Volání mrtvých (2003) (seriál)

Na tomto seriáli ma prekvapovalo čoraz viac, ako je možné, že hlavná hrdinka, ktorá zachránila nespočetné množstvo ľudí, ich po záchrane znova nikdy nestretla a rovnako, že nikdy nikomu nebolo jej správanie čudné, nikto sa v jej živote nehrabal a neprišlo k odhaleniu. Ako námet je to zaujímavé, napínavejšie to začalo, keď sa na scéne objavil jej pravý opak. Avšak čím viac som videla dielov, tým viac som mala pocit, že všetky diely sú svojou stavbou rovnaké. Už po pár dieloch nemá čím prekvapiť. 70%

Halloween (1978)

Neobľubujem horory, ktoré majú pomalý nábeh ku strachu a napätiu. Kým sa film nakopol prešla pol hodina. Film má napätie, dokáže vyľakať, ale celkovo má dosť nelogických častí. Ďalšou nesediacou vecou je, ako je možné, že intelektuál ako hlavná hrdinka Laurie (Curtis) robí také blbosti, aby sa (ne)zachránila. Celý čas som si v duchu hovorila: "pane bože môže byť hrdinka taká blbá?" Otázka na zamyslenie - kam by ste sa skryly pred vraždiacim monštrom? Do šatníka bez možnosti úniku alebo vyskočiť cez balkón na strom a zliezť? 67%

Americká krása (1999)

Zo subjektívneho hľadiska 3*, z objektívnejšieho 4* aj kúsok. Celkový náhľad do života priemerného Američana plného zvrátených túžob, (ne)splniteľných snov, kríz, omylov a príležitostných radostí zanecháva dosť rozporuplné pocity. Film rozpráva hlboko psychologicky prepracovanú realitu mnohých ľudí po celom svete, ktorí sa za každú cenu snažia medzi ľuďmi vyzerať štýlovo a in, kým vo vnútri úplne vychladli. Mnohým ľuďom tento film musel otvoriť oči. 80%

Návrat Růžového pantera (1975)

Vtipov zameraných na obrovskú nešikovnosť hlavného hrdinu a jeho nezameniteľnú reč je neskutočne veľa. No postupne som si na jeho bláznivé praktiky a omyly zvykla. V podstate tak od 3/4 nemá film čím prekvapiť. Ďalšou nevýhodou bola zmena hercov, chvíľu mi trvalo, kým som si podľa mien spomenula kto je kto z prvého dielu. 70%

Růžový panter (1963)

Hemží sa to tu komentármi o tom, že Ružový panter je zo série najslabší (odmyslieť diely vzniknuté po Sellersovej smrti). Podľa mňa to tak nie je. Porovnanie s nasledujúcim dielom série - tento diel má okrem vtipov zameraných na nešikovnosť hlavného hrdinu i pár dlhších dosť vtipných úsekov (za manželkou hlavného hrdinu príde prvý milenec, na to druhý a manželka mala problém skryť prvého pred druhým a na to príde manžel a manželka musí skryť v izbe prvého milenca, druhého, aby sa ani jeden nezbadali a zároveň aby ani jedného nevidel manžel). Pri ružovom panterovi som vybuchla párkrát do smiechu, kým pri druhom ani raz. By the way Sellersovi rola Clousseaua sadla. 75%

Stmívání (2008)

Milovať niekoho tak veľmi, že si nevieme predstaviť ani chvíľu bez neho a pritom jeho blízkosť ohrozuje život obom... K takejto myšlienke ešte dobré obsadenie, vhodné prostredie, dobrý scenár a máme oscara na dosah. Hold filmu okrem myšlienky chýba všetko. Chudáci upíri sa musia v truhle obracať, keby toto uvideli. Moderní teenege upíri? Celý film je zameraný na zbližovanie dvoch úplne odlišných svetov, ľudského sveta Belly a nemŕtveho sveta Edwarda. Vraj láska až za hrob... Hlavní predstavitelia majú zásadný problém - ich filmovému vzťahu chýba akákoľvek uveriteľnosť. Kým Pattinson sa snaží hrať rozzúreného, smútného, zamilovaného, plného beznádeje a pri romantických scénach sa snaží vzbudiť plameň, Stewart hrá akoby jej uleteli včely. Celý čas sa tvári rovnako, pri akejkoľvek scéne (odmyslieť koniec keď jej akože zlomili nohu). Ich bozky sú úpne neuveriteľné, a keďže celý film je zameraný na ich vzťah, kvalita ide rapídne k zemi. K tomu divný a priblblý scená ("Zabil som veľa ľudí." "Mne je to jedno." ... "Tebe tuším narástli vlasy." "Hej, strihala som si ich naposledy tu." "Aha, aké sú dlhé."). Ďalším mínusom je teenegerské prostredie, ktoré snáď každému už lezie na nervy. Tiež je tu istá naivita a hlúposť hlavnej hrdinky, kým si zrátala dve a dve a zistila, kto je Edward. Posledný postreh na záver - myslím, že nie som jediná, ktorá si myslí, že 17-ročná teenegerka nie je schopná tak hlbokého citu, aby opustila rodinu, priateľov, všetko čo milovala, všetky pochúťky a nápoje, aby zostala na VEKY VEKOV len s jedným mužom - upírom. 65%

Králové ro(c)ku (2006)

Rock milujem, hard rock ešte viac, ale toto proste prešumelo okolo mňa. Film je neskutočne ujetý, texty sa mi nepáčili, hudba nebola výnimočná ani dosť tvrdá... Niektoré vtipy boli dobré (časť so Stillerom, satanom, začiatkom lúpeže, hubami a Robbinsom - nechápem, ako ho na to nahovorili), iné naopak vypálili úplne vedľa (časť na oslave, koniec lúpeže, keď sa ocitli pri laserových lúčoch a JB nedočiahol na vypínač, učenie ako sa stať dobrým rockerom atď). Dosť rozporuplný film, 2,5*

Klokan Jack (2003)

Dívať sa na počítačovú kenguru, ktorá ani z diaľky nevyzerá živo a hercov, ktorých som nikdy nevidela hrať v ničom normálnom (odmyslieť Transformers v prípade Andersona)? Už len z toho dýcha blbosť. Filmov, v ktorých sa snažia ľudí baviť prdením (koho už len zaujímajú prdiace ťavy?) som videla toľko, že z tohto mi bolo skôr zle než veselo. Fatamorgány nezasmiali, smola hlavných hrdinov tiež nie... To si radšej pozriem Blbý a blbší.

REC (2007)

Pri pozeraní tohto filmu to skutočne pripomína horor Záhada Blair Witch, ale s tým rozdielom, že kamera je oveľa lepšia. Prvá polovica filmu bola dosť obyčajná, nezaujímavá a nudná, kým sa TO nestalo. Mŕtvi začali ožívať, pohryzení hrýzať a preživší utekať. Ale kam, keď je všetko zapečatené? Za koniec dávam 4*, tak, ako som sa naľakala s kamarátkami na konci som sa ešte nikdy nenaľakala. Film končí netypicky i pre horor. Váu. 72%