Temné stíny (2012)

Je tu vše, co by divák od Burtona očekával, ale přesto tu chybí něco, co by mě do filmu víc vtáhlo. Vizuálně pastva pro oči, podpořená tradičně výbornou hudbou Dannyho Elfmana, přesto jsem se mnohokrát přistihl při pohledu na hodinky a osud hlavních postav mě byl víceméně ukradený. Škoda.

Útěk z MS-1 (2012)

Výjimečně souhlasím s jedním ze slovních průjmů uživatele Verbal a protože mě nenapadá nic erudovaně pohrdavého, dávám s klidným svědomím za ****.

Není kam utéct (2011)

Po přečtení některých zdejších komentářů jsem nic moc nečekal, ale o to víc jsem byl (příjemně) překvapen. Film se rozjíždí sice pomalu, ale od scény, kdy se jde Ed vylulat a uslyší odněkud podivné zvuky, nemá tenhle napínavý thriller snad jedinou hluchou chvilku. Nevím čím, ale tenhle film se mi jednoduše dostal pod kůži a s příjemným mrazením jsem se nehnul od obrazovky až do poslední minuty. Velkým plusem jsou zejména nádherné exteriéry - jednoznačně doporučuji velkou obrazovku, HD, DVD či Bluray a 6kanálovou audio soupravu. Povedl se i casting - zvláště pak parádní záporáci. Skvělá kamera, odpovídající hudba, nepřetažená stopáž a pro našince bonus v podobě Karla Rodena. Pro mě jedno z nej překvapení roku.

Neprůstřelný plán (2003)

Příjemný filmeček, který z mého hlediska strčí do kapsy i tolik přeceňované Dannyho parťáky.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Pouštní úvod a rozjezd je nadějný, fanouška potěší i hudba mistra Goldsmithe, ale celkově hodně o ničem. Nudná zápletka a děj, který nepřemůžou ani Kirk se Spockem.

Pod kontrolou (2008)

Julia Ormond je ještě pořád sexy. Bill Pulmann v některých scénách silně přehrává a působí až nechtěně směšně. Díky dvojici "laškujících" policajtů Stewart&Harper budu mít asi pořádný strach, až mě někde zastaví hlídka. Z Ryan Simpkins se klube výrazný talent. A Michael Ironside si střihl snad jedinou relativně "normální" postavu filmu. Celý snímek má hodně zvláštní atmosféru a nebylo snadné odhadnout, jak se vyvine. A díky výrazné a nečekané pointě určitě stojí za shlédnutí. 70%

127 hodin (2010)

Naposled, co jsem někde sám lozil po skalách.

Disturbia (2007)

Okno do dvora v modernějším hávu. To, co fungovalo v klasickém Hitchcockově trháku, funguje i tady. Shia LaBeouf navíc v pohodě utáhne i scény, kdy se zas tak nic moc neděje, Sarah Roemer je prostě k nakousnutí (ostatně to je pořád i "mamča" Carrie-Anne Moss) a Davida Morse (resp. pana Turnera v jeho podání) bych si za souseda fakt taky nepřál. Originalitou tenhle film zrovna neoplývá, ale jako oddechovka na večer spolehlivě pobaví.