Jeskyně (2005)

Moja malá dcerunka má rada drakov a keď sa už konečne scenáristi v polke filmu dohodli na výzore tých príšer (bolo tam spočiatku vidno jaštera, chobotnicu, škorpióna a podobne), no tak veľmi ju ten film zaujal. A žiada pokračovanie. :-) 1* dávam za to, že herci to zahrali profesionálne a je mi ich ľúto. Aj to celkom svižne ubiehalo, ale bohužiaľ toľko nelogických vecí a porušených zákonov fyziky mi nedovolí pridať *.

Rodinná tajemství (2018)

Dávam 1 hviezdu za to, že všetci herci mi boli moc sympatickí :-) a bolo mi ich úprimne ľúto, že musia hrať v takom filme. Hlavne Sarah Lind. Tá naivita postavy, ktorú stvárňovala, bola až neuveriteľná. Tých nepochopiteľných absurdností tam bolo oveľa viac, ale to by som musela spoilovať a to nechcem.

Veronika, prostě Nika (1980) (TV film)

Myslela som si, že v tej dobe bolo zakázané :-), aby bol niekto pedofil, teda aj zakázané točiť o pedofiloch filmy, ešte k tomu filmy pre deti (!!!), keďže pedofili v tom svete prezentovanom ako dokonalom neexistovali. Ale ešte že ho do scenáru dali. Získalo to nadčasovú poučnosť. Keby to bol vyslovene len rodinný film, tak si neviem predstaviť pointu. Asi len, že by hlavnú postavu niekto na konci prefackal a začala by sa ku všetkým chovať slušne. Ale zahrala to dobre.

Cena za něžnost (1983)

Príbeh nudný. Od začiatku do konca. Dialógy preafektované a nereálne. Jack Nicholson tam nezahrá nič ohurujúce. Nechápem tie ocenenia ani hodnotenie.

Rozchod! (2006)

Zvláštny film. Presne to ma napadlo, že ja žiadnu romantickú komédiu pozerať nebudem, ale nechala som to bežať len kvôli hlavným postavám, lebo oboch hercov mám rada. A ono to bol nakoniec úplne iný žáner. Taká klasická typická realita miliónov partnerstiev, že som mala na konci chuť tresnúť dverami a ísť cestovať.

Hon (2012)

Z môjho pohľadu obrovské sklamanie. 1* dávam len za herecké výkony, tomu nie je čo uprieť. Pritom to malo skvelý potenciál. (A teraz asi SPOILER?) Viem si predstaviť, že by bol vyšetrovaný na slobode a všetky tieto krivdy by sa mu diali popri tom. Ale tam žiadne vyšetrovanie vlastne ani neprebiehalo. S dieťaťom sa bavil iba nejaký dedulo, ktorý vlastne ani neviem, čo bol zač, okrem toho, že to bol len kamoš riaditeľky škôlky. Úplne nelogické je aj to, že by zneužité dievčatko bolo ochotné aj s nejakým dedkom/mužom preberať, čo sa dialo. Nehovoriac o tom, že jej odpovede podsúval a prekrúcal. Riaditeľka bez nejakých záverov vyšetrovania, ktoré ani neprebehlo, roztrúbila všetko do sveta. Ešte som čakala, že aspoň teda on/Lucas zavolá políciu, keď sa mu všetky tie krivdy diali (zabitý pes, nemožnosť si bez rozbitej držky nakúpiť ap.), aspoň pre to, aby ho namiesto satisfakcie poslali do pr....le, že "skutok sa nestal", ale ani toho som sa nedočkala. Ďalšie absurdity v podobe toho, že asi zneužité maloleté dieťa nechajú aj naďalej sa samotné túlať pri dverách možného úchyla. A že sa on nepoučil, ubehol len rok a on to decko v pohode zoberie na ruky a prenesie. Po jeho zážitku by som skôr čakala, že decku povie apage satanas, povedz si rodičom, alebo tu stoj do aleluja, ja sa ťa nedotknem. Asi to mali natočiť skôr v nejakom africkom kmeni mimo civilizácie, kde netušia, že existujú zákony, prezumpcia neviny a pediatrickí psychológovia. Mám rada Madsa Mikkelsena a videla som vysoké hodnotenie, tak som čakala excelentný filmový zážitok, ale tento film je len strata času. Howgh.

Nepřítel (2013)

Ej veru dlho som odolávala pozrieť si to kvôli takému kontroverznému hodnoteniu. Aj už tomu hodnoteniu chápem. Pokiaľ si človek nenájde na nete teórie a analýzy toho, čo za tým asi bolo, tak ten film nemá šancu oceniť. Dávam až 4*, ale aj tak si myslím, že ten, kto stál za týmto filmom by mal navštíviť psychiatra :-)

Trable v ráji (2009) odpad!

Také pekné prostredie, takí pekní herci a herečky. A to je asi tak všetko, čo je na tom filme pekné. Trápne a nudné. Strata času to odsledovať.

Kluci v mém životě (2001)

Ani jeden negatívny komentár ma motivoval k tomu jeden taký napísať. Dávam síce 1*, ale tak zas nemožno to prirovnať k úplnému odpadu. Celý film o sebaľútosti sebeckej egocentrickej..... ženskej. Nechce sa mi veriť, že to jej decko neskončilo pri nej ako psychická troska. Jej sebareflexia mi tam (aspoň na konci) veľmi chýba, čím pre mňa ten film stratil všetku kvalitu.

Zmizelá (2014) odpad!

Nedá mi to neokomentovať. 2,5 hodiny som čakala, kde je tých 85% z čsfd??????? Ja som odsledovala ešte aj titulky, či za nimi ešte nie je nejaký nepredvídateľný dej, že nie je možné, aby taký exkrement mal také vysoké hodnotenie. Jedna absurdita za druhou počas celého filmu.