Poslední skaut (1991)

Obvykle se na filmy dívám v originálním znění, ale stačilo pár ukázek původního Soukupova dabingu na youtube a hned jsem věděl, že tohle si prostě musím dát v češtině. Náš jazyk má totiž tolik krásných nadávek a Poslední skaut je nevyčerpatelná studnice hlášek. Bruce Willis a Damon Wayans mají pěkně prořízlou hubu. Joe Hallenbeck hravě přehláškuje i Johna McClanea, a to je co říct. Jó, dneska už takovéhle zábavné akčňáky nikdo netočí. Bohužel. "Doprdele, ten chlap snad vynalezl křížovku!"

Uprchlíci (1986)

Příjemná francouzská komedie, ústřední dvojice je mnohem sympatičtější než v americkém remaku.

Ospalá díra (1999)

Slušná atmosféra a napínavé momenty. Ale stejně mi ten Burton asi nikdy nesedne...

Poldové (2010)

Příjemné překvapení. Trailer k filmu mě zaujal už před nějakým časem, ale vzhledem k hodnocením jsem očekával, že to bude nemastná tříhvězdičková komedie na jedno zhlédnutí, která vyšumí už během závěrečných titulků. Naštěstí se tak nestalo. Podobných buddy komedií jsou sice kvanta a Cop Out možná místy působí trochu klišoidně, jenže je to i tak perfektní zábava, která pěkně odsejpá. Bruce Willis a Tracy Morgan nejsou nejlepšími parťáky v historii stříbrného plátna a možná trochu postrádají tu správnou chemii, ale i tak vytvořili sympatickou dvojku, které dokázal zdatně sekundovat Seann William Scott. Poldové jsou plní hlášek, nadávek a desítek filmových odkazů. A to všechno spolu dohromady funguje, výrazně trapné momenty jsem zde nezaznamenal. Čekal jsem průser, a on to žádný průser nebyl. "Yippee-ki-yay, motherfucker!" - Postava Bruce Willise: "I´ve never seen that movie."

Logorama (2009)

A já si myslel, že nejvíc reklamních log se okatě objevuje v současných českých filmech :-)

Pixely (2010)

Výborný nápad a skvělé provedení.

Četa v akci (1987) (seriál)

Hodnocení po několika epizodách: Povedený seriál z války ve Vietnamu. Pochopitelně to není tak drsné jako ve filmech typu Platoon, ale i tak je atmosféra výborná a o napětí není nouze. Mohlo by to jen být o trochu méně televizně naivní a postavy mi zatím k srdci moc nepřirostly, ale uvidíme časem. Každopádně zajímavý kousek, jsem rád, že jsem na něj narazil.

12 opic (1995)

Jelikož se jednalo o mé první setkání s režisérem Gilliamem, tak mi chvíli trvalo, než jsem se sžil s jeho osobitým stylem. Prvních dvacet třicet minut jsem nevěděl, co si o tom mám myslet, ale jakmile jsem přistoupil na pravidla hry, pochopil jsem, jaká genialita se v příběhu ve skutečnosti skrývá. Aby člověk všemu porozuměl, na to je potřeba další zhlédnutí. Filmy o cestování v čase mám rád a tenhle tomuto žánru ostudu rozhodně neudělal. I když je to teda chvílemi dosti psychózní. Můj oblíbenec Bruce Willis mě v tomto filmu překvapivě moc nezaujal, za to Brad Pitt byl jako blázen vynikající. Co se týká hudby, tak ta se mi vůbec nelíbila. Do nálady filmu zapadla, ale já bych uvítal něco jiného. Jeden z těch filmů, který nedá vašemu mozku spát. "I'm an innocent victim in here! I was attacked by a coked-up whore and a crazy dentist!"