Scary Movie 2 (2001)

1* hvězdička Tentokrát nebudu vypisovat za co jsme odebírali hvězdičky, ale za co jsme tu jednu přikli. :-) [X] Plus 1* hvězdička Za spodní prádélko Charlieho andílků :-P [X] Americký humor v čisté podobě.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

3*** hvězdičky Co napsat o tomto filmu? Třeba, že se nám líbilo jak Bratt Pitt zahral psychicky narušeného Jesseho.[X] minus 1* hvězdička Proč, proč, proč to bylo tak dlouhé??? Zkraťte to a je to na 4**** hvězdičky. Myslíme si, že snaha o vystihnutí charakterů postav byla přehnaná.. nebo to nebyl úmysl? A proč tak dlouhý název, kdy nám rovnou naservírujou co se stane? [X] Minus 1* hvězdička Ono to bylo tak dlouhé, že jsme si museli dát pauzu. A to já nerad. [X] Tenkrát na západě je jen jeden

Pokání (2007)

5***** hvězdiček Hezké, ba co hezké.. opravdu povedené. Nejsme odborná kritika, ale hodně moc se nám líbila kamera, záběry, barvy, dokonalá hudba podkreslená zvukem psacího stroje, propojení s obrazem, jako například mlácení hole matky o auto nebo blikající světo v dopravním prostředku, rosvěcování světel na chodbě.. JO! Tohle se nám líbí. A to jsem vynechal hodnocení zelených šatů Keiry Knightley. [X] Minus 0 hvězidček Jedno slabé místečko bych našel. Válečná pasáž ve Francii mi přišla nezáživná a nabourala mi zaujetí filmem. [X] Jítě se velmi líbilo vyprávění příběhů z různých pohledů 2 aktérek děje v počátku filmu. [X] Důkaz, že ve filmu se nemusí hodně mluvit.

Noc patří nám (2007)

3*** hvězdičky Nejdřív mne film nelákal, potom Jíťa navnadila a já se začal těšit. Výsledek je film, u kterého jsem rád, že jsme ho viděli, ale ve fimotéce ho založím do střední vrstvy hromádky. [X] minus 1* hvězdička Na to že to bylo o mafii, mi to jako o mafii nepřišlo. Bratr "gauner" zapadl mezi rusy nějak snadno a nikdo nevěděl že má rodinu jakou má? Heh.. [X] minus 1* hvězdička Pár blbostí.. záporák se dusí v kouři zatímco klaďák se pohybuje jako by nic.. a další takové podobné detaily, které mne rušili. [X] Natačí se ještě filmy, které mají pod 2 hodiny?

Beowulf (2007)

3*** hvězdičky Hezká pohádka, která by byla ještě hezčí, kdyby nebyla dělaná na počítači. Nebo klidně jo, ale kdyby se aspoň nesnažila vypadat tak věrohodně. Občas byl hezký záběr, hudba GOOD, ale film nevtáhl. Ploché koukání na předělanou pověst. [X] Minus 1* hvězdička Děj se nám nezdál dotažený. A proč měl jeden draka a druhý tu obludu? Chápu, nepovedl se, ale proč potom neměl stejnou slabinu? Nebo on to byl úplně jiný druh? A co ten roh? A? Je to pohádka, vím, ale stejně.. [X] Minus 1* hvězdička Už za zmíněné efekty. Občas hezké, častěji ne. A taková drobnost, když už lahodíte mužskému oku na prsa, boky a jiné partie Angeliny Jolie, dopřejte ženám pohled na nahého Beowulfa a nezakrývejte jeho mužnost rukou, pohárem nebo jakoukoliv "náhodnou" překážkou. :-)

Fargo (1996)

4**** hvězdičky Yeah, yeah, oh yeah. Nedal by si někdo tu práci a spočítal kolikrát za film někdo řekne "yeah"? :-D [X] Minus 1* hvězdička Nevíme, prostě ji odebíráme ;-)

Spy Game (2001)

3,5 hvězdičky Chtěli sme dát 4, ale ne. Koukatelné, pořád se něco děje, občas nějaké výhrady. V půlce jsem zjistil, že jsem to již jednou viděl a jelikož to v hlavě nezůstalo, tak na 4 jít nemůžeme, to snad chápete :-) [X] Minus 1* hvězdička Děj. Nebylo tam těch děr moc? Nebo snad stačilo obkreslit podpis ředitele tužkou?? Střelba z 50-ti metrů na běžící cíl na holé stráni a nic? Zatímco oni sejmou vrtulník? Ale no tak... [X] Minus 1* hvězdička za přestávku během filmu a že sem si až v půlce vzpomněl, že jsem to viděl. To by se stávat nemělo. [X] Plus 1/2 hvězdičky Hudba.. Dire Straits můžu, ale ten film mne u té písničky rušil :-D

Poslední skotský král (2006)

3*** hvězdičky Druhý film na africké téma během krátké chvíle. Po Hotelu Rwanda tento snímek. Každý je natočen odlišně, ale v důsledku jsou oba o tom samém. O utrpení běžných afrických lidí. Hotel na nás udělal větší emo-dojem a dostal 4****. Tohle bylo slabší, takže o jednu méně. [X] Minus 1* hvězdička Za Jamese McAvoye. V tomto filmu nám více než nesedl. Je pravdou, že na brita/skota vypadal věrohodně, ale celkově byl takovej pro nás ne moc zážitkovej. Zatracovat ho nebudeme, těšíme se na film Pokání kde hraje a ve filmu Letopisy a tak dále.. se nám líbil. Ale abychom nebyli kvůli pánským hercům kritičtí, tak Forest Whitaker hrál podle nás opravdu velice věrohodněl. [X] Minus 1* hvězdička Když je film v Africe a mluví místní lidé, měli by mluvit svou řečí a ne anglilcky BOHA JEHO.

Blues Brothers 2000 (1998)

4**** body Dodatečně hodnotíme i komentářem. Miluji tuhle hudbu, dokonce tak moc, že mi Jíťa koupila soundtrack. [X] Minus 1* bod Sakra, na tom malinkym netbooku se ty komentáře píšou fakt blbě, obzvlášť když si vymýšlím takové věci jako jsou pitomé závorky. Jo a ten bod odebírám za ten film. Děj je naivně pitomoučkej, výkony herecké jsou taky naplno. Hihi, jak napsat ironii? [X] Stačilo, aby tam hrály jen ty kapely a mohli ušetřit na kostýmech a té super hyper bouračce.

Sbohem, baby (2007)

3,5 hvězdičky *** Vidíme zde velmi kladná hodnocení. Film který se snaží, abyste se zamysleli nad morální otázkou, zda je dobré nechat dítě u matky za každou cenu. Film nás zaujal, překvapil koncem, ale nedá se říci, že by nás zcela pohltil. [X] minus 1* hvězdička Nesedlo nám příliš dlouhé moralizování na konci filmu. [X] minus 1* hvězdička Při některých okamžicích filmu jsme museli zapuzovat a ujasnit si situaci v ději.