Cesta do tmy (2023) (TV film)

Mám rád filmy, ktoré sa dotýkajú reálneho života, a to je tento prípad. Má to samozrejme svoje muchy, ale hodnotím to za **** Piatu hviezdu dávam navyše za to, že tuná poniektorí odborníci a fajnšmekri dávajú jednu hviezdu alebo odpad a jedným dychom hodnotia naplno také kokotiny ako Barbie, Svetlonoc a iné výdoblitky súčasnej kinematografie.

Extraktoři - Tým (2023) (epizoda)

Ach jaj. Pavla Gajdošíková nie je zlá herečka, ale na postavu "agentky" sa typovo vôbec nehodí. Obsadenie Koleníka je takisto záhadné, lebo jemu tá čeština ide ako psovi pastva. A tie dialógy medzi tými holkami boli  mierne povedané mimo realitu.

Extraktoři - Únos (2023) (epizoda)

Akože zatiaľ nič moc, uvidíme ďalej. Avšak úplne to zrážajú také nezmysli, ako keď tam najprv nahý spolu šukajú (prokurátor a agentka), potom si ide na tri kroky pre víno a pracne sa balí do plachty a takisto ona, keď ide na dva metre po telefón... To má byť ako pre deti, či čo?

Bohéma (2017) (seriál)

Nečakal som to, ale za mňa je to plný počet, odhliadnuc od skutočných historických súvislostí. Príjemne sa to pozeralo, napriek pomalému rozjazdu a trochu roztrieštenému scenáru. Pozdvihli to hlavne herecké výkony, a to menovite Javorský a Dlouhý, ktorým som toho Buriana a Štepánka naozaj veril. Inak nežili si zle ani za protektorátu... kamera, herečky, píchaní, chlastání. Ešte trochu historická odbočka: Nejak mi nejde do hlavy, že Češi (odmietam jebnutý, aj keď spisovný výraz "Česi") sú "teraz" s Nemcami najlepší kamaráti, aj keď z hľadiska dejín vlastne najviac ublížili Českému národu. Na druhej strane je o to ťažšie pochopiteľná tá rusofóbia, ale to len tak na okraj témy.

Těla (2023) (seriál)

Nedopozerané. Ja som nemal a nemám nič proti i-migrantom ani homosexuálom a pod., ale toto povinné prepchávanie nových filmov a seriálov touto "tematikou" spôsobí to, že ich bude nenávidieť aj ten najtolerantnejší človek pod slnkom, pretože aj Mahátma Gándhí mal svoje hranice. K seriálu: Dementnelo to od druhého dielu podobne ako Dark.

Bullet Train (2022) odpad!

To ale bola pičovina, nedalo sa to ani dopozerať. Ha-ha-ha chi-chi-chi niekoho podrežeme, vykucháme, prihodíme ďalší akože vtip, niekoho zastrelíme, pridáme jebnutú hlášku atď. atď.

Večeře po americku (2020)

V podstate veselý film. A ten Johny Q resp. Simon vyzeral trochu ako Milan Ondrík, keď bol ešte ucho.

Byť zdravý je výhra (2021) (pořad) odpad!

Tuná je krásne vidieť tá donebavolajúca ľudská dementnosť a predajnosť tzv. moderátorov a iných hercov a dobytkov, ktorí sa v tom angažovali. Napr. oná ...  Wisterová.

Generálové - Kdo s koho (2021) (epizoda)

Konečne nejaké zadosťučinenie pre generála Gajdu v dokumente ČT. Som dokonca príjemne prekvapený. Ešte doplním, čo zabudli podotknúť k NOF, ktorej bol predsedom, a to, že to síce bola fašistická strana, ale protinemecká.