Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Dlouho očekávaná - Neočekáváná cesta Hobita! Tak jako u trilogie Pána prstenů, jediné, co mě štvalo na jednotlivých dílech, byl konec, protože na tohle bych mohl koukat i 6 hodin vkuse až do úplného závěru. Ti shlížeči a rostoucí generace, která na tomhle ujížděla musí ocenit tenhle přídavek. Já jsem si ho sakra že užil, v originále a se vší nostalgií! Neměl jsem zájem film sledovat s CZ dabingem, protože u takového filmu je to zcela zbytečné. Ta angličtina je v tom opravdu krásná a osobně bych možná i zakázal koukat na Hobita nebo Pána Prstenů s dabingem, vyjímkou mladších pod 15 let. Kdo je líný číst titulky, tak ať na filmy radši ani nekouká :-D Nee, to samozřejmě přeháním. Jsem za ztvárnění Hobita moc šťastný, vzbudilo to ve mně nostalgii z krásného shlížení předchozí trilogie. Určitě to i ocení rostoucí generace Pána Prstenů. ALE! zapamatujeme si sotva polovinu jmen té 13ti členné skupiny, což je podle mě docela podstatné. V Pánu Prstenů jsem měl ve jménech přehled. Trochu mě i zarazily některé až pohádkové záběry. Jestli je chyba, že to moc porovnávám, nevím, každopádně např. Minas Tirith se mi jevil opravdu reálně. Každopádně, ať už to ukončím, odcházel jsem se skvělým zážitkem a úsměvem na tváři, ale jestli na mě Hobit udělal větší dojem než Pán Prstenů, tak říkám jednoznačně NE! 90%

Útěk ze Sibiře (2010)

Působilo to na mě strašně uspávacím dojmem, některé tiché scény mě opravdu dohnali k několika mikrospánkům. Nebylo to pro mě ani nějak moc napínavé a tak jsem se akorát kochal tou naší "krásnou" přírodou. ***

Méďa (2012)

Přál bych si, aby ožily mé sobí papuče.

Patrola (2012)

Šel jsem na to do kina, aniž bych věděl, vo co go a zklamán jsem rozhodně nebyl! Skvělá úvodní titulková sekvence, o soundtracích ani nemluvě. Sice mi bylo jasné, jaky bude konec! Oba každopádně svou roli zahráli výborně, sympatiemi pro mě blíž ale Brian Taylor (Jake Gyllenhaal)! ****

Sinister (2012)

Natěšený jsem byl velice a byly okamžiky, kdy jsem se upřímně lekl tak, že popcorn v cinestaru málem zasáhl pár lidí sedících pode mnou. Avšak jak už uvádí i ostatní, je to pořád takové otřepané klišé a docela mě zklamal závěr!

Obhájce (2011)

člověk si myslí, že případ už skončil, ale furt tam ještě něco je!

Forrest Gump (1994)

Vrcholné dílo Zemeckise, nejlepší role Toma Hankse,nádherný příběh, téměř dokonalý scénář. Film, který diváka rozesměje i rozpláče. Právem (zatím) 2.nejlepší film a 1.nejoblíbenější film tady ve středoevropské filmové databázi. *****