Thor (2011)

Když se nad tím tak zamyslím, je to plný různých předsudků... kdo dělá výzkum, ten je chytrej, kdo studoval humanitní vědy, ten je blbej, ten černovlasej je automaticky zlej a blonďák je největší klaďas... ale tak nějak mě to nevadilo. Všechny pohádky jsou toho plný, a Thor je v podstatě taková pohádka, která mě pobavila a rychle mi utekla. Těším se na pokračování.

Avengers (2012)

Tenhle typ filmů nemám moc ráda... většinou u nich usnu, ale tohle byla výborná svižná comicsovka a ty dvě hodiny v kině mi utekly jako voda. Dobré byly dialogy, skvělá akce plus pár vtípků. Každá postava měla tak akorát prostoru. Trochu mi do toho superhrdinského koktejlu neseděli Hawkeye a Black widow... oproti těm nabušeným zeleným monstrům, ironmanům, moralizujícím kapitánům ect. vypadali jak úplní chcípáci. Nadšená jsem byla z Toma Hiddlestona, od Thora se z něj stal pořádně charismatický záporňák a strašně mě ve filmu bavil. Ještě se mi nikdy nestalo, že by se v kině tleskalo (no možná chodím na špatné filmy), ale tohle se Whedonovi fakt povedlo.

Probudím se včera (2012)

Tak abych začla pozitivy... celkem fajn Mádl, pár vtipných momentů a dokonce i opravdu hezká herečka bez vady řeči v hlavní roli. Tak okatý a špatně udělaný produkt placement jsem už dlooouho nikde neviděla, a ono se i tohle dá dělat celkem slušně, aby to tak nebilo do očí. Myslím, že jediné co si budu za pár týdnů z filmu pamatovat bude jenom Big Shock, Orbitky, Lobkowitz a já nevím co ještě. Maskérům by patřilo urazit obě ruce. Ljuba Krbová vypadá v roli maminky 40-ti letého Petra dost divně... moc to nezvládli. Další věc, kterou bych vytkla je moc současné vzezření slečen v ´89. když se podívám na školní fotky svých příbuzných z té doby, tak se mi zdá, že kdo neměl trvalou, neexistoval. Dost prapodivně zvládnuté, nebo spíš nezvládnuté, cestování časem raději nebudu ani rozebírat.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Dvojka Sherlocka Holmese je o dost slabší než jednička. Jednička je film, který si klidně pustím i několikrát znova, mám-li na něj náladu, po dvojce už znova neprahnu. Tenhle film naprosto postrádal dynamičnost a svěžest jedničky, místy mi přišlo, že postrádá i děj. Ale na druhou stranu přibyly další nové postavy, jejichž význam byl ale zcela mizivý. Nechápu proč "přibrali do party" Naomi Rapace, která se ani neměla šanci projevit, protože její role byla podle mého názoru pro celou zápletku dost bezvýznamná. Další věc, které nám bylo oproti jedničce naděleno více byly zpomalené záběry. V jedničce jich Guy Ritchie užíval celkem rozumně k vysvětlení akčních scén... ve dvojce už je zpomalené kde co. Také dávka pitvoření a laciných vtípků byla vyšší (poník, převlek za ženskou,...). Netvrdím, že ten film byl katastrofa... kouknout se na to dá, obzvlášť, když člověk od toho nemá žádné očekávání... jediné čeho se bojím je, aby Sherlock nedopadl jako Piráti... zatím k tomu má dobře našlápnuto

MasterChef (2010) (pořad)

Neuvěřitelně mě to bavilo. Pořady o jídle prostě můžu, a zvlášť o takovým jídle. Celá soutěž má spád, porotci jsou super, Joe Bastianich je ještě větší drsňák než Gordon Ramsay. Jediný co mi vadilo byla afektovanost těch soutěžících, ale s tím už se musí nějak počítat...

V jako Vendeta (2005)

Tak tenhle film mě vůbec nebavil, podařilo se mi u něj třikrát usnout. Nevím, možná jsem nebyla ve správné náladě, možná jsem od toho čekala něco jiného. Považovala jsem ho za součást "základního filmového vzdělání" a teď nechápu to vysoké hodnocení. Asi se na něj budu někdy muset podívat znovu, abych to přehodnotila... Hugo Weaving a Natalie Portman hrají skvěle, ale podle mě nemůže nic zachránit špatně prokreslenou atmosféru totality, na které by měl být celý film založen. Kdyby to nebylo ve filmu několikrát zmíněno, tak to ani nepoznám. Přitom navodit tíživý pocit nesvobody zvládl Orwell už po pár řádcích v knize, jak to, že se to tady nepovedlo ve filmu, kde na diváka kromě slov působí i jiné podněty? Navíc je ve filmu několik pasáží, které mi přijdou až moc nereálné... upřímně, padli byste někomu, kdo vás věznil a ponižoval, do náruče, i když by byly jeho důvody jakékoliv? Velice pěkná ale byla pasáž o osudu lesbičky... možná lepší než celý film.

Čarodějův učeň (2010)

Ze začátku je to super. Netajím se tím, že Nicolase Cage nemám ráda, ale tady byl super. Takhle ošuntělej by měl zůstat pořád! Molinův záporák je skvěle slizce zahraný a Jay Baruchel je klasický hlavní hrdina - looser, jak je to v poslední době v kurzu. Ale čím víc se blíží konec, tím víc film ztrácí, o slabém finále ani nemluvím. Prostě se mi to celkově jeví jako takový film, pro děti, než pro všechny věkové kategorie jak se tváří.

Muži v naději (2011)

Kozy deroucí se z výstřihu, tanga ve vlasech, lezoucí pozadí... Přesto mě šovinistický duch filmu mě nijak neurážel, a párkrát jsem se i zasmála. Jiřího Macháčka mám moc ráda a i k Bolkovi jsem se v poslední době našla cestu, ale to co předváděli se mi moc nelíbilo... neříkám, že za křečovitost scén mohlo umění/neumění zmíněných pánů, ale spíš scénář a některé dialogy, které jsou, jako by je psalo dítě. A fakt nevím, proč češi mají potřebu ze všeho, co mělo jakýsi úspěch (ženy v pokušení) vydojit co nejvíc stůj co stůj...

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Od té doby, co nemám discovery channel, pro mě sledování televize ztratilo skoro veškerou atraktivitu. Bear Grylls vysvětluje jak si postavit improvizované obydlí, jak překonat nejhorší terény a počasí, jak nechcípnout žízní a hlady, zábavně a s přehledem, jakoby vlastně o nic nešlo a v podstatě to byla strašná zábava.Jasně, vím že seriál není autentický, ale vypadá to prostě pěkně. A Bear taky vypadá pěkně .

Prostřeno! (2010) (pořad)

Tohohle pořadu jsem si fakt nemohla nevšimnout... vlastně se mi dost často stává, že u něj večeřím (takovej náhradní program než začnou na coolu simpsnovi). A abych se přiznala, nekoukám na to kvůli vaření... to se ani nedá, když je to pořád to stejný dokola. Vývar z jakýhokoliv zvířete s nudlema, salát, svíčková, vepřo-knedlo-zelo, maso s omáčkou, buchta s krémem nahoře, nebo roláda. Nic moc se z konceptu nevychyluje. Mě spíš fascinuje, jak hluboko jsou někteří lidé schopní takhle veřejně klesnout. Co všechno předvádí, jen aby vyhráli. Pokud se ono předvádění týká jen vaření, ok, ale jakmile dojde na vyříkávání si osobních sympatií a asympatií u stolu a před celým národem, hledání prachu ve skříni nebo na komentování cizích záclon padá mi brada... Tenhle pořad nemá s vařením nic společného, podle mě je to takový sociologický dokument o životě lidí převážně starší a střední generace. A podle této sociologické sondy se mi češi zdají jako národ buranů, trapných komediantů, lidí bez nápadů, vkusu a úrovně. Pro mě je to nehodnotitelné, protože obsahu (exhibice exotů) naprosto neodpovídá forma (taková ta lidová šou o vaření pro český maminy). Sporadicky sledovat to budu dál... je to taková moje perverze.