Vyšinutí (2012)

Dalo by se to popsat také jako otcovská náprava rodinných vztahů skrz boj s epidemií. Nicméně žádný velký zázrak, co by se v tomto ohraném klišé vymykal od ostatních, podobných filmů.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Hodně mě zajímalo, co tento seriál vyšvihlo do takových výšin. Shlédnul jsem a už to vím a plně souhlasím. Jedním slovem bravo, a obzvlášť C.Murphymu!

Expanze (2015) (seriál)

Taková modernější Battlestar Galactica, ale přesto jiná a originální. To napětí, které vydrželo prakticky po celou dobu všech sérií, je až neuvěřitelné. Klobouk dolů, sci-fi klenot 🙂

Banda (2019) (seriál)

Tak to mi sedlo, akorát jsem potřeboval doporučení, abych se na tuhle superhero taškařici podíval, jelikož plakát ani název mě absolutně nezaujal. Pět hvězdiček bez debaty, bavil jsem se královsky, díky za tento skvost.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Je neuvěřitelné a obdivuhodné, jak základní motiv Malé mořské víly Miyazaki přenesl do svého kouzelného světa, který tak miluji a nepřestane mě udivovat. Ještě bych chtěl (opět) vyzdvihnout překrásnou hudbu Joe Hisaishiho.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Bylo to ještě lepší, než jsem očekával. V podstatě jsem se po celou dobu jen nechal unášet hudbou, příběhem a překrásnými scenériemi.

Země zítřka (2015)

Taková delší, sci-fi pohádka z Disney produkce o Vyvolené a trochu toho ekologického moralizování. Ale je to celkem vizuálně poutavé a rozhodně to není průser.

Venku (2004)

Kraťas z kategorie sci-fi, postapo. Na malé ploše umí zaujmout, myšlenka i provedení nenudí.

Budoucnost nejistá (2013)

Přiliš snové a romantické na můj vkus. Jinak samotná postapo linka, kdy je nejdůležitější utéct či schovat se v bezpečí, nebyla zase tak špatná.