Mythic Quest (2020) (seriál)

Zajímavé fakty, na to, že to běží na apple TV tam téměř nejsou apple produkty. Hra byla dělaná v engimu Heroes of Might and Magic V, nemám to sice ověřeno ale minimálně textury postav z ní pochází, trochu by mne zajímalo proč se rozhodly pro tak "starou hru" ale nejspíš protože to bylo snadnější a levnější. Jinak odkazy na jiné hry od Ubisoftu a také na KDC potěší, jen to šlo používat lépe. Jinak seriál mne bavil, pátá epizoda byla zajímavá a myslím si, že po ohlasu na ní nás v příští řadě čeká něco podobného.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Možná jsem si před zhlédnutí filmu měl připomenout Osvícení a možná ne, takto několik let po té co jsem vyděl první film se mi tento zdá jako famózní nástupce.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Pro mne je to dvě hodiny vážně dobrý film a ke konci je to prostě Tarantino a jeho přehnaná filmařina, komu se jeho styl líbí, ten naopak ocení konec a první dvě hodiny by ho nemuseli bavit. Jinak mne prostě vyloženě rozčiluje když někdo vezme látku která je dobrá sama o sobě a pak ji natočí jinak než se stala.

Ad Astra (2019)

Nesmíte u toho moc přemýšlet, pak se to dá snést jako takové lepší Béčko. Když přemýšlíte, objevíte hloupí scénář(až brutálně nelogickou zápletku) a nelogičnosti v technologii. Přijde mi škoda, že se na tom podílí tak dobří herci a nejspíš to bylo i dost drahé, a přitom se to dalo udělat o tolik lépe, jen sehnat někoho kdo tomu scénáři dá víc logiky, aby si to celou dobu nehrálo na Interstaler a skončilo někde na půli cesty.

Vox Lux (2018)

Vtipné je, že jsem si myslel, že je to podle zkutečné osoby, a já hlupák si říkám, to jsem ani netušil, že byla v mládí postřelená. Nechtěl jsem si to spoilerovat než to dokoukám. Nejhorší pasáž filmu je, když z skočí v čase, ale ta největší proměna postavy jim zůstane nenatočená právě v tom skoku. Takže máte mladou inteligentní postavu, a za chvíli sledujete její starší já a říkáte si, jak? Jak se takhle změnila, když předtím se o neřesti sotva opřela. Ale jinak mne ten film bavil, spíš jeho první část než ta druhá.

Následníci 3 (2019) (TV film)

Třetí se kvalitou hodně podobal prvnímu dílu(ten mne bavil o trochu víc). Asi nejlepší na téhle trilogii byla hudba ač některé hodně moderní pojetí mne rozčiluje tak 80% bylo fajn. První díl měl kouzlo toho nápadu, třetí díl je takové provedení které nepřekvapí, ale jinak je v rámci žánru a tvůrce dobře odvedeno. Spoiler:.............Konec filmu bude pro Auradon znamenat značný ekonomický a sociální problém. Hold tady asi někdo neposlouchal o tom jak má probíhat únosná integrace.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Měl jsem ohromující výhodu protože jsem případ před shlédnutím neznal a tak jsem mohl film sledovat jako nezasvěcený pozorovatel, myslím že mu to v mích očích přidalo hodně bodů. Přiznám se Efrona nemám rád, ale v tomto filmu mne mile překvapil ač po shlédnutí dokumentu s Bandym už to herectví nepovažuji za kvalitní kopii osobnosti T. Bandyho.

Taxikář (1976)

Po pravdě film by ztratil polovinu svého kouzla, nebýt tam poslední scéna v taxíku, a pohled na nástěnku. V době svého uvedení ten film musel lidi šokovat.

Joker (2019)

Tento film by byl dobrým náborovým projektem pro psychiatrické léčebny, stačí pár psychologů posadit před publikum v kině. Z pohledu na diváky si pak snadno vytipují koho by si měli pozvat na "pohovor". Na začátku filmu jsem si říkal, sakra to se rozjíždí nějak pomalu, doufám, že nejsou ty kladné ohlasy jen kvůli té umělecké stránce co tu vidím. Mohu vás uklidnit, že nejsou, je to sakra dobrý film a ten pomalejší rozjezd byl potřeba. Ke konci jsem si jen říkal, "snad to nekončí už touhle scénou" no také byly obavy liché a konec je filmu má takové tři nebo čtyři vrcholy a pak menší klidné "poděkování". Poslední tři měsíce mne v kinech nic nezaujalo, jsem rád, že to po pauze začíná hned takovou peckou.

Godzilla II Král monster (2019)

Taková škoda, natočí tak drahý film, trikově si dají záležet, herci nejsou špatní, po hudební stránce dobrá práce. Monstra lokace boží. Ale to nemohly sehnat super scénáristu? A nějaký poradce by jim také bodl, jasně ve filmu kde jsou obří monstra nemusí fungovat logika na 100 %, ale některé nelogičnosti už mne sakra štvou. A mimochodem jedno zaseknutí technologie pro dramatický moment je až moc, víc tam dávat nemuseli.