Dokonalý šéf (2015)

75%. Bradley Cooper u mě stoupá každým dalším shlédnutím! Ve filmu je ústřední postavou a strhuje na sebe veškerou pozornost diváka. Příběh by mohl být více uveden do hloubky - O minulosti hlavního hrdiny nevíme v podstatě nic a suché vyprávění o ní je moc okrajové. Práce "Šéfa" je velikým posláním, musí to být "DOKONALÉ"!

Ant-Man (2015)

Nazval bych to nějak takhle: V jednoduchosti tkví krása. Něco mezi velkolepým nástřelem a lehkomyslným výtlemem, takhle to vidím já!

Deadpool (2016)

95% Kino! Koule do pusy. Měl jsem těsně před vypuštěním do kin tušení, že přijde příjemné překvapení. Deadpool nás dostal v mnoha aspektech, parádní humor, kterému momentálně holduje celý svět, scénářem i technikou vymazlené hlavní postavy, z nichž nejvíce vyniká kdo jiný než náš červený "krasavec" a padouch. Krátkometrážník Tim Miller bude nyní pod mým drobnohledem,.. že by nový objev zasvěcený budoucí filmařské tvorbě? Tato Marvelovka se do méhoportfolia řadí do přednějších pozic, těším se na pokračování. Velice doporučuji, tak dlouho jsem se v kině nepobavil!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

95% Kino. Pro nezaujatého nebo chcete-li nezasvěceného diváka to byl parádní výstřel do jiné galaxie. J.J.Abrams dobře ví, co chce a s tímto dílem si moc hezky pohrál. Trochu mi byl přelíčen příběh z předchozích tří dílů a mně se toto pokračování moc líbilo. Fandil jsem především Rey a modrému světelnému meči. U obsazení "černého rytíře" si nejsem moc jistý, možná si tu svou masku nemusel sundávat! Nicméně jako opravdového znalce by to se mnou asi hýblo stejně, jako kolegu vedle mě, který do mne pořád dlubal svým loktem a ztotožňoval naše osoby s jednotlivými postavami. Za mě výborný, určitě jeden z aspirantů na film roku!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

85% Kino! První, co se mi vybaví po zážitku z kina je, že jsem vnímal děj, až jsem nepostřehl, že dlouho nehraje žádná hudba. Na upoutání pozornosti toho bylo ve filmu mnoho, čemuž výrazně pomohla famózní kamera - scény na jeden zátah! Od techniky k hereckým výkonům - Leo toho moc nenapovídá, ale činí se výjimečným hlavně v klíčových scénách se zvířaty!!! Tom Hardy, ač záporák, možná trochu zapamatováníhodnější! Posledních 20 minut se trochu táhlo, ale vysoká očekávání se z 85% naplnila. Přeji všem příjemnou podívanou a silný žaludek :-)

Legendy zločinu (2015)

Spokojenost po všech stránkách. Hezky od podlahy a sofistikovaně vloženo do 60. let, ještě s pořádně drsňáckým námětem, bez kterého by se žádná gangsterka neobešla! Tom Hardy opět zaválel, a co musí skalním fanouškům (včetně mě) dělat velkou radost je, že se od něho máme letos i v příštích letech na co těšit!.

Marťan (2015)

Ridley Scott po sedmi letech konečně dokázal do světa vypustit pořádný hit. Pořádně vyždímal Matta Damona, jelikož mu udělal silné sólo představení! Ridley má pořád co ukázat a vážím si toho, že má stále chuť pracovat na nových filmech!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

100% Epic! Epické je to správné slovo, vyjadřující novodobého Mad Maxe! Akce nepouští nohu z plynu a jedna explodující scéna střídá další, větší! What a day.. What a lovely day in cinema! Trailery opravdu nekecaly a přinesly nám hlavurvoucí blockbuster, který se bude řadit mezi filmy tohoto roku. A toho frajera s kytarou jsem fakt žral! Skvělá režie a žlutomodré prostředí, které je třeba vidět ve 3D. *****

Rychle a zběsile 7 (2015)

Měsíc po premiéře jsem se teda dostal do kina na vytoužené Rychle a zběsile. Sedmé pokračování místy připomínalo Mission Impossible, digitál James Wana podle mě dost průhledný. Snaha přinést filmu zápletku nebo příběh se dostavila až na konci, při Goodbye Paul, která mě každopádně dost vzala! Statham je zabiják, hodně jsem mu fandil. Těšil jsem se na více The Rock(a), ale přednost dostaly sexy kundičky, vymazlená hudba a parádní autosouboje! 4 hvězdy, za Paula a vše ostatní, co se mi líbilo.

Špinavý trik (2013)

Nějak se nemůžu ztotožnit s tak nízkým procentem. Mně se film líbil jak z pohledu scénáře, režie i z pohledu hereckých výkonů. Bale si opět nechal zhuntovat tělo, je pro mě naprostý fenomén. Amy Adams, jako kočka s ostrými drápy mi do tohoto snímku zapadla mnohem lépe, než třeba v Man of Steel. Bradley Cooper herecky pořád kvete a Jennifer Lawrence bych tady nejradši vylízal na bílou kost, i když mít takovou manipulátorku doma, asi si to hodím.