Lilo & Stitch (2002)

"Volajú mi, keď sa stane chyba. A tu sa stala chyba." Zobrazenie vzťahu sestier je reálne, humorné, priateľstvo nebezpečného mimozemšťana a bláznivej pozemšťanky je vtipné. V poslednom čase je to jedna z najlepších disneyoviek.

Vybíjená (2004)

Mám silný pocit, že tu všetci hodnotili z recesie. Je to úpná blbosť, ktorá má síce pár vydarených scén, no celkovo je to obyčajná americká hovadina. Sú lepšie filmy než toto a pritom majú oveľa horšie hodnotenie.

Panelák (2008) (seriál) odpad!

Na tomto seriáli je veľmi zaujímavé, že hlavní hrdinovia majú neustále iné charakterové črty. Raz je z hlavnej hrdinky, 30 rokov vydatej ženy, žiarlivá xantipa, potom je odrazu žena činu a vypisuje petície... Nehovoriac o divnosti scenára a častokrát úžasných "hereckých" výkonoch. Vraj realistické zobrazenie strednej vrstvy... Pche, to by Slovensko vyzeralo. Nechápem, čo na tom môžu obyčajní ľudia vidieť. Keby chcete niekoho dlhodobo mučiť, púšťajte mu tento seriál!

Avatar (2009)

Pri Cameronových filmoch skoro vždy vyhrávajú efekty nad obsahom. Efekty sú zasadené do dokonalosti a posúvajú filmový priemysel do budúcnosti. Avšak je tu stále ten veľký problém, a to je DEJ. Ten býva skoro vždy veľmi jednoduchý a povrchný. Hlbšie prepracovanie tu značne chýba, v podstate je to len jedna veľká megaakcia. Jedným z plusov je aspoň to, že konečne nie sú ľudia obete, ktoré sa nedajú zničiť lepšími zbraňami, ale práve agresormi. Bratranec mi opisoval finálnu bitku ako 30-minútové dokonalé veľdielo, no po vzhliadnutí môžem povedať - určite nie. Videla som oveľa lepšie vojny (Black Hawk Down, napríklad, i keď sa to ťažko porovnáva). Kamera behala z hrdinu na hrdinu, vtáky a šípy ničili dokonalé megalode, ktoré padali na zem ako nič. Dosť nereálne a krátke. Finálna bitka mala výborný potenciál, no nebola dobre zvládnutá. Chýbalo tam napätie, čas, reálnosť. 80%

New Police Story (2004)

V telke to bolo prezentované ako akčná komédia, tak sme si to večer pozreli. Prvá časť bol obrovský masaker, pri ktorom som hútala, čo na tom môže byť komediálne. Bolo mi skôr do plaču. Konečne film s Jackie Chanom, v ktorom sa nesnažia napchať nejaké zbytočné "vtipné" prvky. A z Jackie Chana nerobia dokonalého supersilného neprekonateľného hrdinu.

Terminátor (1984)

Ako postapokalyptickým deťom sa nám žije celkom dobre, no nie? :-) Pri tvorbe filmu, v ktorom sa prechádza v stroji času, je ťažké udržať logický sled udalostí. Dokonca na konci sa objaví jedna obrovská nelogickosť. Osobne nemám rada filmy so špeciálnymi efektami minulého storočia, no tento sa v podstate dal. Avšak neskutočne mi liezla na nervy tá hrozná hudba. Čo sa týka akčných scén prišlo mi to krátke. Celý čas Terminátor naháňal Connor a Reesa, ktorí boli vždy o krok pred ním. A pritom on bol ten dokonalý robot budúcnosti. Príbeh bol ľahko čitateľný. 69%

Ochránce (2005)

Dať nabúchaného svalovca s "hlasom zo záhrobia" robiť pestúnku, tak toto môže skončiť buď ako trápna bezduchá komédia alebo uletená pohodová komédia. V tomto prípade je to to prvé. Film je nudný, ničím nezaujímavý, trápny, nevtipný... Vin Diesel je nepresvedčivý a ostatní na tom oveľa lepšie nie sú.

112 (2006) (pořad)

Čo ma vždy pobavilo na 112 bolo, keď bol výjazd , záchranári vystúpili a k zranenému človeku sa blížili tempom a la "ja mám času dosť, kam sa ponáhľať". Robiť biznis z ľudského nešťastia je vizitkou našej drahej Markízy (viď Modré z neba, Reflex, Bailando, Najväčšie tragédie Slovenska atď.). Ďalšia zbytočná volovina.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Po formálnej stránke je to elita medzi akčnými, medzi vojnovými filmami. Vynikajúce režisérske dychvyrážajúce dielo. Avšak má pár vážnych vád. Čo mi najviac vadilo, bola asi monotónnosť filmu. Už od polovice som sa nevedela pozerať na toľké utrpenie. Akcia nabitá na akcii, no nič iné. Na konci sa síce snažili dej oživiť, no nestačilo. Druhou vecou bolo megalomanstvo filmu. Už od prvých minút na oboch stranách padali mŕtvoly. Mala som pocit, že Američanov pomreli stovky a Somálcov tisíce. V skutočnosti tam umrelo "len" 19 Američanov a 1000 Somálcov. Čo sa týka hereckých výkonov posudzovať sa to ani nedá, keďže i Josh Harnett si škrtol maximálne 90 minút. Posledným problémom je patriotistický nádych a propaganda vojenstva (povestné americké "za jedným zraneným / strateným chlapcom pošleme aj desať ďalších, neopúšťame sa nikdy!").

Prokletý ostrov (2010)

Prvá polovica bola dosť obyčajná, no od druhej som poriadne ani nedýchala, len som čakala, kedy to konečne skončí a budem si môcť vydýchnuť. Čakala som úplne iný koniec. O to viac ma posledných 10 minút prekvapilo. Ako tu už niekto vytkol, skutočne by namiesto 10 minút vysvetľovania a psychologických povedačiek stačila jedna scéna, ktorá by všetko krásne vysvetlila a potom by každý mohol tráviť hodinové úvahy nad celým filmom. Škoda.