Vojín Benjaminová (1980)

Treba podotknúť, že tento film má pár vtipných scén. No od polovice filmu sa začína uberať zlým smerom a koniec je dosť zlý. Hlúpe rozuzlenie dobrého začiatku. Hawn hrala vcelku dobre. Ale aj tak bola najzaujímavejšia Eileen Brennan ako veliteľka výcviku. Niektoré jej grimasy sú nezabudnuteľné. Nebyť konca rozhodne by bol film lepší.

Krvavý diamant (2006)

Z tohto filmu mám pocit, akoby tu nešlo o zobrazenie toho, aké strašné veci sa v Afrike dejú. Bolo to skôr použité len ako prostredie deja. Film bol skôr akčný ako dramatický, ako som už povedala, účelom nebolo zamyslenie. Na to by bolo treba iný prístup. Celý film bola jedna veľká naháňačka za veľkým ružovým diamantom. Pozitívne chválim DiCapria, postava mu sadla. Hounsou sa tiež nenechal zahanbiť. Koniec bol veľmi dojímavý. Hviezdičku naviac za prostredie.

Columbo (1971) (seriál)

Na to, aby polícia vyriešila vraždu nemusí mať luminol, testy DNA, všetky možné testy na zistenie zloženia látok, počítače atď. Niekedy stačí len použiť rozum. V Columbovi je prípad riešený v podstate hlavne dedukciou a inteligenciou hlavného hrdinu. Čo mi však vadí je, že vrah je známy hneď od začiatku. Ale čo už, v niektorých dieloch to bolo aj na osoh.

Kid (1921)

Film, ktorý ešte nie je nakazený dvojzmyselnými narážkami, zbytočnou akciou a romancou. Veľmi pekný príbeh opusteného chlapčeka a chudáka, ktorý sa ho ujal. Lepšie to ani nemohlo byť spravené. Kid má skoro 90 rokov, no napriek tomu má stále čo ponúknuť. Má i v dnešnej dobe platné myšlienky, názory a pocity. To sa o väčšine súčasných filmov nedá povedať.

Nepřítel státu (1998)

Prvá hodina filmu bol priemerný akčňák, no potom sa film rozbehne a svojou napínavosťou vyráža dych. Koniec bol prekvapivý a zarážajúci, trošku prehnaný. Smith i Hackman boli sympatickí hlavní hrdinovia, záporáci nesympatickí, tak, ako to má byť. Regina King však úloha manželky Deana vôbec nesadla, vyzeralo to divne. 4* sú najlepším možným hodnotením.

Polojasno (2009)

Roztomilá 5-minútová rozprávka, na ktorej sa zasmeje každý.

Záchranáři (2006)

Ak by z tohto filmu urobili seriál, noo, to by bolo dobré. Avšak ako 136 minútový film.... Najprv úvod do života záchranárov na mori, potom havária lietadla, hlavný hrdina následne učí kadetov, najneposlušnejší kadet sa skamaráti s hlavným hrdinom, spolu začnú robiť ako záchranári, pár záchranných akcí a koniec. Zbytočne je film naťahovaný. Keby končí pri tom, ako sa kadeti stali záchranármi, ešte by sa to dalo. Posledná pol hodina je zbytočná.

Závan smrti (2007)

Druhý najnudnejší horor, aký som videla. Celý film je o tom, že dvaja sedia v aute, ktoré havarovalo a okolo sa sem tam objaví pár duchov. A koniec. Bez pointy, bez zmyslu. Horory niekedy nedávajú zmysel, ale ak sa pri nich človek strašne bojí, tak sa to nejako vykompenzuje. Ale tu sa človek ani nebojí. Strašný nepozerateľný guláš.

Hotel Rwanda (2004)

Čo je výhodou Forresta Gumpa? To, že tam nie sú všetky veci povedané priamo. Čo je nevýhodou Krvavého diamantu? To, že je tam príliš veľa akcie a ruší to celkový efekt. Hotel Rwanda je svojím štýlom niekde medzi týmito dvoma filmami. Vďakabohu. Tento film je sprostredkovaný očami jednej rodiny. Je to lepšie, akoby mal byť celý film nabitý akciou a zobrazovaný, ako jedna skupina nožmi, mačetami a puškami vraždí druhú skupinu. Urobilo by to film nepozerateľným a aj najväčším sadistom by z toho bolo na zvracanie. Je lepšie, keď si mnohé veci človek radšej len domyslí alebo predstaví, než keby ich má vidieť. Účelom filmu predsa nie sú nočné mory. Skrátim to na jednu vetu: film je dobrý taký, aký je - netreba tam pridávať akcie ani uberať rodinné scény.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Perfektná kombinácia humoru, akcie, krimi. Motívy vrážd boli veľmi zaujímavé :-) Koniec bol super, šialenejší a strelenejší záver som ešte nevidela. 100-krát lepší film než americké akčné filmy bez zmyslu.