Deadpool 2 (2018)

95% Kino. Já nemám slov. Aby studio Marvel mělo své filmy hodnoceny lépe, než filmy od Stanley Kubricka, tak to není normální. Na druhou stranu se není čemu divit, protože druhý Deadpool (největší frajer v komiksovém světě) překonává sám sebe. Zábavný, překvapivý, zapamatováníhodný, s údernými soundtracky - na těch si dali také velice záležet. V jeho společnosti Cable, Domino a Colossus taky velice v pořádku. Fakt jsem se smál celých 119 minut. Zase to Marvelu vyšlo!

Avengers: Infinity War (2018)

95% Kino. Nadupané, strhující, gigantické představení od Marvelu. Nedokážu si momentálně představit, co může být v této branži víc oslnivé, jako tato dvouapůlhodinová porce nezastavitelného blockbusterového šílenství. Tento článek komiksové mapy v podstatě plynule běží svým svižným tempem, aniž byste dokázali vyjmout jedinou scénu a označit ji za výjimečnou. To je na tom opravdu úchvatné. Moje srdcovky: Dr. Strange, Thor, Thanos, Iron Man a ten krysoidní iluminát, který rozkládal věci jako dirigent ve vídeňské opeře. Je to hold to, co v dnešní době láká lidi nejvíc. Euforie, která trvá celou dobu, dokud neskončí po-titulková scéna!

Rudá volavka (2018)

80% Kino. Čtyři a půl hvězdy. Jojo, s Rusáky si nezahrávejte. Tohle snad chtěli autoři vystihnout prostřednictvím tohoto filmu. Nadupaný scénář i provedení - hlavní role Jennifer Lawrence opravdu sluší, nebojí se zahrát i velmi sofistikované scény, je sexy a uvěřitelná. Edgerton má malé charisma a působí dost neškodně. Většinu svého času sleduje z povzdálí anebo monitoru. Zato parta okolo generála Ironse ukázala syrovost ruského impéria. Za mě dobrý, rozhodně film svého žánru, který má hlavu a patu, skvělý příběh plný zvratů a sem tam i nějaké leknutí.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Na to, jak hvězdné obsazení má tento film, tak zůstalo pouze u něj. Ve své podstatě je to pouze vyprávění příběhu o tom, jak americké skury nechtěly mít zkažené renomé. Žádné drama, žádné překvapení. 59%

Thor: Ragnarok (2017)

80% Kino. Rozhodně nejvtipnější díl ze série Marvel. Každá z postav dostala parádní scénář, který páni a paní dokázali skvěle herecky zpracovat. Filmu prakticky nechybí nic, ale možná trochu přebývá. Už to není jako začátky a vykreslování postav, ale opravdové fantasy bez jakéhokoliv záblesku reálného světa. Ačkoliv záblesky z Thorových očí je to, oč tu šlo a co jsme od filmu očekávali.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

70% Kino. Oproti prvnímu dílu méně zábavné, méně nápadité, technicky vyspělejší, ale příliš přeplácané. Zatím to zní, jako bych druhého Kingswooda hejtoval, ale užil jsem si to, protože každá role měla svůj šmrnc, byla pestrá a velice akční.

Dunkerk (2017)

95% Kino. Přijdu do kina střízlivý, ale odcházím z něj, jako bych vyšňupal tři gramy koksu. Mistr Kryštof Noulenů dál pokračuje ve své dokonalé práci. Dunkerk není o individuálních výkonech herců, ale o napjaté atmosféře, která trvá prakticky celých 107 minut, a nutno zdůraznit - bez do očí bijící digitální přísady. Tom Hardy zde až tak nevyčnívá co se týče hereckého projevu, ale i přesto je za největšího frajeryse a může se svézt na vlně obdivu, který tento film věru slízne.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Film svého druhu je to povedené. Režie Clinta Eastwooda jde cítit na sto honů a role hlavního hrdiny Toma Hankse i jeho kopilota Aarona Eckharta byla strhující. Zasloužená pozornost a velký potlesk!

Wonder Woman (2017)

80% Kino. Konečně se z velké části povedlo naplnit potenciál DC Comics. Monitoroval jsem velmi pečlivě další pokus a já ho přijal takřka se vším všudy. Na Gal Gadot se v této roli krásně kouká a na rozdíl od Batman vs Superman, tady dává příběh mnohem větší smysl. Wonder Woman mi svým charakterem připomíná Supermana, mého nejoblíbenějšího. Je idealistka, která bere v potaz to, čemu věří a přes to nejede vlak. Ani na vteřinu jsem se nenudil a to chce už sakra práci, když má snímek dvě a půl hodiny. Skvostně vykreslený svět amazonek, přechod do světa lidí a úžasné momenty v akčních scénách. Jedinou výtku bych našel v závěru filmu, který na mě působil dost přeplácaně, naivně a nuceně diváka zaujmout tím "digibordelem", jak už tady zaznělo od rádoby kritiků. Chápu, že se musela objevit nějaká výraznější záporná postava, protože WW lidi kosila jak farmář pozdní kvítí, ale díval jsem se na posledních 25 minut opravdu dosti s rezervou. V kostce - je pořád na čem pracovat. V listopadu další pokus s Justice League, no ale já to vidím jasně. Zack Snyder by se více hodil Transformers. Tento DC svět superhrdinů si zaslouží lepší režii a produkci.

Rychle a zběsile 8 (2017)

80% Kino. Prostě vypnout hlavu a užívat si tento automotive blockbuster.