Zhasni a zemřeš (2016)

80% Kino. Další film k posrání. Diana aneb pekelně hnusná mumie s dlouhými pařáty mě totálně, střevně pročistila! Je to docela úlet, který není zbytečně dlouhý, ale cílený na strach, lekání, infarkt, kolonoskopii.

Pomáda (1978)

Stoprocentně nejlepší muzikál, který zanechal desetiletému chlapci stopu v srdci. Óóóúúú Séééndy, beeejbiii!

Než jsem tě poznala (2016)

90% Kino. Většinou neholduji romanťákům, přitom jich mám hodně oblíbených: Láska nebeská, Statečné srdce, (Argmagedon). Nechal jsem se přemluvit drahou polovičkou a udělalo mi to velkou radost. Úžasný příběh, trošku připomínající Nedotknutelné, ovšem se smutným a zároveň pozitivním koncem. Emilia Clarke vládne jako Ve Hře o Trůny a opět si získala diváky.

Očista: Volební rok (2016)

75% Kino. Očista už má svůj vlastní žánr. Trojkou to všechno vyvrcholilo a dává této myšlence krvavý průběh a vyhlídky do budoucna. Film jako takový nevzbuzuje velké emoce, jako nám dopřává @Wan, ale jako stylovka moderní rozežrané doby, dobráá!

V zajetí démonů 2 (2016)

90% Kino. Jeden z mých nejlepších a zároveň nejhorších filmových zážitků. Opravdu! Měl jsem takové lekavé chvilky, až se ve mně dítě hnulo. Plný malý sál v havířovském kině se parádně bavil. Musím ocenit režijní dovednosti Jamese Wana, který se v hororech chytl, protože většina dosavadních chabých pokusů, mě od tohoto žánru docela odradily. Nicméně po tomto si dám zase od hororů pauzu. Bylo to fakt k pokakání!!!!

Captain America: Občanská válka (2016)

80% Kino. 147 minut, ve kterých jsem se parádně bavil. Mohli jsme si srovnat síly superheroes mezi sebou, ale žádný souboj neukázal jasného kápa. O velké zpestření se postaral Spider-Man i Black Panther. Byl jsem rád, že se ve filmu objevil i Ant-Man, který kohokoliv sejme v malém i velkém provedení. Už se nám to hezky americky propojuje. Navíc, tento měsíc nás studio Marvel opravdu nebude šetřit.

Hardcore Henry (2015)

90% Kino. Představte si tu nejvíc akční hru, kterou jsem doposud hráli, ale vy se na ni jen díváte. Tohle je začátek něčeho velkého, inovativního a strhujícího, zatraceně strhujícího z mého pohledu!

Pád Londýna (2016)

50% Kino. Takový ten americký průměr, který se v kinech objeví tak 30x do roka. Spoustu nepodložených věcí, minimum zábavných akcí a několik nepovedených pokusů o rozesmání. Doporučil bych spíš skalním fanouškům Gerarda Butlera, možná ani to ne.

Daredevil (2015) (seriál)

90%. Pomalu se rozvíjející silná zápletka v první sérii, a k tomu její navazující a ještě více strhující pokračování ve druhé. Myšlenkami si někdy přeji, aby Daredevil dal na své, ne tak milosrdné, kolegy "Strážce Hell´s Kitchen". Jednotlivé postavy velmi výrazné a svým způsobem každé z nich máme rádi: Daredevil, Stick, Elektra, Punisher! Záporáci Fisk a Nobu též perfektní. Bavím se dobře :-)

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

80% Kino. Byl jsem zvědavý, co všechno přinese Zack Snyder do pokračování svého projektu. Jakožto zaujatého diváka mě to emotivně tak strašně strhlo, že jsem se dostával do transu. Pomalé vtáhnutí do atmosféry, vykreslení ústředních postav, návaznost na Man of Steel, pikantní souboje, emoce, hudba, láska, peklo, nenávist! Velmi neočekávaný scénář mi vytrhl trn z paty. Ben Affleck hraje netopýra na jedničku, nespletli se v něm, stejně jako v objevené Wonder Woman v podání Gal Gadot. Záporák zde také splnil svou roli - nenáviděný, zvrácený psychotik, který probudil snad největší monstrum v historii blockbusterů!!! Největší lavinu pocitů strhává ale stejně Henry Cavill - SUPERMAN! Diváci si ho musí zamilovat pro jeho osobnost, která z něho čiší v každé scéně. Velmi si vážím tvůrců, za jejich snahu, přinést nám do života takové zážitky. Když se dívám kolem, ne všichni jsou tak vděční. Vy, rádoby "kritici", kteří nedokážete ocenit přínos moviemakerů tohoto snímku, doporučuji Vám: zajít k očnímu, k psychologovi, dokončit si vzdělání, popřípadě vyměnit crack za kvalitní marijuanu. PS: Dám Vám dobrého tipana ;-) ;-)