Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Dopadlo to přesně, jak jsem čekala. U tohoto filmu je hodně důležité znát knižní předlohu, jinak vám to bude celé připadat jako jeden velký blábol. Ale vypovídá to také o tom, že prostě náš národ málo čte, a proto se spoléháme jen a jen na vizuální stránku. Nikdy není na škodu si před filmem a vlastně před vším, co děláme, udělat malý průzkum. Jinak k filmu. Ano...bylo to hodně okleštěné, téměř až na kostru, ale musím přiznat, že se to moc povedlo. Podání architektury Blažeje Santiniho bylo opravdu nádherné. Jen trošku Marek Taclík zklamal....Kňour byl v knize opravdu nechutný prase...a sestrám Molnárovým chybělo trochu víc toho éterična, ale jinak hodnotím velmi velmi vysoce.

Kvílení (2010)

Od tohoto jsem očekávala záplavu slov....a v podstatě nic víc. Kvílení vás ale vtáhne nejen do Ginsbergovi tvorby, jejího vzniku a také boje o holé přežití, ale i do ginsbergova osobního života, což jsou příjemné odpočinkové části. Velké plus dávám i za hudbu a nápad zkombinovat černobílé a barevné sekvence filmu, které pomáhají v okamžité orientaci v době. Navíc ať už chcete nebo ne, tak Francovi sežerete každé slovo. A když už nic jiného, tak vám tuhle aspoň pro mě šílenou tvorbu trochu pomůže pochopit.

Tajemství kruhu (2011) (seriál)

Zatím zůstanu jen u komentáře, protože po pěti dílech se hodnotit nedá. Ale k věci...tento seriál mě mile pekvapil. Líbí se mi v celku ponurá nálada, hudba, námět a pěkně vypadající herci.I když u představitele Adama by mohli ubrat s černou tužkou a oči a taky je pravda, že je na nich vidět strohost a strojenost, ale nevadí....vypadají dobře a to je v tomto průmyslu to nejhlavnější. První tři díly jsou taková ještě pohádka pro děti, kde si teenagery po tragické smrti svých rodičů hrají na čaroděje. Na vážnosti se poměrně hodně přidá ve čtvrtém díle. Já osobně bych narozdíl od hlavní hrdinky do polorozpadlé rybářské kolonie nikdy nevlezla. Další díl se také nese v demons duchu a přinese nám jeden velký zvrat....no ale uvidíme dále. Pokud se bude držet cesty jako poslední dva díly....myslím, že by to mohlo být tak trochu odlehčené Supernatural pro teenagery.

Marie Antoinetta (2006)

Milovníkům historie se asi budou ježit vlasy na hlavě, ale myslím, že to nevadí. Ono se hodně zapomíná, že hodně králů a královen bylo hodně mladých (ať už při vstupu do manželství nebo na trůn) a ať si říká každý kdo chce co chce, je strašně těžké to ustát. Nicméně....tento film je pro mě nádherná vizuální podívaná. Sice se v něm prakticky nic moc neděje, ale mám takový pocit, že by mu to jenom uškodilo. Nejlepší třešnička na dortu je soundtrack....smíchaný od Mozarta přes rockovější kousky 90. let a přelomu tisícetí až po úžasně moderně znějícího (i když také z 90. let) Bow Wow Wow :) Kdo chce prostě na dvě hodiny vypnout a kochat se spoustou sladkostí, šatů, bot, luxusního života a výborné Kirsten Dunst...tak je tento film správná volba.

The Nine Lives of Chloe King (2011) (seriál)

Nápad je víc než dobrý, jen by to do postavy Chloe chtělo trochu lepší herečku...nic proti Skyler, ale na hlavní role jaksi nemá. A teď přímo k seriálu...první díl slušné a potom to šlo několik dílů pěkně z kopce. Od šestého dílu si ale nejspíše autoři uvědomili, co fanoušci chtějí a že se jim jejich trojúhelník Chloe-Alek-Brian nevydaří, protože postava Briana je prostě nijaká a bohužel nejsme u the Vampire diaries. Navíc postava Aleka je asi o milion procent zajímavější, jako jediný je vtipný a vždy pomůže zachránit kůži slečny Kingové....přidejte k tomu ještě obličej Benjamina Stonea a všem teenagerkám zaplesá srdce...prostě další americký seriál. Uvidíme jak daleko se dostane.

Merlin (2008) (seriál)

Moje absolutní seriálová slabina. Je sice jasné, že hlavním tahákem jsou udatný, ale zároveň nafoukaný spratek princ Artuš v podaní Bradleyho Jamese a takový nenápadný kluk od vedle Merlin v podání Colina Morgana. Tento seriál sice dává původní legendě pěkně na zadek....to ale nemění nic na tom, že je to prostě zábava sledovat bromance Merlina s Artušem, zlou Morganu, nenahraditelného lékaře Gaiuse a vždy zaslepeného krále Uthera. Navíc k mé radosti se během třetí série i děj seriálu docela hodně posunul a dokonce i blíže k legendě. Jediné co mi vadí je bohužel Angel Coulby...promiň holka, pro mě prostě Gwen nejsi.

Panna a netvor (1978)

Temné, tajemné a děsivě okouzlující....přesně takhle si Krásku&Zvíře představuji.