Z Lark Rise do Candlefordu (2008) (seriál)

Užila jsem si dobový jazyk. Také spoustu silných a propracovaných postav. Zobrazení "obyčejných" věcí jako je sousedská soudružnost (nebo naopak rivalita v duchu známého vtipu - Bůh se ptá vesničana, co si přeje. "Kozu." Bůh se ptá jeho souseda: "A co si přeješ ty?" "Aby mu ta koza chcípla!").

Město žen (2009) (seriál)

Dějová osnova každého dílu vypadá zhruba následovně: Přátele se sejdou u Jules na skleničku vína, nejspíš si secvičí nějakou scénku, poplácají se po ramenou a ujistí se, jak se mají všichni rádi. Travis jim k tomu zahraje na kytaru. Postavy neustále řeší ty stejné problémy a všechno je tak ... nádherně schématické a předvídatelné! Už úvodní scéna je pecka - Jules, samozřejmě s tělem modelky, vzdychá nad svou stárnoucí schránkou.

Já, truchlivý Bůh (1969)

V úvodu filmu zazní nepřekonatelná báje o vzniku Brna. Film jako hořké kapky proti kašli, která mi máma cpala do krku nacákané na kostce cukru.

S Molièrem na kole (2013)

Film nabízí několik interpretací jednání postav. Divák je zmaten, není mu servírováno v dietní černobílé. Jaké zpestření! Další roviny vnímání filmového díla by jistě nabídla četba Misantropa.

Velká nádhera (2013)

Jako si zalistovat obrázkovým časopisem. Stejně příjemné a stejné nic, když dolistujete poslední lesklou stranu.

Bio Ráj (1988)

Mimořádný dětský herecký výkon.

Něžné kuře (1978)

Klasická kriminální rovina příjemně kontrastuje se super-high tech kriminálkami, které na nás televize chrlí teď. Případ řeší svérázná komisařka, nikoli super vědkyně. Děj se odehrává v lákavých francouzských exteriérech, nikoliv v laboratoři u počítače. Po shlédnutí dostanete chuť se najíst ve francouzském bistru a oprášit francouzštinu. Myslím ale, že českému divákovi trochu uniká kontext studentských bouří a občanských nepokojů, ze kterého pramení prvotní profesorův odmítavý postoj.

Mrs. Brown's Boys (2011) (seriál)

Na rozdíl od většiny komediálních seriálů Mrs. Brown´s boys nepřehlíží témata jako domácí násilí nebo nemohoucnost ve stáří. Příjemně lidské a pořádná legrace!

Muži v naději (2011)

Oddychový film: snaha o vtip vyznívá obvykle křečovitě, ruší product placement a tam, kde měly být emoce, jsou prázdná velká gesta. Smířlivé klouzání po povrchu, které nikdy nehladí proti srsti. Otázka, zda (ne)podvádět nebude položena, protože to stejně dělají všichni.

Časové pásmo bylo změněno