Budoucnost nejistá (2013)

Přiliš snové a romantické na můj vkus. Jinak samotná postapo linka, kdy je nejdůležitější utéct či schovat se v bezpečí, nebyla zase tak špatná.

Babadook (2014)

Takhle si představuji ideální horor. Příjemné mrazení, neustále chcete vědět jak to bude dál, herecky bez chyby, a musím ocenit film i po zvukové stránce. Velice příjemně jsem se bál. Jen jsem si však nebyl úplně stoprocentně jistý tím koncem, to jsem buď úplně nepochopil (taky dost možné) nebo pochopil a proto mi to přijde trochu divné.

From Inside (2008)

Mě to prostě nechytlo, nebo jsem asi nebyl ve správném rozpoložení. Jinak postapo miluji. Přišlo mi to jak nějaký hodně artový intro z počítačové hry. Třeba tomu ještě někdy dám jednu šanci.

Hrob světlušek (1988)

Nejsmutnější animovaný film, jaký jsem kdy viděl. V tom se doslova shodnu s Deschain. Chtěl bych ho ještě někdy vidět, ale nevím jestli ještě najdu odvahu.

Průrva (1990)

Chtěl jsem si užít podmořské potvory, ale až extrémní, superlevná béčkovost toho nejhrubšího zrna, působící spíše jako podmořská telenovela, nebo 164.série Krajních mezí, mi radost zkazila.

I Think We're Alone Now (2018)

Přestože takových postapo už bylo, i tak se mi to líbilo a přišlo mi to v rámci možností originální. Příjemné potěšení, herci bez výtek, hudba na jedničku s hvězdičkou. Závěrečná scéna je ve spojení s hudbou nezapomenutelná.

Singwa hamkke (2017)

Vizuálně to bylo hezké, akce však byla někdy zbytečně hektičtější na úkor pokochání se pekelným prostředím. Ulítlost mám rád, tady mě to však místy až nudilo.

Kairo (2001)

Velice zvláštní film v kladném slova smyslu. Tísnivá a depresivní atmosféra byla přítomna od začátku až do konce. Duchové byli tu více, tu méně strašidelní, ale nakonec jsem byl za to přiměřené strašení rád, protože kdyby ještě tvůrci přitvrdili, tak už bych musel spát s rozsvíceným světlem. I tak některé scény husí kůži zajistily.

Děsivé dědictví (2018)

Takové dědictví je opravdu na levačku. Toni Collette mi jen potvrdila, že je skvělá herečka, stejně tak se mi líbilo herecké podání její zvláštní dcery, ztvárněné zatím neznámou mladou herečkou Milly Shapiro. Příběh dobře gradoval a hororová atmosféra se mi celkem líbila. No snad až na posledních pár minut, kde bizarní podání i vysvětlení příběh sice uzavřelo, ale atmosféra tou bizarností se trochu vypařila a zanechalo to ve mě hořkou pachuť.

Kód 46 (2003)

Devádesátiminutový, hypnotizující videoklip s romatnickou zápletkou, odehrávající se v blízké budoucnosti. Klady filmu - Tim Robbins, hudba, a občas díky tomu to hudebně-vizuální souznění.