně na samotném konci hláška s kafem, to mně odrovnalo, zbytek je úplně super, takže po herecké stránce jsem spokojený maximálně. Atmosféra tady je a i prostředí je super, tleskám tvůrcům, že si pohráli se zombíkama, jde z nich respekt a jsou docela rychlý, na to jaké je to béčko, tak tleskám! // Málo hudby, občas víc dialogů a ostrá kamera, která se třese. // Tohle považuji za comeback s Dolphem, tedy mně už přesvědčil v Icarusu, ale i tady válí. A na to, jaké je to béčko, tak zpracování snad nemohlo být lepší, nemám slov! 10/10

Přímý zásah (2004)

Klasická akční podívaná, která nepřináší nic nového, ale baví to a o to jde! // Akce je zde dost, souboje jsou super, přestřelky se dají. Námět zajímavý a hudba je parádní, občas napětí. Herecké obsazení se dá, Dolph žvýká, hláškuje, tváří se drsně a s nikým se nesere, zbytek výrazně slabší, ale nemám s nikým problém. // Akce mohlo být klidně víc, přestřelky mohly být lepší a víc soubojů bych uvítal, navíc filmu chybí pořádné tempo. // Jdu si stáhnout ještě nějaký akční kousek s Dolphem, ten je opravdu největší klad filmu, zbytek šlape ve slušném průměru a dá se na to koukat, co víc k tomu říct, bohužel mně to na jedno shlédnutí stačí, ale bavil jsem se. 6/10

Gone in 60 Seconds (1974)

Asi jsem do filmu vsadil víc úspor, než je zdrávo. Víte, vždycky když vsadíte vysokou částku např. do loterie, či na dostihy, nevyhrajete nic. Bůh, nebo spíše život vám to nedopřeje a přesně tohle je můj případ, akorát, že v jiném slova smyslu. // Na tu dobu však chci pochválit tu "nekonečnou" honičku, Mustang byl k sežrání, kamera je úplně v pohodě, všecko stabilní a to je jenom dobře a hlášky jsou taky super, dokonce postavy se chovají opravdově a realisticky, jak poldové, tak zbytek. // Zbytek jsem ignoroval. A co zbytek, vlastně aj celou honičku. Navíc, ta první polovina je otřesná, má to úplně odfláknutý děj a herecké obsazení prostě nemá charizma a je nesympatické, navíc tady není žádná atmosféra a honička na mně působila naprosto obyčejně a byla až moc zdlouhavá, jako tenhle film a tolik zbytečných scén, co tu bylo. Např. sleduji honičku a asi 500x mi do toho naskočí nějaká buchta z novin, chudé dialogy mezi civilisty, achjo a do toho úplný zmatek v postavách. // Bohužel, zklamání na celé čáře. Obdivuji hlavního hrdinu, nemá sice charizma, ale nenechal se zaskakovat kaskadérem a to je co říct, ale co z toho když film je natahován, jako nit?! Nebavilo mně to, škoda, dvojku asi vynechám. 2/10

Fighting Fish (2012)

Vynikající jízda s opravdu skvělou choreografií. Takhle bych mohl film shrnout. Trošku však lidem přiblížím film. // Co se týče akce, je jí zde plno. Jen v minimálních případech se střílí, potom je tu jedna pěší honička a zbytek jsou skvělé souboje. Jsou přehledné, sice je střih až moc ostrý, ale pořád se na bitky dá skvěle koukat. Choreografie je výtečná, nechybí plno salt, kopů, lokty, je toho tady mraky a do toho skvělé zpomalovačky, dost to připomíná Neporazitelný 2/3. Tolik k akčním scénám. Herecké obsazení skvělé! Sice oba hrdinové nemají velké charizma, ale fandit se jim dá a oba to tam likvidují parádně. Hudební doprovod je vynikající, barevný, je tu víc žánrů a prostředí je taky fajn, většina soubojů se odehrává v kleci, konečná bitka někde v nějakým skladě, nebo továrně. Musím pochválit aj slušné tempo a opravdu nečekaný konec! // Moc se tlačilo na příběh, občas nepřehlednost a nemá to atmosféru. // Jsem spokojen, pač film pokořil má očekávání a i když se dost tlačilo na příběh, tak konec je nepředvídatelný. Doporučuji všem, kteří rádi bitky! 9/10