Princ z Persie: Písky času (2010)

fanoušci hry museli být sice trochu zklamáni, ale ono se nejde zavděčit každému a také přece tvůrci nemohli okopírovat příběh hry.Prostě si vzali funkci díky,nenechali rozbít přesýpací hodiny a vložili obstojný příběh plný akce, který snad ani chvíli nenudí.Mě to prostě bavilo ač bych byl radši kdyby část s Hašašíny u svatyně byla delší. Konec byl zajímaví zejména proto že kdo hrál hru, nemohl tohle čekat. Jen škoda že mi byl záporák jasný hned od počátku, proč je krucinál tak málo filmů kde má záporná postava líbeznou tvářičku a až teprve, když kápne božskou změní výraz. Čekal jsem dobrý výsledek a tenhle mi příjde nad očekávání takže 75 procent.

Želví nindžové (1990)

Ohodnotil jsem to tak jako když jsem se na to podíval poprvé.Když to vezmete jaké filmi podobného žánru v té době vznikali tak to opravdu není vůbec špatné a zisk $201,965,915 mluví za vše. Byl to fenomén a ještě dnes po spoustě let máme doma na skříni nálepku s želvími motivy. Někoho zklamal už tenkrát,ale to se také není čemu divit, hold efekty na to ještě nebyli a ono udělat obří želvy tak aby to bylo realistické není snadné.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Závěr X-menské trilogie, skalní fanoušek hned pozná že tenhle film je čímsi jiný, než předchozí dva, ono se není čemu divit když ho natočil jiný režisér, víc akce, méně zaměření na charakter postav. Já to nevidím jako špatný krok, pro někoho je tento díl dokonce tím nejlepším a pro mě je to právě to co jsem od zakončení trilogie očekával, je to monstrózní a není to takoví ten konec kterým stejně nic nekončí, vždyť zemře několik hlavních postav a zejména ty záporné(záleží na úhlu pohledu) zůstali dosti oslabeny, takhle si já představuji konec a jsem s výsledkem spokojen. Mohlo to být jiné, ale takhle je to dobré. PS:moment kdy magneto na konci pohne figurkou na šachovnici jsem si musel pustit asi tak 8* za sebou, je v tom ohromná myšlenka, muž který ztratil vše pro co žil, má opět naději, úplně si představuji jak malými krůčky opět dobývá vše zpět.

1984 (1984)

film který je adaptací Orwellova románu je téměř plnohodnotnou náhradou za onu knihu,děj je na plátno přenesen velice přesně a i postavy sedí téměř dokonale na popis z knihy.Jak kniha, tak film vzbuzuje silné emoce. Jakési mystično ještě dodává fakt že film byl natočen v roce 1984(název knihy) a některé scény dokonce ve stejné datum v jakém prožívá svůj příběh hlavní hrdina. Orwell napsal knihu která inspirovala mnoho autorů literatury a nejednoho scénaristu. Mohu pouze doporučit porovnat si knižní předlohu se samotným filmem.