Velká ryba (2003)

Hodně nevšední film. Veselý, hravý, ale dokázající i dojmout. Nádherné postavy i postavičky. Vizuálně jako vždy lahůdka. Hodně silné ****.

Správní chlapi nosí černou (1978)

Překvapivě málo akce a větší důraz na příběh. První půlka vcelku nuda, druhá začíná dostávat od scény na sjezdovce grády. Anne Archerová je k nakousnutí, hlavní záporák v podání Jamese Franciscuse má dostatečné charisma, jenom ten Chuck se nikdy nenaučil moc hrát a ve scénách, kde zrovna někomu nerozbíjí ciferník, mu to moc nesedí. Film ale celkově není nejhorší

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Mě tahle adaptace docela zklamala. Herecké obsazení je vskutku skvostné, máme tu pěkné lokace, kostýmy a samozřejmě zajímavou předlohu. Jenže nějak jsem se u tohohle filmu nebavil. Poněkud chladné, nepříliš vtipné a hlavně neustále předvídatelné. Neškodilo by ještě víc hravosti, jakou si tahle taškařice určitě zaslouží. Navíc mám ještě skoro chuť ubrat jednu hvězdičku za ne moc povedený závěr.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Skvělý Jack Nicholson a Diane Keatonová. Na druhou stranu plytký námět, který se sice snažila scénáristka a režisérka v jedné osobě oživit, jak se dalo, ale výsledný dojem moc nezachránila. Neoriginální, nepříliš nápaditý a hlavně příšerně zdlouhavý děj. Nebýt výše zmíněných dvou Herců, nebylo by to o ničem.

Mluv s ní (2002)

První půle na můj vkus až příliš rozvleklá, druhá naopak emotivně velmi silná. Hodně zajímavý film, který jen tak nevyšumí.

Prime (2005)

Výborně rozehraná zápletka a výtečné ústřední trio hlavních postav (a jejich hereckých představitelů). Druhá půlka filmu mi ale přišla přeci jen poněkud slabší a výsledný dojem z filmu není zas až tak silný. Tak mezi *** a ****. Ale je radost sledovat Meryl Streepovou, kterak poslouchá svou nic netušící pacientku, jak by nejraději upletla čepičku na krásný penis jejího syna...

Zoolander (2001)

Hrozná ptákovina. Více či méně ujeté filmy mi nevadí, ba právě naopak. Ale u tohohle jsem se nějak nebavil a to je u komedie docela zásadní nedostatek.

Manituova bota (2001)

Mě to prostě nepřijde vtipné. Ne že bych se ani jednou nezasmál, ale většina fórů a gagů je milionkrát provařená nebo trapná.

Mnichov (2005)

Jsem rád, že jsem film viděl, ale asi jsem čekal trochu víc. Po technické stránce se dá snímku sotva co vytknout, chyba je asi v samotném námětu a především scénáři. Film mě prostě nevtáhl do děje, většina postav mi byla úplně ukradená, v některých pasážích filmu (hlavně první půlka) jsem se vyloženě nudil a celé mi to přišlo až moc roztahané. Film má, pravda, několik velmi silných scén a předkládá nějaká ta témata a myšlenky k zamyšlení, ale, už to tady v několika komentářích zaznělo, působí až příliš chladně, neosobně a odtažitě (alespoň na mě). Spielberga mám rád, ale tenhle film na mě tedy nijak zvlášť nezapůsobil.

Univerzální uklízečka (2005)

Příjemná komedie, jejíž největším plusem jsou výborné herecké výkony všech zúčastněných. Od Kristin Scott Thomas a Maggie Smith by se to dalo jistě očekávat, ale vyloženě mě překvapil projev Rowana Atkinsona, kterému to v této poloze náramně sedlo a dokázal, že kromě vynikajícího komika je i skvělým charakterním hercem. Vyzdvihl bych i Patricka Swayzeho, který baví v každém záběru a výrazně celý film oživuje. A že je to třeba. Film začíná velmi zajímavě, ale nakonec se nic převratného a objevného na plátně (obrazovce) neděje. Námět a scénář je poměrně nenápaditý a hodně předvídatelný a přišlo mi, že tvůrci měli co dělat, aby vůbec doklopýtali až do finále. Nicméně i přesto je to příjemné pokoukání podpořené zajímavou hudbou a za shlédnutí tento filmeček jistě stojí.