Šťastný Nový rok (2011)

Americká verze Lásky nebeské, pokus číslo 2. Rozhodně mnohem lepší než Na sv. Valentýna, ale zase horší než Láska nebeská. A přitom nápad, scénář a herecké výkony nejsou vůbec špatné. Katherine Fugate se opravdu hodně poučila. Štastný Nový rok nicméně bohužel ve výsledku doplácí až na velké množství příběhů a díky tomu i ty nejzajímavější nakonec nesplní svůj potenciál a velká část z nich se pořádně ani "nerozjede". Docela škoda.

Ve službách FBI (2009) (seriál)

Nebudeme chodit kolem horké kaše. Námětově je to "Chyť mě, když to dokážeš a jak to bylo dál" a ničím velkým moc nepřekvapí. Za oblíbeností White Collar stojí z velké části sympatické postavy, úžasná dynamika Neala a Petera a tvář Matta Bomera. Přidejte trochu zajímavý případ a funguje to na 105%. Po posledním díle lehce zklamání, ale to bude zřejmě tím, že jsem si osud Neala představovala jinak. Ale vlastně kdo ví, jak to vše nakonec bude dál.

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Ze začátku jsem Teen wolfa brala spíš jako srandičku, která měla jen dvě dobré věci a to byla dobrá dynamika mezi herci a vtip. Teď, téměř na konci 3. série, se z Teen wolfa stal psychicky náročný seriál (motto 3B "Lose your mind" asi tvůrci nevybrali náhodně) a taky akční podívaná s hodně slušně vypadajícími triky. Jako třešnička na dortu se nevytratila ani dynamika, ani vtip a ještě se přidalo na sex-appealu. Bravo.

Velký Gatsby (2013)

Typický Luhrmann, kde je absolutně vše přehnané. A právě proto "Luhrmannovské dortíky" tolik zbožňuju a nedám na ně dopustit. Herecké výkony všech hlavních postav byly velice nadprůměrné, ale tohle byla jasně Leonardova jízda, za kterou by si zasloužil Oscara. Velký Gatsby má u mě plný počet.

Zasažen bleskem (2012)

Nebudu předstírat, že jsem se na Struck by lightning podívala jen kvůli Chrisovi. I když ho jako Kurta v Glee mám moc ráda, byla jsem zvědavá, jestli zvládne i něco jiného než zazpívat, házet nejroztomilejší "holčičkovské" úsměvy a nosit ty nejnepohodlnější hadry. A Chris opravdu překvapil...je vidět, že spisovatele má opravdu v krvi, protože i příběh, který napsal je velmi dobrý a člověk si z něj odnese nějaké to ponaučení. Na tak mladého člověka (tuším, že SbL napsal, když měl 17 let) je to velice vyzrálé dílo. Chris házel sarkasmy s přehledem, uměl si užívat "blackmailing" a minimálně z 90% potlačil jemnější část své osoby, což z něj podle mě dělá nejzajímavější postavu celého filmu. Ostatní cast byl pro mě průměrný. Něco víc jsem čekala od Sarah Hylandové, která měla ze všech vydíraných největší prostor. Z dalších herců vyčnívala pouze Allison Janney v roli Carsonovi matky. U ní jsem opravdu nevěděla, jestli jí litovat nebo jednu vrazit, aby se probudila.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Úžasně citlivý film o teenagerech nejen pro teenagery. I přesto, že se hodně vsází na Emmu Watson, tak ji Logan a především úžasně excentrický Ezra Miller totálně převálcují.

Slova (2012)

Film o tom, že každý musí nést násleky za svá rozhodnutí a i ty na první pohled špatná, mohou stvořit něco dobrého.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Nejsem zastáncem hororů a zřejmě nikdy nebudu. Tento seriál je ale pro mě paradox. Víceméně jsem se k němu dostala náhodou a naprosto mě dostal. První série (ještě pro slabší povahy :) ) ve mě vyvolala snad všechny pocity. Od strachu, přes soucit až po nadšení z další romatické scénky Tatea a Violet. Seriál skvělě gradoval kromě poslední dílu, který byl lehce úlet....ale dejme tomu, že tvůrci nechtěli tuhle série úplně ukončit. 2. série už je jiný level. Do týmu tvůrci přibrali "staré" osvědčené herce z jedničky a nechali je poprat se s úplně jinou postavou. Navíc ubrali takové ty hezké, klidné chvilky a přidali na drsnosti. Nevím, která série se mi líbila více, protože jsou obě úplně jiné a každá má své kouzlo. Ale rozhodně doporučuji. P.S. Kdybych si měla vybrat mezi hlavním padouchem, tak volím Rubber Mana, protože z tváře Bloody face mě mrazí v kostech. :)

Lullaby (2010)

Nalijeme si čistého vína...tento film bude to pravé pro romantické duše zoufale toužící po velké lásce a lidi, kteří se v dnešní rychlé době plné techniky a Lady G. necítí zrovna ve své kůži. Něco málo z obojího v sobě naštěstí mám a když mi do tohoto koktejlu přimíchali ještě R. Frienda, tak z toho byl velmi příjemný počin.