Tenká červená linie (1998)

Tříhodinový válečný film. Tento stručný popis mi hned připomněl Zachraňte vojína Ryana. Tomu se ale tento snímek ani zdaleka neblíží a nechápu vysoká hodnocení ostatních. Dle mého názoru udělali tvůrci všechno špatně: naprosto nepřehledné bojové scény s mizerným střihem a kamerou, rádoby poetické filosofické (a dlouhé!) úvahy nad hrůzami války, věčné nudné retrospektivy, naprosto plytké a šablonovité postavy... a samozřejmě již zmíněná neúměrně dlouhá stopáž. Pokud se mě chcete zeptat, proč jsem nedal odpad... sám nevím. Film pojednává o důležitých věcech, tak by to asi bylo nepřístojné. Jen kecám :-) 30%.

Saltová (2010)

Tuctová akčňárna. Nic, co bychom osmkrát neviděli, akce spíš slabší, překvapivý zvrat jsem tušil už od začátku (možná kvůli výběru herce)... jediné, co film v mých očích táhlo, byla Angelina a Schreiber, které mám oba rád. 50%.

Souboj Titánů (2010)

Krásné efekty naprosto přeplácaný rádoby-velkofilm nezachrání. Na můj vkus až moc "epických" bitev, tolik postav, že se ani jednu nepokusili tvůrci trochu rozvést, et cetera, et cetera. Ach, Neesone, čemu ses to zaprodal.... 40%.

Tábor tygrů (2000)

Málokterý válečný film mě donutí výrazněji se zajímat o životy jednotlivých vojáků, ale tenhle zabíjí absence spádu a téměř nulová zápletka. Jinak je to takový temnější Currahee s lepšími postavami. 65%.

Plivu na váš hrob (2010)

Hm... někdo vzal hodinku hárdkórového rape porna a hodinku teenagerské vyvražďovačky lehce inspirovanou sérií SAW. Bible pro úchyláky. Možná jsme všichni úchyláci. 70%.

Na vlásku (2010)

Aneb kterak zlatovlasá princezna potká Nathana Drakea. Možná byl můj úsudek otupen tím, že jsem tento film sledoval ve tři ráno, ale myslím, že o moc lépe to udělat nešlo. Sympatiční hrdinové (i záporáci - těm dvěma irčanům jsem fakt fandil), roztomilá animace a písně, kterých nebylo moc a kupodivu ani s českým dabingem nebyly otravné. Za to jediné, co otravné bylo, bych označil to klišé se slzou, ale nu což, ono se moc funkčních alternativ v pohádkovém světě vytvořit nedá... No, do dokolanosti přeci jen něco zbývá, ale určitě ne moc. 90%

Ďáblův deník (2007) (TV film)

Ale tak slušné, v podstatě remake japonského Zápisníku smrti, akorát si nerdoidní japonské teenagery vyměňte za severoamerické hotties v emo hadrech. V každém případě se na to koukat dalo na můj vkus dobře a film pobavil bez nějakých výrazenjších chyb. Možná to dokazuje, že skvělou předlohu není tak jednoduché zprasit, jak se může občas zdát. 60%.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Spousta seriálů se Dvěma a půl chlapům vysmívá, ale podle mě je umění říkat skoro deset let stejný vtip tak, aby to bylo pořád vtipné :-) 80%

Repo Men (2010)

Příjemně strávené dvě hodinky. Není to žádný zázrak, ne, že bych se nudil, ale k žádným sáhodlouhým filosofickým úvahám mě to nepřivedlo. Ovšem konec se mi opravdu líbil a tak dám filmu nadprůměrné hodnocení. 60%

Živí mrtví (2010) (seriál)

Hororových seriálů moc není, takže jsem za WD rád. Není to vyloženě zlé, ale spousta nelogičností celkově kazí dojem. Proč si neodčerpají benzín z těch tisíců aut z dálnice z Atlanty? Jak zombíci zastavili tanky? Jak by mohly zombie dobýt vojenské objekty s vysokými zdmi a stovkami vojáků se samopaly? Jaktože se lesy nehemží přeživšími, co utelki z měst - zombie přece nemůžou zabít stamiliony lidí za pár týdnů. Proč Glenn neřekl tomu "nemocničnímu gangu", že jeho přátelé nejsou žádní plenitelé? Postavy jsou strašlivě černobílé a chovají se nelogicky. Nevím jestli jde o neschopnost scénáristů (což podporuje fakt, že je všechny po první sérii vyrazili) nebo nedomyšlenost univerza, těžko říct... bohužel, mělo to na víc.