Kick-Ass (2010)

Čekala jsem, že to bude nějaká blbost o tom, jak banda teenagerů v barevných oblečcích zněškodní lumpa a při tom možná zachrání svět. O to větší bylo moje nadšení, když jsem zjistila, že Kick-Ass je stylová pecka plná Tarantinovsky pojatého násilí, kde je hodnej kluk-looser, zlej kluk, kterej zůstane zlým klukem až do samotnýho konce (nic mě ve filmu nenaštve víc než polepšenej hříšník), bezvadnej Nicolas Cage, kterýho jinak nemám ráda, a parádní holčina s fialovou parukou, která je sprostější než dlaždič. To všechno v kombinaci s perfektně sednoucí hudbou od Prodigy z Kick-Ass dělá jednoznačně pětihvězdičkový film.

Děti noci (2008)

Otřesnej příšernej film bez nějakýho děje. Celou dobu jsem čekala, co se teda stane a ono se, světe div se, nestalo nic. Marthu Issovou nemám moc ráda... možná proto, že mi přijde že mluví tak nějak zpomaleně, ale tady nesympatická jak nikdy. Pro mě to byla nehorázná nuda a hvězdičku dávám za obstojně hrajícího Mádla, který pro mě po tomhle filmu přestal být jenom snowboarďákem.

Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)

Co může vzniknout, když se skloubí skvělá Poláčkova předloha plná geniálních hlášek, slunná atmosféra prázdnin za první republiky, příjemný hudební doprovod, báječné herecké výkony především Hrušínského a Beneše a happy end? Podle mě nic jiného, než skvělý film, na který se kdykoliv ráda kouknu znova.

Občanský průkaz (2010)

Nevím na kolik je to věrné své době, já jsem ji naštěstí nezažila. Všichni čtyři hrdinové mi přišli sympatičtí, bylo to plné vtipů, rychle to odsýpalo a na konci by mi možná ukápla i slza, kdybych neseděla v kině plném lidí. Ale hlavně, celou dobu jsem se bavila. Podle mě to byl nejlepší film tohohle podzimu.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Přípomíná mi to tu pohádku o tom, jak pejsek s kočičkou vařili dort. Ti do něj taky dali samé dobré věci, ale žrát se to nedalo. Podobné je to s filmem Muži, co zírají na kozy. Tvůrci dali do hrnce bezvadný nápad, hippísáka-vojáka Jeffa Bridgese, roztomile švihlýho George Clooneyho s jiskřivým pohledem, standartně skvělého Ewana McGregora, spoustu dobrých vtipů, trochu LSD a kozy, ale... no dobře, žrát se to dá, ale není to taková dobrota, jako se to tváří. nedrží to pohromadě, chuť je poněkud nevýrazná a snadno zapomenutelná... takže za tři.

Futurama (1999) (seriál)

Netvrdím, že je Futurama lepší než Simpsnovi, ale věc se má tak, že mám tohohle mladšího sourozence Simpsnů mnohem radši i přes to, že se jednu epizodu směju od začátku až do konce a u druhé málem usnu, přes to, že mě některé postavy s přibývajícími sériemi začínají strašně rozčilovat a i přes to, že ve Futuramě není Levák Bob :-D Ale Futurama mi přijde tak nějak zábavnější a rozhodně nabízí víc různých zábavných situací, do kterých se mohou hrdinové dostat. Nejoblíbenější postavou je pro mě asi Fry, ale mám i určitou slabost pro Zoidberga.

Avatar (2009)

Musím přiznat, že po příchodu z kina jsem byla naprosto nadšená. Bylo to snad poprvé, co jsem nelitavala peněz, co jsem dala za lístek na 3D promítání. Strašně jsem Avatarům záviděla ten ocas a obrovský kukadla. Cameron nám ukázal úžasné audiovizuální orgie, moc pěkný soundtrack, ale na druhou stranu taky docela předvídatelný děj. Po prvním shlédnutí by to ale stejně bylo na 5 hvězdiček. Po druhém už jen na 4, protože film už nemá po obrazové stránce čím překvapit a tak divákovi nezbývá, než přes dvě hodiny sledovat klišoidní děj, což je podlě mě velké mínus. Existují přece i filmy s nižším rozpočtem, na které se dá dívat téměř do zblbnutí, a tím Avatar není.

Spalovač mrtvol (1968)

"Čechové jsou lidský národ, mají zákon o kremaci." Obrovský filmový klenot, ve kterém všechno dokonale klape. Filmu dominuje skvělý Rudolf Hrušínský, který se dokázal stát z dobráckého Švejka pošahaným Kopfrkinglem pouhou změnou intonace hlasu. A právě z hlasu Rudolfa Hrušínského, který v vlídně ale přitom děsivě promlouvá z plátna, mi celou dobu běhal mráz po zádech. Perfektní je také kamera, která používá techniku rybího oka a celou atmosféru filmu podkresluje velmi vkusná hudba. Zkrátka tomu není co vytknout. Spalovač mrtvol je rozhodně nejsilnější film, který jsem viděla.

Škola princů (2010) (TV film)

Čím se Sarah Hlaváčová kvalifikovala na roli princezny je mi záhadou, dobrá výslovnost ani princeznovský vzhled to evidentně nebyl. Děj byl poněkud vykradený z jiných pohádek. Jediné co nebylo opsané od jinud byl konec, který mě osobně přišel tak trochu divný. Dvě hvězdičky dávám za sympatického Matouše Rumla a Pavla Lišku, který snad poprvé nehrál idiota.