Kletba Měsíčního údolí (2008)

Neskutečně kýčovitý, neoriginální, prostinký a trapný snímek, který nezachránilo ani slušné herecké obsazení. To vlastně zajistilo mému hodnocení onu jednu hvězdičku, protože scénář, režie a výprava se zde ukázaly být jedním velkým propadákem. Proč byl tento film určen pro kina a ne rovnou pro TV mi zůstává záhadou. Nepovedlo se.

Strážci - Watchmen (2009)

Kinová ňamka. Pastva pro oči. Komiksoví hrdinové zase trošku jinak - a hezky. Netuším, jestli absolutní neznalost předlohy pomohla nebo by naopak zážitek mohl být ještě větší, nicméně je mi to jedno. Zejména po vizuální stránce jsem si rochnil, potěšil mě zajímavý scénář a mnohdy vyvedené dialogy, radost mi udělali i dobře vybraní herečtí představitelé. Mohu jen doporučit, sám se těším na druhé (a další) shlédnutí, kdy si užiju další a další záležitosti poprvé možná nedoceněné naplno.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Technicky povedené (na české poměry). Charaktery a zejména jejich dabing výborné. Bohužel pokulhává příběh - a to dost silně, podobně je to i s vtipem, který u animáků považuji za přinejmenším velice důležitý. Přesto je to solidní začátek a průměrné hodnocení si zaslouží.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Bolt patří mezi moje oblíbené animáky. Má vtip, spád a opravdu vydařené trio hlavních hrdinů, což považuji za klíčové.

3 Dev Adam (1973) odpad!

Hned na začátku musím uvést, že tohle opravdu stojí za to vidět :-) Nevadí, že pochopit, o co v téhle ztřeštěnosti vlastně jde, je úkol zcela nadlidský. Hned jak spatříte charismatického záporáka v zeleném spidermanovském kostýmu, s pupkem a zpod masky trčícím olbřímím obočím, vás celá záležitost zcela chytne. Následuje sled scén, které snad nemají v historii filmové produkce obdoby. Sled scén, které naprosto postrádají smysl. Sled scén, které na sebe vůbec nenavazují, jsou "sestříhané" bezpochyby šíleným střihačem, jsou natočené amatérskou kamerou, v amatérských kulisách a s "herci", za jejichž "výkon" by americký Oscar byl jistě urážkou (uvozovky jsou zde zcela na místě).To vše je doprovázeno plagiátorským hudebním doprovodem ála James Bond. Tahle úchylárna bez jakýchkoliv pravidel, kde pobíhají vymakaní, chlupatí, pupkatí a vousatí maníci ve směšně vypadajících comicsových kostýmech/maskách kapitána Ameriky, Mexického wrestlera Santose, Spidermana a kdo ví koho ještě, kde padouch vraždí beze smyslu a těmi nejchoromyslnějšími způsoby, kde se neustále objevují noví a noví herci, aniž by byl vysvětlen jejich účel, kde úžasná šílenost střídá šílenost ještě intenzivnější, vás určitě nenechá chladnými. Těžko se to popisuje, protože než jsem zřel toto, ani ve snu by mě nenapadlo, že něco taklového je vůbec možné spatřit. A užaslý úsměv mně, věřte, nevymizel po celý průběh "filmu". Už jen scény s neustále se objevujícím zelenáčem, jehož zrod je vždy doprovázen hurónským smíchem, patří k legendárním výjevům filmového průmyslu, na které nelze zapomenout. Nebudu to prodlužovat - sežeňte si to, titulky ani potřebovat nebudete, stojí to za to :-) || PS: Jako takové malé nalákání vám může posloužit ukázka v Ertaiově profilu.

Poslední bitva (1983)

Musím přiznat, že zpočátku jsem byl mírně zmaten, znuděn a chtěl z projekce filmu (na FF v Chotěboři) odejít. Ale zůstal jsem a naopak začal být více vtahován tím, co se přede mnou odehrávalo. Vlastně první vlaštovkou (a to notně úsměvnou) se stal pokus Jeana Rena o "dobytí" pevnosti nemocnice obývané intelektuálsky vypadající osobou, která ho obezřetně ne a ne pustit dovnitř. Film působí tak primitivně a amatérsky, až se mi to začalo jevit roztomilé. Hrdinové si mě získali (všichni tři) a zvědavý, jak tohle všechno skončí jsem vydržel až do konce. Není to tak špatné, jak se může na začátku zdát. Vlastně je to docela úlet :-)

Temný rytíř (2008)

Tenhle film jsem docenil až při třetím shlédnutí po cca 7 letech. Měním hodnocení přidáním hvězdy na plný počet a mažu předchozí koment, kde jsem filmu vytýkal jeho zdlouhavost. Teď jsem si však přímo rochnil a vychutnával si detaily, souvislosti, narážky a další věci, kterých jsem si buď před tím nevšiml, nebo jsem na ně pozapomněl, a taky skvělé herecké výkony. Heath Ledger je tu skvělým Jokerem (člověk to ještě víc ocení, v porovnání s unylým J.Letem ze Suicide Squad), ale skvělé je tu téměř vše - hudba, atmosféra, kamera, twisty, právem vysoce hodnocený snímek.

Pátek třináctého (2009)

Z filmu až uboze čiší snaha či podbízivost zalíbit se mladému publiku. Bohužel je to úsilí tvůrců bez talentu. Najdete tu krásné, žhavé kočky, jejichž nahoty si užijete do sytosti. Najdete tu krásné, žhavé samce, jejichž... naběhnutými žilami prošpekované bicepsy si užijete jakbysmet. Spatříte tu spoustu krve a rádoby brutálních záběrů, které ale působí podivně uhozeně, nepatřičně a vůbec nijak nezaujmou. Originalita? Žádná. Proč? Proč se plýtvá prostředky na takovéto filmařské pokusy? Proč nedám odpad? Ty kočky byly hezké a tolik se snažily... se předvést, tak aspoň to...

X-Men Origins: Wolverine (2009)

I když nemůžu použít slova jako, geniální, briliantní nebo famózní, v kině jsem se skvěle bavil a proto bych toto dílko doporučil všem milovníkům sci-fi akce, soubojů, techniky a nádherné výpravy. Vyzdvihl bych výběr herců - a to i vedlejších, kteří se zde pouze mihnou. Narozdíl od jiných zklamaný nejsem a hodnotil jsem čtyřmi hvězdičkami. Po roce jsem si film pustil znovu a nevím, čím to bylo, ale nudil jsem se, nedokázal se na to soustředit a dokonce i usnul. To se mi u dobrých filmů nestane nikdy. V kině poprvé zábava, doma na velké obrazovce už nikoli. A pochybuji, že budu mít chuť si to ještě někdy zopakovat, na to tu mám další tunu filmů, které mě baví i napočtvrté...

Faktótum (2005)

70%. Chinaski je prostě ztracenej případ a nám nezbývá než jen se sarkasticky culit a kroutit hlavou...