Chlapectví (2014)

Ocenění jsou zasloužené, už jen pro to že, se rozhodli něco točit dvanáct let a nesekli s tím, tomuhle se dá skutečně říkat životní dílo, když to trvalo tak dlouho, po pravdě během filmu byl v jednu chvíli okomžik, kdy se přeskočilo dost času a já měl dojem že vyměnili dětské herce, až po přečtení zajímavostí jsem zjistil, že to byli ti samí. Je to zajímaví film, i když čekal jsem větší pointy.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Možná jsem to z pěti hvězdami trochu přehnal, ale první dojmy po shlédnutí byli fantastické přebili i fakt že třeba co se týče strategie boje tak ta hlavním hrdinům moc neříká, a zarážející je že tvůrci vytáhnou "zemněžrouty" ale v boji nejsou vůbec vidět. Nicméně vizuální podívaná a napětí od začátku až dokonce přebije i fakt, že Jackson ze stostránkové knížky psané velkým písmem, udělal trilogii která není zrovna pohádkou pro děti.

Díra u Hanušovic (2014)

No ten dialekt není až tak přehnaný i když mladší generace už hi tak často neužívá. Není to zas tak úžasný film, ale na české poměry je to dobré, místy přehnané, i když v okolí bych také našel podobně schátralou vesnici, místní pobudy má asi každá ves, a nějaká ta běhna se také najde.

Don Jon (2013)

Čekal jsem od toho nějaký trapný film cílený na "hloupější publikum" a ono to tak hrozné nebylo. Částečný obraz společnosti, přesně tak jak ji neuznávám a ukázka správnějšího směru. Skarlett sice ohodnotili jako krásku s hodnocením "10(11)" , ale jinak charakter postavy byl tak nesnesitelný, že se skutečně hodila jen jako ozdoba. Don Jon pěkně ukazuje že ani chlap který střídá jednu za druhou nemusí být spokojen se svým sexuálním životem. Zajímalo by mne jak by film bral někdo kdo je skutečně závislí na pornu, jestli si z toho něco vezme a svůj život změní.

Filosofové (2013)

Film který má jednu velkou přednost, donutí vás přemýšlet, a za to si zaslouží slušné hodnocení. Je to ale i jeho nevýhoda, protože jakmile začnete přemýšlet, dojde vám že obsahuje hned několik nelogičností které film skutečně sráží tak někam k 50 procentům, já ho ale beru spíš jako unikát, který si i přes své chyby zaslouží zůstat v paměti každého kdo rád zapojí šedou kůru mozkovou. Teď trochu k rozboru bacha bude to trochu spoiler i když se ho pokusím omezit. Ve chvíli kdy vybírají studenty do krytu za účelem přežití rasy, vyberou v druhém případě jen čtyři dívky a přitom jako posledního volí chlapce a o chvíli dříve řekne že tam mají málo můžu. No podle mne by měl být poměr 5 na 5 muži, ženy a nebo spíš půjde li o přežití rasy 6 žen a 4 muži. Dále by si neměli z jednoho myšlenkového experimentu brát znalosti do druhého, tedy žádné využití fotografické paměti. Celkově studenti nezahrnují hodně faktorů. I tak po zhlédnutí jsem měl chuť jít studovat filozofii.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

No myslel jsem si, že jedny z nejlepších výkonů své kariéry předvádí Nocholson v Batmanovy, ale jak koukám jen použil slabší odvar toho co předvedl tady. A trojlístek dam rozhodně také zaslouží obdiv.

Hany (2014)

Tak tohle není pro tuctového diváka, a intelektuála to asi také nezaujme, protože ho "tupější pasáže musí odradit". Možná to zaujme Existencialisty a nebo je to spíš urazí. Česká kinematografie se ubírá někam do extrému, snažíme se být tak originální až se na to skoro nedá koukat, slušných scénářů máme po málo a když už se nějaký najde, schytá špatného režiséra. Takže tenhle film beru jako další český pokus být originální, který skutečně originální je, ale moc nepobaví. Režie je řekl bych dobrá, tady spíš pokulhává jakási rozpolcenost scénáře a právě ta nešťastná snaha o film který není cílem na široké publikum. + za výkon Jitka Schneiderová, zahrála to jako by byla nevybouřená dvacítka. Jen s postavou kterou hraje Jiří Kocman bych nechtěl mít nic společného, takový magor až my ho bylo líto a je paradox, že takoví přitahují společnost ostatních.

CBGB: Kolébka punku (2013)

Člověk ani nechce věřit že tohle se opravdu stalo, Nicméně mne tento film velmi bavil, už jenom pasáž kde defakto projdou na plátně muzikanti kteří v klubu vystoupili je nostalgická přehlídka punkové a rokové historie. Skvělé herecké výkony, pokulhává kamera a režie i když jak ve kterých scénách. Jen za jedno se cítím trapně, já za celou dobu sledování nepoznal, že hlavního představitele hraje Rickmen, to ty vlasy a vousy, zakryli dost z jeho charakteristických rysů.

Dvojník (2013)

Velké plus za prostředí v němž se film odehrává, další za hudbu hlavní představitel odvedl dobrou práci, ale myslím, že to mohlo dopadnout i lépe s jiným hercem. Bohužel ještě musím napravit, že jsem nečetl předlohu. Jen atmosféru bych spíš srovnával s Orwellem než s Kafkou, i když chápu Američani mají Kafku v oblibě a určité rysi tam jsou, ale vidím je spíše v chování postav.

Bůh žehnej Americe (2011)

Tleskám, předchozí filmy od Goldthwaita nebyli moc dobré, měli své myšlenky, ale žádný trhák se nekonal. Tohle je film s úžasným pohledem na naši dobu, a až mne děsí jak moc je můj názor schodný s názorem hlavní postavy. Ale nebojte, lidé s vysokou inteligencí si rádi představují jak by bylo krásné svět těch blbečků zbavit, ale neudělají to. Škoda, že to nedávaly u nás v kině, jsem si jistý, že v době kdy by na plátně běžela scéna z kina už by mne někdo za mnou pěkných pár minut rozčiloval.