Nákaza (2011)

Už mnohokrát opakovaný námět s globální pandemií smrtící choroby, tentokrát ovšem s miliardovým rozpočtem a narvaný hvězdami. Bohužel je to celé natočeno suše a roztahaně, jako by se tvůrci úmyslně snažili vás nudit, ale tak úplně se jim to nedaří. Film se skládá z několika částí, které mají pramálo společného - část L. Fishbourna je nepříliš záživná, slibná část Juda Lawa zůstane v podstatě neukončená a část Matta Damona se zdá, jako by ji tvůrci sesmolili za dvě hodinky jen proto, aby do filmu mohli vmáčknout ještě další hollywoodskou star a je ve filmu naprosto zbytečná. I přes snahy scénáristy i režiséra se u filmu přesto tak úplně nenudíte, ale zároveň dumáte, zda by to nešlo natočit o mnoho líp. 50%.

Princ a pruďas (2011)

"Chtěl jsem mu uříznout roh jako suvenýr." --- "Minotaurův roh nemůžeš oddělit!" --- (zamyšleně) "Hmmm..." Přestože je film adolescentní pakárna založená pouze na sprosté mluvě a sexuálních narážkách, bylo to více než koukatelné. Herci (a herečky) mi přišli sympatičtí, jako parodie na fantasy klišé bezpochyby dobré. Nic k vícero zhlédnutí, ale postaralo se to o dvě hodinky volného času příhemně. 65%.

Persepolis (2007)

Pěkný alternativní snímek, který zaujme hlavně poněkud netradičním námětem. Hlavně porovnání temné stránky života v Evropě s každodenní realitou Íránu pobízí k zamyšlení. O to víc zamrzí neodpustitelná negativa. Ačkoli proklamuje "lekhost a vtip", nic z toho v díle není. Je to temný, depresivní příběh (což by nebylo na škodu), do kterého sem tam vloží rádoby vtipnou, naprosto samoúčelnou scénu s humorem tak pro dvanáctileté (což už v pořádku není). Protože se jedná o víceméně autobiografický snímek, naprosto chybí konec - jakýkoli uspokojivý závěr. Žádné rozuzlení nebo alepsoň naznačení "nových nadějí" pro titulní postavu. Zkrátka i přes rozpočet okolo 150 milionů korun to zavání amatérismem a nevyužitým potenciálem. Bez těchto chyb by to byly lepší čtyři hvězdy. Škoda. 70%

Nezvratný osud 5 (2011)

Co kromu říct? Stejné jako čtyřka, která byla stejná jako trojka, která byla stejná jako dvojka, co se hodně podobala jeničce. Pěkně nechutných a složitých způsobů, jak zaklepat bačkorama se člověk nikdy nepřekouká. 60%.

Černé Vánoce (2006)

Celé je to taková nenápaditá kopie Halloweenu. Až na to, že postavy nejenzže volně mizí a znovu se objevují, ale také jsou naprosto tupé. Důvod, proč ve většině vyvražďovaček jsou i mužské postavy je to, že dokáží dělat něco jiného než ječet. Tady se ze strany "hrdinek" ničeho jiného nedočkáte. Naprosto trapné finále jen podtrhuje marnost a zklamání, kterým tento film byl. 15%.

127 hodin (2010)

Dost emotivní zážitek, navíc, když člověk ví, že jde o film podle skutečné události... Ale ani to nemůže zakrýt fakt, že tento námět na celovečerní film prostě nestačí. 60%

Legie (2010)

Jsem celkově fascinován křesťanskou mytologií - všichni ti andělé a démoni, nebesa a apokalypsy... Bohužel tento film mi v tomto ohledu nic nedal. Takže ho chtě nechtě musím hodnotit jako trochu béčkový akční horor. Tam ale není úplně zlý - ačkoli "posedlí" nejsou zpracovaní nejlépe a akční scény jsou tak nějak... statické, sympatické postavy v podání v podstaně neznámých herců a vcelku zábavný úvod posunují film do slabého průměru. 50%.

Barbar Conan (2011)

Nevím, jestli nejsem ovlivněn tím, že knihy s barbarem Conanem jsem četl celé své dětství, ale nemůžu souhlasit s (hlavně zahraničními) recenzenty. Nejnovější zpracování cimmerského hrdiny mě prostě a jednoduše pobavilo. O nějakých efektech nebo hereckých výkonech se nedá moc mluvit, ale příběh příjemně odsýpal, akční scény špatné nebyly... já vážně nic jiného nečekal. Nelze říct, že by tento snímek byl něčím slavným a zapamatovatelným, ale dvě hodinky zabije stylově - barbarsky. 65%

Choking Hazard (2004)

Tak český Shaun of the Dead se nekoná. Bohužel, lepší filmy jsme s kamarády točili ve dvanácti letech. A to bez milionového rozpočtu - za neschopné herce netřeba platit. 10%.

Splice (2009)

Podceňovaný sci-fi horor pro mě znamenal velké překvapení. Dokázal mě uržet napnutého, co se bude dít dál a i přes trochu pomalejší prostřední část filmu jsem se ani na vteřinu nenudil. Lehce hororový závěr sice mohl být trochu zajímavější, ale jako celek je dílo opravu příjemné. 70%.