Zack a Miri točí porno (2008)

Perfektní nepřeslazená romantika + spousta vtipných hlášek = bezva film u kterého se dá i vypnout mozek

Poslední výkřik (2012)

Kde se tvůrcům podařilo sebrat tolik špatně hrajících herců? Proč nikdo nenosí mobilní telefon u sebe? Není Irena Máchová (Karin) ve svých jednatřicetiletech trochu stará na to aby hrála školačku? Jak to že Karin nenašla mrtvýho Šmajdu u sebe doma v obýváku? Proč vrahem přiznaný motiv vysvětluje jen dvě z asi šesti vražd? Proč někdo už dávno neobjevil Šmajdův komediální talent? Proč se všichni jmenují jak z telenovely? Jak to, že ve fitku nikdo není, ani blbej recepční? Jak to, že se všichni dostanou přes zamčené dveře do školy dovnitř, ale ven už to nejde? Proč žádná oběť neprchá ven, ale vždycky zásadně po schodech do patra a nebo do sklepa? A kdo se sakra Roman? otázky... samé otázky

Ukradené Vánoce (1993)

Krásná neotřelá "pohádka" a zároveň slušný muzikál. Nevím co se mi líbilo víc, jestli chytlavý soundtrack nebo po Burtonovsku zpracované postavičky. Teď jsem si všimla, že byl film natočen v roce 1993... nikdy bych to do něj neřekla, působí líp než většina moderních animovaných filmů. Písničku This Is Halloween považuju za jednu z nejlepších a nejchytlavějších věcí, které kdy zazněly ve filmu.

JourneyQuest (2010) (seriál)

Parádní záležitost... tedy na to, v jakých podmínkách seriál vzniká. Inspirace Pratchettem je víc než zjevná. Na první sérii jsme na videačesky koukla na celou dohromady a líbilo se mi to. Na druhou koukám s týdenními mezerami mezi díly, podle toho jak jednotlivé díly vychází a musela jsem hodnocení o hvězdičku snížit. Mám z toho ten pocit, že tvůrci seriál točí, jakoby to byla dejme tomu čtyřicetiminutová epizoda, kterou pak nasekají na víc dílů. Ve výsledku to působí rozvlekle, za celý díl se děj téměř neposune, což mě vadí a nebaví.

Cedulky (2008)

roztomilé... sice pořádně naivní, ale takové pěkně pozitivní.

Pretty Woman (1990)

Tududududů... rozhodně to ničím nepřekvapí, po herecké stránce to není nic moc extra, ale z nějakého důvodu se z tohoto naivního a přeslazeného filmu stala vánoční klasika. A proč vlastně ne, člověk se nemůže pořád dívat jen na kvalitní filmy o kterých pak musí dlouze přemýšlet.

Hra o trůny (2011) (seriál)

První série má ode mě 100 % moc se mi líbí chladná atmosféra hradů a dobré herecké výkony dokonce i v dětských rolích. Samozřejmě nebyla by to BBC produkce, aby to nebylo plné samoúčelného sexu, nahoty (platí pravidlo že dříve nebo později každá žena "nad zákonem" v seriálu ukáže prsa) a detailních záběrů na krev stříkající z hrdla a usekané končetiny. Nicméně příběhy odehrávající se na území sedmi království mě zaujaly natolik, že jsem se rozhodla si přečíst knižní předlohu, které se první série hodně drží. Druhá série už pokulhává, díly jsou slabší a rozvleklejší, scénáristé si v některých případech dělají s předlohou co chtějí a zajímalo by mě, jak hodlají některé věci v budoucnu řešit. Mezi moje nejoblíbenější postavy patří Arrya a Jon, naopak mě nudí Daenerys a Bran. Nevím, jestli se mám na třetí řadu těšit, nebo se jí obávat... no uvidíme.

Saturnin (1994)

Jirotkova předloha je parádní. Doba 20. a 30. let dvacátého století patří k mým oblíbeným, což mi sledování tohoto filmu ještě víc zpříjemňuje. Saturnin je Víznerem zahraný skvěle a výborná je i role tety Kateřiny. Filmu odpouštím tu televiznost a omezený rozpočet. Dobře obsazení herci a hlavně obsah to táhnou nahoru.

Bestiář (2007)

Zdá se mi to, nebo je Danica Jurčová fakt otřesná herečka?

Ztraceno v překladu (2003)

Když se koukám na zdejší vysoká hodnocení, tak docházím k názoru, že jsem tento film asi trestuhodně nepochopila. I přes ne zas tak dlouhou stopáž mi přišla vzájemná nepochopení se mezi japonci a američany a dlouhé záběry na Scarlett kterak někde sedí nebo leží přímo nekonečné. Celou dobu jsem čekala, kdy se spolu Bob a Charlotte vyspí a nedočkala jsem se.... Jak říkám, nepochopila jsem to.