Přímý kontakt (2009)

Dolph's comeback?! To fakt nein. Film je naprostá sračka, působí až moc uměle, nelogicky v mnoha situacích, často nereálně a uspěchaně. Ale kdybych měl z těch 80ti minut vystřihnout dialogy, snad to nevyjde ani na 10 minut. Ono se furt něco děje, furt se střílí, mlátí, utíká, ujíždí, přesouvá, je mnoho výbuchů, rozpočet určitě nebude nějako velký, ale bylo z něj vyždímáno maximum. Podíváme se do nespočet lokací, Dolph se s nikým nesere, ale celé to působí až moc přímočaře, ale ani sám Dolph to neměl jednoduchý, často sám nestíhal, nestačil, záporáku bylo dost, ti dva hlavní jsou dementi, čekal jsem něco ve stylu, že po Anně a Dolphovi půjde nějaká ta mafie, či profi zabijáci, ale armáda budiž. Akčňáky s tímhle námětem miluju a Dolphovi fakt fandím, hlavní hrdinka krásná. Nesedne každému, já nic neřešil a plavil se v akci:) 7/10

Přinucen k boji (2011)

Naprostá spokojenost. Čím víc se to blížilo ke konci, tím víc mi to připomínalo Ring Of Death. Myslel jsem, že se film bude odehrávat ve věznici, ale je jen dobře, že se tvůrci neopakují. No, jdeme na rozbor. Pro takové béčka, kde se dá hrdinovi fandit mám slabost, zejména když jde o akční film, kde se lidi třískají. Tady mi však obsazení nesedlo, Daniels je skutečně příliš starý, škoda, že přesně tohle bylo v úmyslu tvůrců, měly tam radši obsadit Johnnyho Stronga. Ale i Gary je v pohodě, spíš je to tím, že nemá takové charisma, jako Strong. Zbytek obsazení, až na bratra Garyho stojí na kokot, takže se k němu nehodlám víc vyjadřovat. Hudba nic moc, jen na konci mi sedla, též měla být lepší, tvrdší rock pro takovej tip filmů. Co se týče soubojů, jsou vážně super! Mají choreografii, Muay Thai samozřejmost, náznak MMA se najde, mají ale dva zápory. Občas kamera jde mimo, nelze vidět, zda vůbec údery/kopy zapadají, jenže když jde o chmat, tak je kamera v pohodě a druhej zápor, občas přijdou, jako válení se, čekání na úder a často se to opakuje. Ale baví to a o to jde. Dialogy cajk. Těším se na další podobnej film:) 9/10

Za nepřátelskou linií 3: Kolumbie (2009)

Opravdu chápu, že je to kvalita VHS, sám to přiznám, jenže trojka dvojku úplně nehorázným stylem rozdrtila, tohle jsem vážně nečekal a mrzí mně zdejší hodnocení, protože negativní špunty se ve filmu hledají těžko, snad scénář je opravdu stupidní, ale bez něj by nebyla akce a takřka nic, možná kamera, občas se sebou házela, malinko nepřehlednost, že proti komu vlastně hraje skupina hrdinů, to jsou však minimální drobečky, nad kterýma lze mávnout rukou. Jinak je film nasekaný akcí, která je opravdu dlouhá, surová, napínavá, realistická, přebíjejí se zásobníky, je využit obrovský počet zbraní, dobrých nápadů, odpalovacích zařízení, tedy je ve filmu i mnoho výbuchů, ale kousek amatérských skvrn se najde. Obsazení skoro neznám, ale vojáci si u mně získali srdce, například, když šlo do tuhého padaly hlášky, nejvíc zabíjel bloňdák, který vytasil odkaz s Brucem Willisem, alá Johnem McClaiem. Hudba je docela slušná, zejména, když zachraňovali svého parťáka, tak hrál nasekaný rock, jak to miluju! Pořád se něco děje, minimum zbytečně ukecaných dialogů, i když scénář mohl být trošku lepší, no. Nejvíc mně potěšil velkej fight na konci s nožema, no co víc si přát! Tohle od takových válečných nářezů čekám, sice občas kamera skáče, jenže jinak je v naprosté pohodě, takže si nemám nač stěžovat. Záporáci slušný. Dvojka se může jít vyvenčit, tohle je skvělé pokračování z mého pohledu nedoceněné, a pro mně je to o trošku lepší, jak jednička! A to už je co říci. Dávám 9/10, přehodnotil jsem se, dvojce jsem ubral hvězdu a dva body | 90%

Chceš pěstí? (2013)

Achjo. Moje pocity po filmu jsou naprosto smíšené, protože film má velké zápory, za to však ještě větší klady. Budu nejdřív pozitivní: Tak nejvíc chválím modrý filtr, lépe řečeno stylově natočeno, kamera je luxusní, nehází sebou, při akčních scénách drží s děním, takže se nedá říct, že by si kameraman někam odskočil. I samotná akce je super, hodně realistická, kulky padají, je tu jeden bullet-time záběr, alá Max Payne. Hudba je parádní, pro film ideální, zejména na konci jednoznačně top! McAvoy a Strong, skvělá chemie, Strong je frajer, často tasí hlášky // "Udělej s ním něco, nebo se neznám!" McAvoy v roli Lewinskyho mně naprosto ohromil, oba hráli naprosto realisticky, chovali se přirozeně, něco podobného jsem dlouho neviděl. Film, spíš akce má spoustu vychytávek, sympatická přítelkyně Lewinskyho, dost dobrý záporáci, tedy ty, kteří si šli zastřílet, proti Strongovi a Jamesovi. Příběh tohoto tipu mám velmi rád, krásnej Londýn, sem tam hlášky, dobrej výběr zbraní, přebijí se, dojdou náboje do kulometu, jde na řadu brokovnice, přesně, jako podle realistické šablony, jak to mám rád! Film však trpí obrovskýma nevýhodama: Mám spoustu otázek, po skončení filmu, takže si přeju pokračování. Co se stalo s Lewinskym?! Co kámoš Stronga?! No a co Strong?! Na konci je neuvěřitelně otevřený konec, možná je to škoda, ale pokud se pracuje na dvojce, je se nač těšit. Další věc, která mi tady vadila, tak, že akce je málo na můj vkus, odehrává se jenom ve tmě, navíc je krátká a pořád se střílí. Náznaky fightů jsou, ale je jich málo. To "překvapení", respektive; Hlavní záporák filmu mně ani nějak nepřekvapil, konec je prokličkovaný, ztrácel jsem se, nevěděl jsem, vo co go, kdo střílí koho. Nevěřte obsahu, že se jedná o velkou korporaci, konec měl být akčnější, jednu politickou scénu jsem přetočil, i to kecání mně dost vadilo. Potom mně vadí stopáž! 100 minut není taková hrůza, jenže ono se spíš kecá, než střílí a skáče, bral bych tak 120 minut s větším obsahem akčních scén + fighty, naháněčky, navíc se McAvoy se Strongem dají do kupy, až 20 minut, před koncem. Škoda, jsem malinko zklamán, snad bude pokračování, film by si ho zasloužil. Tak doufám! Dávám 7/10

Rychle a zběsile 2 (2003)

Pro mně luxusní pokračování a i když tady není "rodina" z jedničky, je tady Gibson, coby hláškující monstrum! Dvojka se z mého pohledu opravdu povedla, i když scénář je příliš jednoduchý. To však nevadí, slouží totiž, jako motor pod kapotu krásných aut, holek, hlášek a spoustu akce. Nejlepší jednoznačně Gibson, dlouho jsem se takhle krásně nezasmál! Má neuvěřitelnou zásobu hlášek, líbil se mi víc, jako Diesel. Walker už trošku dospěl, "naučil" se závodit, jeho Nissan Skyline neuvěřitelný fáro, škoda, že ho měl jen ze začátku. Ludacris sympaťák, hláškuje, baví jak to jde, Aoki neuvěřitelná kočka - slint, potěšil v menší roli Nolasco, kterého jsem si oblíbil z Útěku z vězení, krásná Mendésová, záporák nic moc. Opět je to o autech, tuningu, sexy holkách, ale scénář se ubírá jiným směrem. Jednoznačně potěší ke konci odkaz na Kobru 11 a překrásné Miami. Celkově se mi dvojka líbí o trošku víc, jak jednička, ovšem dávám stejné hodnocení - 8/10

Za nepřátelskou linií 2 - Osa zla (2006)

Už dlouho jsem neviděl, tak špatný akční film! Na to, že to má 90 minut, tak zejména poslední půl hodina se neuvěřitelně a celkem zbytečně táhne. Sice jsem rád, že konečně hlavní hrdinové místo utíkání stříleli, tady je však ta akce naprosto nudná, nezáživná a vymrdaně natočená. Kamera je na dicka, motala se mi palice, úplně nepřehledné bylo všechno, začátek mně ještě bavil, jak vyskočili z toho letadla, ale po první akci pádil film do hoven. A tam taky už asi zůstane, nedivím se komentářům a hodnocení ostatních uživatelů. Modro/oranžovej filtr má znamenat co?! Vzpomínky na minulost Gonzalese taky k ničemu, navíc ten ostře zběsilý střih dává filmu negativní body. Ale abych pořád nepyskoval, tak Gonzales je sympaťák, v uniformě vypadá sice docela dobře, ale ať si příště vybere lepší film. Sem tam řekne skvělou hlášku, zbytek party je v pohodě, námět je o hovně, plno zbytečných dialogů, občas slušná hudba, ale ještě se mi nestalo, abych posledních 15 minut filmu vypnul, dopadlo to podle očekávání dobře, tam jsem to spíš přetáčel, takže tu mega akci na konci jsem ani neviděl, stejně to bylo v noci, takže bych na to koukal zbytečně. Po jedničce je tohle naprostej propadák, těm, co filmu dali 4*, nebo dokonce 5*, tak závidím, že si to užili. Hrdinové nemají motivaci, sice jsem poslední akční scénu neviděl, ale ta je jenom z povinnosti, aby se neřeklo a měl film něco "obrovského" na konci. Jsem zvědav na trojku, prý je docela v pohodě, ale tohle už nikdy nechci vidět. Jsem fanda válečných nářezů, ale tady je málo akčních scén, spoustu k hovnu dialogů, v pohodě parta, ale i ta akce, co tu je, je otřesně natočená. Ještě, kdo mi sedl k pozitivním částem filmu je Ben Cross, který tu měl však minimum prostoru. Divím se, že píšu tak dlouhý komentář, už radši končím a dávám 2/10.

V moci ďábla (2005)

Docela děsivý film, s ještě děsivějším příběhem. Já se náramně bavil, nejvíc se mi líbily scény ze soudní síně. Jenže ta mrazivá atmosféra tady nade vším kraluje, do toho opravdu "odporný" záběry na Emily... Asi 82x jsem se sebou cukl, ale mohlo toho být víc. Obsazení neznám, ale vůbec mi nevadí, i záporná postava v soudním líčení mi byla sympatická, takže s hereckém obsazením jsem spokojený. Dal bych 4*, ale je samozřejmé, že tenhle příběh budu po netu zkoumat ještě dlouho, takže dávám hvězdu navíc. Dávám 7/10, ale víc si to určitě nepustím, už by to nebylo tak děsivé, jako v prvním případě. Nemusí sednout každému.

Za nepřátelskou linií (2001)

Owene, se zbraní v ruce jsi machr, proč teda hraješ v komediálních sračkách?! Opravdu, bylo to hodně dobrý! Na jedničku jsem se hodně moc těšil. Ne, že by mně zpracování zklamalo, ale čekal jsem něco ve stylu Černého jestřába, či Speciální jednotky, ovšem zase se musí nechat, že je to jiný, než to, co jsme viděli. Hudba je fakt dobrá, akce mi přišlo málo na to, že to má skoro 2 hodiny, navíc je to jenom utíkání, jeden masakr na konci mi asi nestačí. Nevadí! Snad ve dvojce/trojce toho bude víc. Nejlepší scéna, nebo spíš, která se mi nejvíc líbila, jak Owen házel mety, přes tu explozi, to bylo výtečný! Velitel ušel, pochopitelně se objevili postavy, kterým se něco nelíbilo, práci odflákli, měli svojí palici. Owen vypadal hodně dobře, drsně, potěšila rapová scéna :D Ale pořád tomu něco chybí, ale nedá se říct, že bych se nudil. Dávám slabších 7/10

Hard Boiled (1992)

Ok. Je to prostě kult, ale nevím, hodně věcí mi tady chybělo. Co se týče akce, kde jsou nějaký souboje?! Náznaky mi nestačí, chápu, že se zbraněma je lepší rachot, ale tady je JENOM střílení, nic víc. Když Leung a jednooký killer položí zbraně na podlahu, čekal jsem bitku, jenže jsem byl zklamán.... I tak tu je hodně nezapomenutelných momentů. Hláška Leunga o Antarktidě, ale co bylo fakt top, jak dítě počůralo Chowa :D Naštěstí je Woo mistr a při přestřelkách se dočkáme nespočet vychytávek. Příběh je divnej, možná pro mně oukej, ale pořád tomu něco chybí. Co mně vytáčelo, tak proč, když umírají policajti/triáda/pacienti, jsou ty záběry zpomalované?! To jsem nepobral, navíc film má nespočet nelogických situací. Místo toho, aby byli zpomalované záběry při střílení vidím, jen jak pomalu padají na zem lidi. To byl vrchol. Často mi přišlo, že hrdinové to měli příliš jednoduchý, viz knihovna, jak mohl Chow najít tak rychle zbraň svého budoucího parťáka?! Občas jsem se nudil, ale jinak hrdinové jednají profesionálně, logicky, dělají kaskadeřiny, za to záporáci si šli rovnou, pro smrt. Něco mi tady prostě chybí, Hong Kong má skutečně na víc, než na tohle. Je to sice kult, ale krom několika super momentů na film brzy zapomenu. 6/10

Neviditelný cíl (2007)

130 minut uteklo, jako voda a budu stát za tím, že tohle je strašně nedoceněný akční film! Byl to jeden z nejočekávanějších filmů z mého seznamu, protože příběh mně neskutečně lákal. Pokud mám být upřímný, čekal jsem asi malinko víc. Herci jsou naprosto super, sympatický. Nejvíc se mi líbil Shawn Yue v roli hláškujícího a věčně nasraného poldy, potěšil mladej kluk Jaycee Chan, kterej hrál famózně a scéna s dětma v autobuse patří k tomu nejlepšímu z filmu, ale i N. Tse je vynikající, i když ten knírek si mohl oholit :D Záporáci potěšili, to jsem nečekal, že bych jim fandil. Jacky Wu a ještě frajer, kterej oddělal bráchu Chanovi, to byli jedny z nejlepších záporáků, na který jsem se koukal. Hudba byla taková, nijaká, choreografie je výtečná s prvkami parkouru, je tady hodně výbuchů, tipuju vysoký rozpočet, přestřelek a naháněček je též dost. Pozor, příběh se může zdát někomu komplikovaný a tento koktejl nemusí chutnat každému. O hlášky a humor je předem postaráno. Sice některý scény jsou NEUVĚŘITELNÉ, ale já to i tak sežral. Kamera super, ale konec mohl být víc akčnější. Jsem spokojený, i když by se to dalo vylepšit, ale pro akčního fanouška povinnost. Dávám 8/10 ! :)