Smrt v labyrintu (2014)

Kdyby Two faces of January nevznikl, nemusela bych se 94 z 96 minut nudit. A to se prosím na plátně odehrála alespoň jedna vražda a nějaká ta zabití. Hlavním kladem filmu jsou hezké oblečky Kirsten Dunst.

Sama nocí tmou (2014)

Peckovní hudební klip. Sexy upírka přijede na skatebordu a chramst. Do země buší kladiva těžebních věží a temnou oblohu nad příkopem s vycucanými mrtvolami rozsvěcují plameny. Hvězdou závěrečné scény je vypasený kocour Masuka.

Petrolejové lampy (1971)

Neměla jsem ráda Ivu Janžurovou. Tenhle film to změnil. Viděla jsem ho před několika lety, přesto si mnoho scén vybavuji naprosto přesně. Pro mě jeden z nejpůsobivějších snímků vůbec.

Vášeň mezi řádky (2013)

Z historického nebo životopisného hlediska jemně poučné, ale jinak odtažité a sešměrované jako viktoriánská Anglie. Jakoby se režisér bál k Dickensovi přiblížit, zaujmout nějaké hodnotící stanovisko z ostychu ke svítící ikoně anglické literatury. Koho to víc zajímá, ať si hodí do vyhledávače třebas "Teenage mistress who mesmerised Charles Dickens" a koukne na něco zajímavějšího.

Divoké historky (2014)

Nesmála jsem se. Smích je decentní. To byly uvolňující osvobozující výbuchy. Rychlá jízda od začátku do konce. A povídky byly překvapivě hodně vyrovnané.

Zmizelá (2014)

Film byl milým překvapením. Vzhledem k hereckému obsazení jsem očekávala více jak dvouhodinovou zívačku (nechápu tu americkou posedlost dělat superdlouhé filmy, asi to nějak souvisí s tím, že jsou Američané nejtlustší na světě). Manipulace, pasivní agresivita, násilí, to vše pod silnou vrstvou blyštivého pozlátka, pěkně naservírované na kabelovce. Zábavné, překvapivé. Za hranou uvěřitelnosti, což mě nijak nerušilo v příběhu.

Divoký anděl (1998) (seriál)

V žánru telenovely to nejlepší, co v ČR v pro mě kritickém věku běželo.

Helena a její chlapci (1992) (seriál)

Když mi bylo asi 8, tenhle seriál jsem milovala. Teď se na to nevydržím koukat ani 5 minut.

Legenda Korry (2012) (seriál)

Po Avatarovi zklamání. Děj se odehrává ve městě, chybí putování po fantazijním světě. Začátek dospělosti a vymezení se vůči autoritám jako hlavní téma. Hlavní postavy jsou o dost plošší.

Vikingové (2013) (seriál)

První dojem (asi 2 díly) byl dost hrozný - schématické střídání sexu a násilí, všichni jsme to viděli 100x ... Potom se rozvinul příběh a já zuřivě googlovala reálie: islandkou ságu o Ragnarovi Huňaté nohavici, vikingskou mytologii, geografický dosah nájezdů, čtyři anglická království, šíření křesťanství. Seriál sám o sobě nepředstavuje filmařskou špičku, ale mně se líbil pro vzrušující zprostředkování vikingského světa. Vždyť kdo jako náctiletý nesnil o vikingských výpravách?