Králova řeč (2010)

Filmu jednoznačně dominuje překrásná výprava a soundtrack (Beethovenova sedmá, která hraje u králova proslovu v rádiu mi navozovala pocit husí kůže). Skvělí byli moji oblíbenci: milující manželka Helena Bonham Carter a strašlivě protivný Colin Firth. Díky filmu jsem si oblíbila dalšího herce a to neuvěřitelně trpělivého terapeuta Geoffreyho Rushe. Z kina jsem odcházela nadšená, i když celková stopáž by klidně mohla být o dvacet minut kratší. PS s překvapením jsem zjistila, že existuje i dabovaná verze... přijde mi to tak trochu směšné :-D vždyť v tomto případě dabing totálně zabíjí samotnou podstatu filmu.

Opravdová kuráž (2010)

Nemám ráda westerny a nemám ráda děti v hlavních rolích. Ale tenhle film mě vážně bavil a Hailee byla skvělá a nejen ona, herecké výkony se mi líbily. Ovšem věc, která se mi na Opravdové Kuráži líbila snad nejvíc byl skvělý newesternový soundtrack. Takže sečteno a podtrženo dávám čtyři hvězdičky...

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Myslím si, že existují daleko humánnější způsoby jak přijít o zrak, než koukat na tohleto, třeba si vypíchnout oči vidličkou...

Dr. House (2004) (seriál)

Hugh Laurie má obrovské charisma a role dr. House mu prostě sedla, kdyby to hrál kdokoliv jiný, tak to není ani zdaleka ono. Ale tak nějak mě ty nejnovější řady moc nebaví, nevím jestli je to tím, že se začínají zdánlivě neřešitelné případy zajídat, nebo tím, že druhý tým není tak dobrý jako ten první... proto nemůžu dát plné hodnocení.

Poznáš muže svých snů (2010)

Hezké, svěží, vtipné, bez klišoidního konce. Allena moc nemusím, ale tohle bylo fajn. Nejvíc mě na tom filmu bavili staroušci Anthony Hopkins a Gemma Jones.

Hlava-ruce-srdce (2010)

Tento film bych snad ani neměla hodnotit, poněvadž byl tak alternativní, až mi to bránilo v porozumnění. První půlku jsem se snažila pochopit o co jde, druhou půlku jsem se smála. Takže dávám hvězdičky za hezkou hudbu, zajímavou Viktorii Čermákovou (ovšem jen do doby než začne mluvit), za tu ruku, co mluví v lese s Romanem Zachem a pak za to, že otěhotnět se dá i jinak než je to běžné, alespoň ve filmu.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Cejtíš to píchání, pane velkej? To si s tebou zahrává pýcha!" Jestli tohle není kultovní záležitost, tak nevím, co by jí mělo být. Je to můj nejoblíbenější Tarantino a možná taky nejoblíbenější film vůbec. Můžu se na to koukat po kolikáté chci a nikdy mě to nepřestane bavit, a tak to má být.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Bratranec Eustace mě celou dobu strašně rozčiloval a stopáž by mohla být klidně o 15 minut kratší. Nad tím koncem, kde se děti loučí s Aslanem, jsem se musela pousmát, Vatikán musí být určitě nadšený za takovou agitaci. Jinak to byla pěkná fantasy pohádka, která se s vypnutým mozkem dala v pohodě sledovat. Jednu hvězdičku extra ode mě dostává fešák Ben Barnes.

Hvězdný prach (2007)

Krásná pohádka, taky trochu brutální, vtipná a romantická, i když s nižším rozpočtem, než by si určitě zasloužila. Strašně mě pobavil Robert De Niro svým tanečkem v šatníku, líbil se mě Mark Strong, kterému záporné role evidentně jdou, a super byla i Michelle Pfeiffer (chtěla bych v jejím věku vypadat alespoň z poloviny tak dobře jako ona). Zkrátka jsem se dvě hodiny neskonale bavila a i když to na 5 není, stejně je dám, protože takové pěkné fantasy už tu dlouho nebylo.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Věc se má tak, že tenhle seriál miluju. Moc se mi líbí jak je to pěkně barevné, nereálné, morbidně vtipné a po herecké stránce srandovně přehnané. Ale ze všeho nejvíc se mi na tomto seriálu líbí ty různé bizardní způsoby, jakými se dá zemřít :)