Okresné blues (1990)

Hm s kamosmi sme boli v istom blues pube v NZ, kde zhodou okolnosti pustali tento film, nasledne na to prisiel jeden z hlavnych protagonistov filmu (udajny Jano Dubán :) zahrat na gitaru LIVE, tak sa stal film aspon o nieco zaujimavejsim pre okolosediace obecentsvo... Inak je to klasicka slovenska (tak trocha aj ceska) blbost, ktora sa da pozret mozno raz (ak vobec :)

Záhada Blair Witch (1999)

Hroza. Mozno v dobe ked tento film vysiel, znamenal nieco viac, ale v dnesnej dobe je to lacnost sama o sebe. Vobec ziadny strach, hrozni dabing (nenasiel som film v originalnom zneni), 0b pre mna

Černá labuť (2010)

Velmi abstraktne a umelecky pojata psychlogicka drama, plna desivych zableskov vychadzajucich zvnutra mysle baletky Niny. K tomuto kusku treba naozaj pristupovat opatrne, je urceny podla mna iba pre extremne narocnych divakov, na co ja asi zatial nemam patricny vek :) Pointa mi ako-tak dosla ale cely film pre mna asi navzdy zostane zahaleny ruskom tajomstva... Mam z neho dost zmiesane pocity a preto sa takemuto zanru radsej oklukou vyhybam :)

Švihák ajťák (2009)

Jedina hviezdicka, ze sa to tyka IT... inak low, low, neda sa na to pozerat

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Spociatku mile stretavanie dvoch 8-rocnych chlapcov, kazdy z inej strany "barikady". Akonahle ale zaznela myslienka prechodu Bruna na "druhu stranu", zacal som mat naozaj velmi stiesneny pocit pri pomysleni ako to cele dopadne. Ten sa stupnoval az do poslednej sceny s vojakom v maske, kde zo mna po dlhom case naozaj vysli slzy smutku pri predstave, ze nieco podobne bolo v tej dobe na dennom poriadku. Film na chytil vsetkymi desiatimi, nebol zbytocne dlhy, dejova linia napredovala a zaver takeho kalibru som naozaj necakal. Smutne ale pravdive :(

Sociální síť (2010)

V prvom rade extremne dlha rozpravka o tom co vsetko Mark Z. prezival predtym a pocas toho ako zakladal KnihuTvari. Skoro ziadna dejova linia, o co vsak asi reziserovi ani neslo. Podstatne bolo skor vyzdvihnutie kde je povod facebooku (harvard), aky bol prvotny zamer zalozenia podobnej sluzby, kedy marka napadlo pridat na fb statusu vztahu (stav - relationship), kto dal chlapcom prve rady z praxe (Sean Parket aka Napster founder) a ako to cele pokracovalo prakticky az do dnesneho dna. Film, ktory vo mne nezanechal skoro ziadne emocie, vratane hlavneho hrdinu - herca Jesse Eisenberga, ktory (aj ked to mozno iba hral) bol pre mna na velmi "vysokej" intelektualnej urovni :)

Osudový dotek (2004)

Skvela psychologicka drama, ktoru som bohuzial plne pochopil az na druhe pozretie :) Prvykrat mi to cele nedavalo zmysel, pretoze som nevenoval pozornost vsetkym dolezitym udalostiam. Druhykrat to uz ale bolo o inom, zameral som sa na detaily a vsetko mi do seba plne zapadalo. Bohuzial asi to tak v zivote chodi, ze nic nie je uplne dokonale a ruzove.. Ani jeden Evanov "zivot" nebol idealny, aj ked on sa ho takym snazil urobit. Dosiahnut to je ale v podstate nemozne a nikdy nebude clovek spokojny so vsetkym co sa okolo neho deje a odohrava. Osobne by som na jeho mieste tiez volil najmensie zlo, co v jeho pripade bola asi naozaj ta posledna alternativa :)

Nuda v Brně (2003)

Miestami az vtipna tragikomedia, v ktorej je na moj vkus az moc nudy (nielen v Brne). Film je v ciernobielom prevedeni, ale zato so sucasnymi hercami, a prave drzi to ma drzalo pri obrazovke cely cas. Miestami som mal pocit, ci sa niekde reziser nesekol a neprehnal to a ci sa naozaj kazdy vecer najdu v mestach ludia s osudom podobnym tymto. Som za kazdu dobru cesku komediu, ale toto si uz druhykrat nepozriem. Nie je dovod :)

127 hodin (2010)

Nervydrasajuci pribeh mladeho Arona, ktory sa rozhodol absolvovat lezenie po skalach Canyonlandu. Az … kym mu jeho (snad) najdolezitejsi nastroj v zivote - pravu ruku, nezavali obrovsky balvan. Tu sa zacina neobycajny boj o prezitie 26rocneho Arona, plny halucinacii, slnka a nedostatku vody. Nastastie je pritomna kamera a tak ma Aron cas divaka zabavit, pocas poldruha hodiny trvajuceho dobrodruzstva, filmovanim sameho seba a priblizovanim tak jeho doterajsieho zivota. Filmy odohravajuce sa v jednom prostredi, lokalite mam velmi rad (vrcholnu priecku u mna zatial drzia 12 Angry Men, Buried), no tento snimok mohol byt o kus kratsi, kedze v polovici filmu je prakticky jasne ako moze Aron dopadnut. A tak sa aj stane :)

Počátek (2010)

Jedno z vrcholnych diel Christophera Nolana, plne megalomanskych kulis a prostredia, ktore vas zanecha uz navzdy poznaceneho. Film je nutne vidiet minimalne 2, ci 3 krat. Mnohi az potom pochopia jednotlive urovne snivania hlavnych hrdinov a prezivaju vsetky situacie spolu s nimi. Niekedy az s napatym dychom ocakavate co pride, ci sa jedna o skutocnost alebo sen. V istej chvili mate az chut zakricat na hrdinov: "Nerob to!". Tak to ale nefunguje. Toto dielo je dokonale po stranke filmarskej, produkcnej aj hereckej. Vyborne sa hlavnej postavy ujal L. DiCaprio, ktory je v podobnych rolach uz ako doma.