Lidská stonožka 2 (2011)

Jeden z filmů, které je těžké hodnotit. V žebříčku zvrhlosti jednoznačně útočí na nejvyšší pozice. Dokonale obsazený zvrhlík v hlavní roli a slušná vizuální stránka navíc. Někdo stonožku nerozdejchá a dá jí odpad!. Ti se silnějším žaludkem budou hodnotit výš.

Pach krve 6: Krvavý hotel (2014)

Místy jsem si připadal, že koukám na laciný erotický film na Nově. Ale cením alespoň částečný návrat k atmosféře prvních dílů (po naprosto otřesné čtyřce), slušný gore a to že jsem se docela dobře pobavil (samozřejmě z velké části na úkor tvůrců).

Očista: Anarchie (2014)

Jednička se snažila aspoň budovat atmosféru. Anarchie je tak akorát k smíchu. Tvůrci zřejmě chtěli, aby byl film mnohotvárný a "originální" tak do něj po vzoru pejska a kočičky nacpali všechno, co jim přišlo pod ruku. Nic ale bohužel nedotáhli. Na Rko je to navíc dost umírněný - žádný pořádný detaily nebo sofistikovanější násilí se nekoná... Anarchii bych přirovnal k uplně blbý béčkový počítačový hře - nabíhají na vás nepřátelé, vy je vykropíte a pokračujete do další lokace, kde zkosíte další a tak dál, až se nakonec dostanete do cíle, v kterém přesně víte, co vás čeká - nebavilo by vás to ani hrát, natož se na to hodinu a půl dívat.

LOL (2012) odpad!

Pomník americké omezenosti a ignoranství. Takovej Disney chanell pro trochu starší.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Dlouho (a záměrně) jsem se Benjaminovi vyhýbal. Myslel jsem si, že to není film pro mě, i když jsem o Fincherovi nikdy ani vteřinu nepochyboval. Nakonec mě dostal. Vlastně úplně převálcoval. Inspirující, silný, vyprávěný tak že diváka vtáhne a nepustí, technicky dokonalý jak je u Finchera zvykem. Filmové nebe řízené bohem Fincherem.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Jedna hvězdička dolů za dějovou linii s Jessicou Albou. Ta byla až moc přímočará a hlavně tak trochu navíc. Ale zbytek je famózní a přesně takový, jaký bych od pokračování dnes již kultovního prvního filmu čekal. Poetika Sin City naštěstí zůstala zachována - ať už v dialozích, voice-overech nebo v opět bezchybné vizuální stránce. Dějová linie s Josephem Gordonem-Levittem se podle mě povedla jednoznačně nejvíc, včetně té nejlepší možné pointy. Ale ani Josh Brolin s Evou Green se samozřejmě nenechali zahanbit a jejich část příběhu je také skvělá. Všechny dějové linie nenuceně spojuje postava Marva, který je stále tím nesmrtelným buldozérem a největším drsňákem z celého města hříchu. Návrat do Sin City se nakonec povedl víc než dobře (a to jsem po trailerech hodně pochyboval....).

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Naprosto zbytečný film, a to mám pro blockbustery a tupou akci pochopení. Tam kde se má divák smát jsem se cítil trapně a tam kde jsem si měl užívat akci jsem se z 90% nudil. A nezachrání to ani "kráčející skála"....

Vejška (2014)

Objektivně to na pět není - ale 1.) Po dlouhé době jsem se nestyděl za český film 2.) Kraus vládne. Skvělá jsou i ostatní camea. Mádl také odvádí klasicky dobrý výkon a svojí postavu si evidentně užívá. 3.) Film má co říct, nic příliš neidealizuje, je celkově dospělejší než Gympl. 4.) Povedená hudba která do filmu skvěle sedí. 5.) Vorel ukazuje, že i product placement se dá do filmu umístit vkusně a dokonce ho využít ve prospěch příběhu. No jenom ten Vorlí junior je bohužel neherec jako poleno. Ale výsledný veskrze dobrý pocit naštěstí nezkazí ani on.

Wolf Creek 2 (2013)

V rámci žánru lahůdka. Ukecanej vidlák Mick konečně dostává prostoru, kolik zasluhuje. Celkově nápaditější, profesionálnější a zábavnější než jednička.

Veronica Marsová (2014)

Příjemná kriminálka, která podle mého názoru není určena jen pro fanoušky seriálu. Já, seriálem nepolíben, jsem si film taky užil, i když je mi jasné že spousta odkazů na mě nezapůsobila tak, jako na skalní fandy. Ale příběh je vystavěn a vyprávěn tak, že i seriálu neznalí se bez problému zorientují a užijí si vyřídilku hlavní hrdinky a její vybroušené hlášky. Nezatížen nostalgií, přesto hodnotím ryze kladně. 75%