Pomsta mrtvého muže (2013)

Jo, je to dost dobrý thriller, který obsahuje tři akční scény a má hodně přitahující námět. A ano. Hlavně, kvůli příběhu jsem se rozhodl na film podívat, dál je akce celkem solidní, působí realisticky a je laděná skvělou kamerou, takže akční sekvence jsou skvěle přehledné. První akční scéna je hned ze začátku, potom asi v půli filmu a na konci, ze začátku a na konci velká přestřelka a potom útěk hrdiny, před mafií. Film působí napínavě, občas nepředvídatelně, kolikrát jsem se bál, že to s Farrellem nedopadne dobře, to už se dostávám k hereckému obsazení, které je skvělé, herci hrají uvěřitelně a až na výjimky jsem s hereckém obsazením spokojen. Co dál, no hlavní je, že se dá u filmu bavit, příběh jen tak nepustí, ještě prostředí bych pochválil, hlavně skvělé ozvučení, přeci jen si všímám všeho možného, co bych pochválil. // Hmm, bohužel, strašně málo akce na můj vkus, nesympatická Noomi Rapace, žádná bitka, opět ten urychlený konec, bez humoru (to však nemusí být zápor), Farrell to měl místama, až moc jednoduchý, snad bez hudebního doprovodu a song na konci otřesný, záporáku mohlo být víc, prvních 20 minut je snad na odpad a ještě by se něco možná našlo. // Na film jsem se docela těšil, ale přišel jsem k němu před snad týdnem, jsem mírně zklamán, ale Farrell by měl točit víc akčních filmů. Kdyby zde bylo víc akce, tak dám aj plný počet, přeci jen tempo není, kdo ví jak nakopané. Ale bavil jsem se a vo to jde! 7/10

Turbo-Charged Prelude (2003)

Pro mně vynikající scénka, bohužel, má to jen 6 minut, radši bych z toho viděl celý snímek. Walker cajk, krásná herečka, která ho odvezla ke Skylinu. Minimum keců, příjemná hudba - 9/10

Čistá práce (2008)

Hmmm, tak takovej jednoznačnej průměr se mi dává těžko, protože ve filmu hraje Statham. Čím to tak bude?! Ok, beru to, film je místy napínavý, nepředvídatelný, celá parta sype parádní a trefné hlášky, herci jsou úplně v pohodě, pěkná atmosféra 70tých let, hudba je hodně nadupaná, pak skvělá bitka Stathama ke konci... A TO JE VŠE. // Bohužel, film mně skoro vůbec neoslnil, Jason opět nejlepší a největší zážitek, ono jde tady o ten dabing, nejhorší dabing, kterej jsem kdy slyšel, ten byl snad dělanej na oko, twl!! Snad tři dabéři, tam bylo někde 10 postav s hlasem Stathama, kvůli dabingu jsem se v tom občas ztrácel, co dělal kurva Stránskej?! Potom minimum akce, jedna bitka, co má sotva minutu, achjo... Film je natahovej, nudil jsem se, nebavilo mně to a nezajímá mně, že se tohle fakt stalo. Zlatej Blitz, zlatej Parker, zlatej Redemption, tohle už nechci vidět.... 5/10

Muž na hraně (2012)

Přiznám se, že moc se mi do filmu nechtělo, sice mně svým námětem lákal, ale bál jsem se, že film bude moc natažený. To se nestalo. Tedy, ehm, aspoň to není můj případ. Co chci tedy nejvíc pochválit, tak je námět, je originální a čím víc se to blíží ke konci, tím víc napínavější. Dál herecké obsazení, docela často padali trefné hlášky, skvělá akce ke konci, nejvíc se mi líbila parta policajtů, sami sebe uráželi, což je fajn, chemie mezi postavami funguje skvěle a chválím aj hudbu. Najde se toho víc určitě. // Jinak co se týče negativních bodů, tak film může ostatní nudit, nesedne všem, málo akce, na tu se musí čekat celej film, ale moc mně nenapadá, co bych vypíchl. // Jedná se o zajímavý film s místama napínavými chvílemi, skvělým hereckým obsazením a akčním závěrem, do toho je laděn mírně komediálním stylem (aspoň mi to tak přišlo) a film doprovází hezká hudba. Jinak na Phone Booth to fakt nemá, za mně 8/10

Soo (2007) odpad!

Ježiši, to je píčovina. Vůbec nevím, co mám napsat, je to nudný, námět je slušnej, ale prostě to nudí, mně to totiž nudilo, takže jsem film přetáčel a stejně jsem čuměl do háje. Nespočet vypíčených flashbacků, no nemám slov, achjo .. souboje působí ospale, trhání ucha je asi swag, je to bez atmosféry, hrdina dement, opravdu dementní film, nyní kroutím hlavou nad tím, co jsem to stáhl... nezájem, jak to skončilo, potenciál fakt nevyužit... 0/10

Ochránce (2012)

Ty dvě hodiny mi stály za to! Musím uznat, že tohle je efektní akční nářez, kterému dodávají body atmosféricky zpomalené přestřelky. 4 velké přestřelky film obsahuje a není to klasická akce, jak jsem řekl, jsou zpomalené, plná přehlednost, neuvěřitelně stabilní kamera, záporáků je dost, spousta zbraní, navíc přestřelky působí realisticky, zásobníky se přebijí, takže s akcí jsem naprosto spokojen. Kamera je taky teda stabilní, dál herecké obsazení, Til bezpochyby nejlepší, krásná Nina, nebo sympatický vozíčkář a abych nezapomněl, jedná se o jeden z nejnáhlaškovanějších filmů, co jsem kdy viděl, takže je film laděný trefnými narážkami. Co se týče hudby, je skvělá, skvělý song od OneRepublic, či hra na klavír, anebo v titulkách moje oblíbená písnička Waiting For The End, od Linkin Park, to je důvod, proč dávám pátou hvězdu. Výhoda tohohle filmu je, že nenudí i přes nespočet dialogů. Takže jsem velice spokojen, jinak co se týče záporů, tak samotní záporáci umírají velmi rychle, oni si dokonce jdou pro smrt, akce mohlo být klidně víc, méně dialogů by prospělo, postrádám tu nějakej souboj, dál sice jsou přestřelky přehledné a jak jsem říkal, efektivně zpomalené, ale přeci bych uvítal nějakou rychlejší akční scénu, ale jinak jsem spokojen a nemám co vytknout, možná konec mohl být trošku lepší. // Na tenhle film jsem se neuvěřitelně těšil, už kvůli námětu a hlavnímu hrdinovi. Nakonec jsem spokojený, jedná se o akční nářez, kterému nechybí slušný počet hlášek a i přes mnoho dialogů film jen tak nepustí. Tile, měl bys takové akční pecky točit častěji! Těším se na Adrenalin! 9/10! "Když jsi ve válce, je to jiné. Jsi sice na válku trénován, ale realita je úplně jiná. Musíš se rozhodovat, náhle se ti celej život promítne před očima a ty už jen myslíš na smrt, tak se snažíš přežít. Náhle se v tobě ozve, tvé svědomí, které říká: 'NE!' Dnes ještě nechci zemřít..."

Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011)

Adrenalinová jízda, která je drsnější a akčnější, než jednička. Těžko říct, jaký díl je lepší, jedničku jsem měl jednu dobu v top-ten, s odstupem však mám jiný pohled a dá se říct, že oba díly jsou si stejně rovni. Chválím skvělou choreografii, často surové souboje, spousta krytů, úhybů, vychytávek, je toho docela dost. Chválím herecké obsazení, sakra v pohodě je, spousta motivačních rad do života, monstrózní soundtrack, občas pěkné holky, minimum dialogů, zajímavý scénář, potěší aj odkaz na jedničku, tréningové metody, tréningových scén je zde požehnaně, kamera v pohodě, dost často velká přehlednost, takže spokojenost. Co bych vytkl, možná minimum hlášek, filmu by určitě slušel nějaký slušný Český dabing, je to na hovno, když máte souboj a cápek vám do toho kecá, dál těch pravých soubojů je málo, mohlo klidně být delší, na pravou akci si počkat, až ke konci, tam se to sice rozjede, ale souboje jsou občas několikavteřinové, nebo ta kamera, čumí nahoru, místo toho, aby snímala souboj. Nejlepší zážitek, bitka MJ, to je top! Rozhodně doporučuji, malinko otevřený konec, neuškodila by trojka. Dávám 10/10

Jo, je to slušný a občas, až extrémní přehnanost. Hlášky jsou náhlé, skoro na každém rohu a zabijácké, námět zajímavý, občas soundtrack, představitel Borata sympaťák, ale moc mně toho nenapadá, co bych chválil. On ten děj i přes těch sotva 80 minut nudí, jak pes, někomu se nezalíbí ty nechutnosti, je to na vás, ale jakmile začnou citové scény a začne každej Borata litovat, tak prostě jsem to vypl a ani nevím, jak to skončilo. Měla to bejt čistá komedie, né, že posledních 20 minut bude Borat za chudáka a každej ho bude litovat. 5/10

Proroctví z temnot (2002)

Tak tohle mně rozsekalo! Neuvěřitelně mrazivá atmosféra, snad nejstrašidelnější, kterou jsem kde zaznamenal. Ti, co tu píšou měkký scénář, ono je to inspirováno skutečnými událostmi, tak se nedivte)) Hudba a zvuky, úplně top!! Film mně šokoval, nemá cenu se víc rozepisovat, bohužel, desítku nedám, pač konec jsem malinko přetáčel a neudrží si to skvělé tempo, hlavně, že mám ale snad všechny otázky zodpovězené! :) 9/10

Cesta (2009)

Hmmm, tak nejsem moc nadšen. Jó, musím uznat, že okolí, celé prostředí je pekelně do detailu zpracované, což chci pochválit nejvíc. Hlavně má film slušný napětí, hudba je úctyhodná, Mortensen hraje prvotřídně a film člověka jen tak nepustí, protože člověk chce vlastně vědět, co je na jihu, občas mráz po zádech. Tak a to je všechno... Bohužel, film moc nenabídl, konec jsem prostě přetáčel, přestávalo mně to bavit a konec je úplně debilní, příšerné nelogické chování postav, zejména toho malého kluka, ten je už jedno velké WTF, chápu, že mu je kolem 10ti, ale chová se naprosto stupidně. Začátek hezky navnadí, hlavní hrdina mele o tom, že svět je na pokraji vyhynutí, co mně však vytočilo, člověk se nedozví, co se vlastně posralo, že skončil svět, spousta nezodpovězených otázek, to fakt nemám rád, a často jsem měl pocit, že hrdinové ani nevědí, kam vlastně jdou. Film mně bohužel ani atmosféricky nepohltil, takže jsem se celkem nudil. Najdou se dobré scény, např. s colou, psycho scéna ve sklepě, či jackpot v podzemí, ale jinak je toho málo, čekal jsem toho fakt víc, tak snad příště)) 6/10 PS: Galadriel nejlepší komentář!:)