Steve Jobs (2015)

Kdyby o mě někdo někdy natáčel film (a je teď nepodstatný, proč by to jako měl dělat), zdvojnásobil by všechny moje dobrý a špatný vlastnosti, ostatně, jako se to dělá u většiny biografií. Takže bych nejspíš byla holka, co se vymyká a nejde s davem, má vždycky co říct, je vtipná a oblíbená. Holky z ní maj respekt, chlapy nosej modrý z nebe. Vrba pro ostatní. Na druhou stranu koketní vypočítvavá mrcha, tvrdohlavá umělkyně neschopná řešit věci v čas a věčně zacyklená v minulosti. Nenapravitelnej naivně milující snílek. Což je samozřejmě pitomst, žejo! .. Zatím, co Jobs tady sklízí pozici workoholickýho, afektovanýho, cholerickýcho idiota, se srdcem na správným místě, ačkoliv to kvůli hrdosti zabejčeně popírá. Puntíčkářskej a zatraceně dobrej markeťák. Horlivej prezentér. Chytrej chlápek - v práci bůh, v soukromí mrzák. Takže haloo, co si z toho mám vzít? Z tohohle a ostatních filmů o osobnostech.. Těžký hodnotit něco, co nevíte z kolika procent to vybočuje z reality a zda-li pak to není kravina. Nicméně, já jsem si z toho nic moc neodnesla..teda kromě toho, že Local Integrated System Architecture nic neznamená..Za mě slabší průměr. Problém tady byl, že já tomu filmu vůbec nevěřia..

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Takže za prvý, díky těm chytrým hlavám, kterým to došlo a neměly potřebu překládat název COLLATERAL BEAUTY. A teď k věci. Málokdy se mi stává, že bych nepředvídala konec..s tím si tenhle film dal trochu na ČAS..každopádně pro LÁSKU boží, vždyť ten film nebyl o SMRTI, ta je moc jednoduchá..poprat se s ŽIVOTEM, to je zkrátka horší..paradoxně jsem nejvíc neobrečela konec, ani smutnej příbeh..já řvala u těch zatraceně pravdivejch mouder..ohraná písnička? Jasně, že jo..ale víte co je nejtěžší? přijmout ten fakt, že to tak opravdu je, že to platí...vztáhněte si to na zažitý situace, na vzpomínky, myšlenky..au ..ono to pak bolí..emoce jsou svině..no a pak se teprv poserete, při tom uvědomění..a když vám to dojde rovnou v kině, tak už tam..pak jen tak sedíte a při titulkách s rozmazanejma očima si řikáte "jako vážně?"..já jen - díky za ten scénář a dokonalou rozehranost! ..a při týhle příležitosti bych si se zakrytejma očima mohla už konečně písemně přiznat, že moje paměť neni jedna z nejlepších , jasně to už vim dávno.. (a ano, k podstatě toho co tu teď píšu se dostanem možná ještě dneska)...Horší je to psát na tenhle web, když se ta moje mizernost týká i filmů..bohužel mám jedinečnou schopnost zapomenout leckdy i film (včetně jeho názvu), který se mi vážně líbil a o to hůř i toho, který ve mě něco zanechal - navzdory tomu pak stačí jeden obrázek a zase je vesmír v rovnováze.. (nicméně dost zbytečných keců kolem a kolem).. Já tím jen chtěla říčt, že tady obrázek nebudu potřebovat - přeberte si to jak chcete..

Expres foto (2002)

Perfektní přehlídka emocionálních rovin jedné dobré osamělé duše...Ukázkový příklad toho, že chovat se k lidem hezky může být po zásluze potrestáno..z tohohle je mi fakt ouzko ..smutno..

Život podle Dana (2007)

takový ten příjemný, relaxační film, který doporučíte kámošce, když Vám napíše na whats app, že je doma a nemá náladu zhola na nic, kromě filmu - buď jí napište ať k Vám přijde na víno nebo jí dopručte tenhle film..je to nenáročné a celkově takové pěkné..

Buchty a klobásy (2016)

Rozhodně originální. Rozhodně kontroverzní. Rozhodně skvěle sprostý (a to já i můžu jakože). Pár dobrých momentů - katastrofálně padající jídlo z nákupního košíku, boží prostě, chudák banán. Ale bohužel, celý to bylo tak nějak..bez vtipu..a jakékoliv další přidané hodnoty, za kterou bych měla zvýšit počet hvězd. Prostě mě to zas tak nenadchlo.

Anthropoid (2016)

nebudu se tu teď zabývat tím, jak moc arogantní je režisér, a že prostě některé pasáže nebyly uplně na sto procent historickou kopií - jasně. Ale ten pocit, co jsem měla, když jsem se na to koukala, ten pocit, co jsem měla po shlédnutí - nepopsatelný! A jako bonus - ne když shlédnete dva filmy, dokonce ani ne když shlédnete jeden, ale pokud se dokoukáte aspoň do půlky, získáte zcela zdarma - průtok slz! Neskutečnej zážitek to pro mě byl, hrozně divný, zvláštní..a musim říct, dlouho jsem nezažila, aby celý sál v kině cca 5 minut seděl přikovaný na sedačkách a ani se nehnul, nikdo nebalil, nikdo nešustil, nikdo neodcházel, hrobový ticho a pár zajíkacích přísedících - wow. A abych si ke konci i zakritizovala - za ten americkej konec palec dole.

Oběti a vrazi (2000)

Tenhle nedostatečně rozvinutej příběh,- který má tendenci se stále opakovat a když si řikáte, že jste konečně narazili na můstek, od kterého by se dalo odrazit a trochu oživit děj, tak se zase oslí smyčkou vrátí zpět na začátek - má od začátku to nejzřetelnější možné východisko, které prostě ve výsledku ani v nejmenším nepřekvapí. Vlastně shlédnete božsky absurdní psycho, ze kterého budete mít možná během přehrávání trochu depresi, ale v podstatě se nedozvíte nic, co byste už od prvních pár minut nevěděli a žádný nový rozměr a úhel pohledu Vám to v podstatě taky nedá. Roden je v týhle roli sociálně a psychicky slabšího jedince celkem třída, Chýlkové to moc neklouzalo. Nevim, už si to asi nikdy nepustim..

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Čím dál víc úžasnoucnější. A světe div se, stále to má svojí svoucnost! Tohle je prostě naprosto boží podívaná pro oči i uši a má to dokonce i skvělej příběh. Miluju to prostě!

Eurovision Song Contest 2016 (2016) (pořad)

za báječnou vizuální stránku pořadu, za zpracování medailonků, za prostředí a prostor, za celkový průběh grand finále, za spádnost a za méně opravdu dobrých zpěváků - bohužel.

Dánská dívka (2015)

Láska není silnější smrt - to příroda je. Nejsem si jistá jeslti tenhle film byl natolik dobrý, abych tu dávala 4 hvězdy. Ale jedním si jistá jsem - tím pocitem, co ve mě zanechal. Je mi špatně. Protože si tak říkám.. projevit všechny svoje vlastnosti, bez ohledu na to jak zlé jsou vůči okolí, jak zlé jsou vůči tobě samému je sakra těžký. A se vzpřímenou hlavou sebevědomě vystupovat 100% sám/a za sebe a postavit se tomu čelem je těžší než si hrát na někoho jiného. Na někoho, kým byste možná chtěli být. Na někoho s kým by se žilo lépe Vám i ostatním. Mám jednu otázku - vážně dokáže člověk žít jen s jedním opravdu milujícím člověkem vedle sebe? Stačí mu ke štěstí jedna bytost plná lásky? Nevim, asi ne..jsem sentimenátlní..ale příštím životě chci být tak krásná, silná, nadaná a vyrovnaná jako Gerda, děkuji.