První krok (2009) (seriál)

No není to tak špatné jen by to mohlo být reálnější, na uměleckou školu jsem nechodil, ale pochybuji, že tam jsou společné sprchy a šatny. Taktéž absence vyšších ročníků je matoucí. Záměrně zatím nehodnotím, ale bylo by to asi nad 40 procent, zejména za učitelský sbor.

Gattaca (1997)

skvělí film a já pevně věřím že jednou, doufám že co nejdříve své děti budeme moci nechat upravit. Ač celí život tvrdím, že mám dokonalou genetickou informaci, pár změn bych asi udělal :-)

Robot Jox - Zápas robotů (1989)

Vyděl jsem to asi před 15 lety kdy my bylo 8 a stále si část pamatoval až do dnes, dokonce si pamatuji že se mi tenkrát o tom zdálo(komu by ne vidět tohle v mládí). I dnes to byla super zábava a doufám že se toho někdo za pár let chopí a natočí kvalitní předělávku.

Ocelová pěst (2011)

Nemám rád box, a přes to se mi to nadmíru líbilo, jen zkrátka měli vysvětlit kde se ten robot na vrakáči vzal, a proč byl trochu speciální. Během filmu mě právě na tohle téma napadala skvělá vysvětlení a říkal jsem si že to tam bude, hold nakonec nebylo. Hodnotím poměrně vysoko, asi proto že už jsem měsíc neviděl nic pořádného, krom tohohle.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Nemám rád vyvražďovačky, obvykle jsou stupidní, postavy se chovají nelogicky a psychologie záporáka se často vůbec neřeší. Když jsem na CSFD narazil na tento film, zaujalo mě Zlo v názvu tak jsem se podíval na trailer a řekl si tohle musím vidět. Ve finále jsem se hodně nasmál, byl potěšen chytrým řešením různých situací a celkově spokojen. Nejujetější moment celého filmu, policisty vidí dva típky jak táhnou spodní půlku těla, no nevím jak bych zareagoval já. Hlavně Dale je super. A kombinace chytřejší a hloupější brácha zde funguje skvěle, asi jako v Menuji se Earl.

Underworld: Probuzení (2012)

Začátek obsahuje až přílišné obíhání kamery, dokonce se mi s toho začala motat hlava. Když se konečně obraz uklidní, nastupuje pár povedených záběrů a slušné 3D. Pár nelogičností jako třeba kostýmek pro hlavní hrdinku 12 let čekající u jejího zmraženého těla, výbuchem pod vodou samozdřejmě nepoškozen(on celkově za film moc poškození neschytá). Jednu chvíli běží tak rychle že si jí stráže téměř nevšimnou, ale když spěchá jindy běží lidskou rychlostí. Na počátku si Michael trhá triko, ptám se proč, pokud se zvětší roztrhne se samo, ale on se při proměně moc nezvětšuje, že by snaha o rádoby erotický záběr na odhalenou hruď. Hlavní klady je Subjekt 2, a něco mírně přerostlého co se digitálně docela povedlo(záměrně neprozrazuji) protože film i přes chyby mohu doporučit v kinech toho teď stejně moc lepšího není. Málem bych zapomněl, jeden letící střep byl asi nejlepší 3D efekt za poslední 2 roky, opravdu jsem mu uhýbal.

Co ty jsi za číslo? (2011)

Trailer mě přesvědčil, že se my to bude líbit. Chtěl jsem to vidět hlavně kvůli Zachary Quinto, ale ve finále jsem byl možná právě pro něj zklamán. Moc si tam nezahrál. Je to přehnané asi jako čivava z Beverli Hils aod začátku do konce předvídatelné, škoda šlo to udělat lépe.

Batman - Gothamský rytíř (2008)

nebýt tam šest různých animátorů možná bych hodnotil lépe, kupodivu se mi ta nejvíce mangovní animace i docela líbila a to Manga moc nemusím. Příběhy až na první docela ušli.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Spolu s Hrou o Trůny nejlepší seriál roku. Pro mne je hlavním tahákem seriálu Robert Carlyle a jeho bravurně podaný Rampelník. Musím se ale zmínit i o určité podobnosti ze seriálem Heuréka, byť zde jde o fantasy a tam spíše o sci-fi. A také chyby celkem mrzí, ono když se zamyslíte nad základními parametry města, že do něj nikdo nepřichází ani neodchází a že bylo do příchodu HL hrdinky uvězněno v čase, objeví se spoustu logických problémů, nechcete li o nich přemýšlet je mé hodnocení 90 procent.

Kopačky (2008)

Jason Segel je borec, dobrý scénář, skvělí herecký výkon třikrát se zcela odhalí, ač v kině nic moc nepostřehnete, mě se po tom co u nás zazvonila návštěva podařilo nechtěně v takoví moment film zastavit a tak jsem si přivodil poněkud trapnější chvíli :-)