Nová noční můra (1994)

Wes Craven se vrátil, aby po zpackané šestce ukázal, že Freddy ještě neřekl svá poslední slova a tak ho vyslal lovit do skutečného světa. Aby ze sebe shodil okovy, jenž ho poutají k příběhu Noční můra v Elm Street musí se vypořádat s jediným člověkem, co mu stojí v cestě. S Nancy Thompsonovou a její představitelkou Heather Langenkampovou. Tento sedmý díl vlastně není pokračováním v pravém smyslu, je to samostaný film. Freddy tu vlastně není Freddym tak jak to známe a navíc si ho tu moc neužijeme. Nicméně Craven přišel se zajímavým nápadem a posunul Noční můru dál, což bylo jeho podmínkou pro natočení tohoto filmu.

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991) odpad!

Tak tohle je opravdu vražda! Tohle si snad tvůrci mohli klidně odpustit. Tento film není ani dobrý horor, ani komedie, dokone ani parodie. Je to ta největší sračka Freddyho kariéry!!!

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

Pátý díl slavné série o nezničitelném przniteli dětí se nese v poněkud rozpačitém duchu. Jednak se snaží být po čtvrté části zase o něco děsivější, k čemuž využívá temných gotických prvků, na druhou stranu ho sráží na kolena stupidní vraždy všech tří teenagerů (Super-Freddy na mě opravu dojem neudělal). Větších jatek se nedočkáme. A taky je hrozně odfláklá maska, kterou nasadili Englundovi jako Freddyho ksicht.

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Hranice mezi hororem a komedií definitvně padly! Čtvrté pokračování už není ani komediální horor, ale hororová komedie. Bohužel. Tentokrát se opravdu už není čeho bát. Většina snových částí se odehrává za slunečního světla, což na tajemné atmosféře zrovna nepřidává. Bát se můžeme snad jen toho, co Freddy vymyslí za ptákovinu. A po této stránce se filmu docela daří :-) Na svoji dobu je tento díl po trikové stránce opravdu špička, takže suma sumárum je Vládce snů dobrou hororovou komedií. Ničím jiným.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Tohle pokračování považuji za nejpovedejnější díl po jedničce. Po nemastných a neslaných hrdinech z dvojky se na scénu vrací snová přebornice Nancy, aby znovu nakopala Freddymu jeho spálené pozadí a pokusila se uchránit partu puberťáků, na nějž si zmíněný kotelník brousí drápy. I když zjistí, že tahle banda přeživších není ve snech úplně neschopná se nočnímu přízraku ubránit, stejně je zapotřebí někoho, kdo ví jak (protentokrát) zatnout Freddymu tipec. Tak se setkáváme s jeho nebohou matkou a s odhalením Freddyho početí a vysvětlením, proč byl takovej lump, že ho museli upálit. Tento díl jako první, podle mého soudu, opouští hranice hororu a stává se spíše komedií, na co potom bohužel navázaly další pokračování. Sice se ještě drží ve škatulce komediální horor, ale když vídím to kluka, co si hraje na čaroděje nebo ex-feťačku s tím šíleným pankáčským hárem, musím se tomu prostě vysmát.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

No oproti předchzímu počinu, který byl doslova zjevením, je jeho pokračování o několik příček horší. Hlavní hrdina Jesse je mi abnormálně protivný, stejně jako ten jeho perverzáckej učitel tělocviku, který nakonec dostal co proto. Tu noc ve sprchách dostal sado-maso, po němž beztak snil celý život :-) Nakonec to ale zase taková hrůza nebyla (v obou významech) a Freddy se mohl vrátit za pár let na výsluní. Ale jak zmínila kolegině HorrorVamp, ten dabing je opravdu hrozný. Je to to nejděsivější na celém filmu.

Phantasm IV: Oblivion (1998)

Sérii Phantasm jsem přišel poprvé skutečně na chuť až s tímto dílem. Předchozí díly mi nic moc neříkaly a díval jsem na ně spíš jen z povonosti a trochu z nudy, než že bych skutečně chtěl vědět jak to bude všechno pokračovat. Ale po shlédnutí čtverky, která sice na rozdíl od druhého a třetího dílu trpěla znatelným poklesem financí (nebo mi to tak připadalo), jsem chtěl skutečně vědět jaké to tajemnství vlastně Dlouhána provází a proč vlatně dělá to co dělá. Konečně jsme zjistili něco z jeho minulosti, ale celá série zůstává nadále zahalená nevěděním nad tím co se vlastně děje. Otevřený konec naznačuje pokračování, ale ruku na srdce, pochybuju, že se ho dočkáme... Snad na stránkách komiksu.

Repo Men (2010)

V blízké budoucnosti je možná výměna poškozených orgánů, za umělé. Na tom by nebylo zase nic tak divného, kdyby firma nezaměstnávala bandu legálně operujích vrahů, kteří... tedy, pardon, licencovaných techniků, kteří mají v případě nesplácení, orgány zajistit. Takovou svižnou akční podívanou, doplněnou chutnými dávkami krve a černého humoru jsem potřeboval už dlouho. Najdou se sice i slabší místa, ale ty nemůžou v žádném případě zkazit můj dobrý dojem. Tohle téma sice už jednou zpracoval rozpačitý rockový muzikál Repo! Genetiká opera, který se možná snažil svést na vlně jiného uspěšného krvavého muzikálu s naštvaným holičem, jenomže na současný počin je krátký. Ale Anthony Head v něm byl jako Repo Man výtečný. Jude Law a Forest Whitaker jako dvojice špičkových exekutorů jsou rovněž skvělí a nesmím zapomenout na jejich šéfa, lizkého obchodníka, v podání Lieva Schreibera. Parádní jízda! Brzy má vyjít i román od Erica Garcia Zaplať nebo zemři, podle níž byl film natočen. Takže si ho asi pořídím:-) Film dělá knize dobrou reklamu.

Horizont události (1997)

Paul W. S. Anderson podle mě patří mezi režiséry, kteří většinou točí ty největší hovadiny vůbec. Ale jako všichni má i momenty, kdy z jeho tvorby vzešlo něco mimořádně jedinečného. U mě je to Horizont události. Film, který mi svého času pocuchal nervy tak, jak se to žádnému jinému hororu nepovedlo. Nejděsivější je vždy to co nevidíme a můžeme si jen domýšlet veškeré hrůzy. A tady na kraji Pekla je míst pro představivost opravdu hodně. Zvláště pak, když vidíte věci ze své mysli a vzpomínek, o nichž byste se nikdy nikomu ani šeptem nesvěřili, nacházíte ve miliardy mil od domova, dochází vám čas a vzduch, jste na vesmírné lodi, která byla čert ví kde a máte veškeré důvody si myslet, že jen opravdu čert to ví, na místě masakru,s videonahrávkou se zvkazem: "Spate se..." a šíleným vědcem na palubě, máte důvod si myslet, že jste na nejhorším místě, kde jste kdy byli. Chcete podívat dál a poznat pravdu? Oči tam nejsou třeba... Bude to ráj? To asi sotva.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Někdy v době premiéry se Anderson v Kinoboxu svěřil, že nápad na film, kde by se setakli dva nejslavněší vesmírní zabijáci, nosí v halvě už devět let. A za tu dobu teda vymyslel pěknou hovadinu. Příběh je naprosto dementní a nudný, akce taky nic moc a postavy nezajímavé. Ztráta času.