• Romantický

Dorfmanová (2011)

Náhodně jsem na tento film narazila a byla jsem příjemně překvapená. Film o obyčejné, trochu baculaté a zakomplexované dívce Deb Dorfmanové, která žije se svým bručounským ovdovělým otcem a pracuje jako účetní u svého bratra, který ji patřičně zneužívá. Je tajně zamilovaná do válečného zpravodaje a playboye Jaye, který to pochopitelně ví. A ten milou Deb pozve na večeři a tam ji šikovně zmanipuluje, aby mu týden ohlídala byt a hlavně kocoura, protože odjíždí na reportáž do Afghánistánu. Bydlí v dost otřesné čtvrti, Deb se tam bojí a byt je nezařízený a plný nevybalených krabic. Za ten týden mu Deb dá byt do pořádku s pomocí souseda, se kterým se seznámila ve výtahu. Je to arabský výtvarník a tvrdí jí, že je gay (ale není). Dvě protřelé známé ji pomohou změnit vzhled a Deb se pozvolna mění v sebevědomou dívku. A hádejte, kdo nakonec získá její srdce - novinář nebo výtvarník? Takže spíš 3 a půl hvězdičky za normálnost a příjemnost.

Zrozeni z moře (1997)

Nemastný neslaný film. Některé scény byly na hranici směšnosti a trapnosti - jako např. scéna loučení se Yanka s rodinou před emigrací (tančí kozáčka a zběsile se objímají), nebo když Yanko statkáři a lékaři dohraje jejich šachy a lékař podle toho pozná, že je Rus, vždyť přece Rusové hrají skvěle šachy... Také scéna, kdy se Yanko zmítá v horečce a rusky prosí o vodu a Amy po něm stále tupě žádá, ať mluví anglicky, že mu nerozumí - no co by tak asi polomrtvý chlap v horečce chtěl? Když jí lékař předtím řekl, že má zápal plic a ať mu dává pít a lék a drží ho v teple, tak to je pro ní pokyn, aby ho nechala celou noc na pospas osudu a v prudké bouři s dítětem běžela mnoho kilometrů pro pomoc. A to jí ten lékař řekl, že se ještě přijde podívat. Perez jako Rus byl legrační a i moje oblíbená Rachel Weisz byla nějaká unylá. A ta další zápletka - její otec byl vlastně její nevlastní bratr ... A všichni koukali skz prsty na ubohou Amy, místo aby odsoudili její matku, že si začala s otcem a těhotná si vzala jeho syna!

Moje krásná učitelka (2011)

Film režíroval a sebe do hlavní role obsadil Tom Hanks. Věřím, že kdyby mu tuto roli nabízel jiný režisér, tak ho pošle někam, ale když si to natočil sám ... O muži, který přijde o práci a rozhodne se studovat vysokou, aby měl nějaké šance.Pro mě byl ovšem tristní pohled na Hanksovy obarvené vlasy a botoxem vyhlazený a důkladně zmakeupovaný obličej, neb tam hrál muže mladších středních let, kterým už přece jen tak úplně není. A hrál ho chvílemi ve stylu Forresta Gumpa, takže mi unikalo, zda je to drama nebo komedie - asi komediální drama. Ty nic neříkající trapné dialogy! A ta nevěrohodná hrůza, když z něho mladičká spolužačka udělá motorkáře a podle toho jej i oblékne - ty řetězy .... Americké vysoké školství nemá chybu, podle tohoto filmu má úroveň jako naše základka, A proč roli učitelky vzala Julia Roberts, to jí snad Hanks nasypal něco do kafe, když ji přemlouval.

Koupili jsme ZOO (2011)

Rodinný film Koupili jsme zoo, patří mezi ty filmy, které neurazí ani nenadchnou. Je natočený podle stejnojmenné knihy a ani ta nestojí za moc.Aby film nebyl příliš srdceryvný a neděsil děti, vypustili dějovou linii o nemoci a umírání matky, která v knize tvoří dost podstatnou část.Ve filmu je na můj vkus mnoho klišé, takových typicky amerických - vdovec shání bydlení, které by jim tolik nepřipomínalo matku. Samozřejmě poslední dům, který jim makléř nabídne, je maličká zoo na kraji města - otec se dojme, jak se tam malé dcerce líbí a dům koupí. Takže má zdevastovanou zoo, nedůvěřivý personál, naštvaného pubertálního syna, se kterým vychází katastrofálně a nulové znalosti, jen to odhodlání. Jeho entuziazmus ale časem vše překoná - nedostatek peněz, pronásledování úřadů, se synem si padnou do náruče a do zoo se valí davy.

Pták z nebes (2011)

Ve svém žánru film patří k tomu lepšímu, příjemně se na něj dívá - 3 a půl hvězdičky

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012) odpad!

Tento film snad může bavit děti tak do deseti let ... možná. Podle mého názoru naprosto příšerný film. Proč vzal kdysi dobrý herec Michael Caine roli v takové blbosti, nojo, peníze jsou stále potřeba a role se asi už nehrnou. O hereckém výkonu nabušeného Dwayna Johnsona pomlčím, "zaskvěl se" odrážením ovocných bobulí prsními svaly, ach bože! A tak bych mohla pokračovat. Trikové scény ubohé, dějová linie slabá jak čaj, Verne a Stevenson by měli vstát z mrtvých a zmlátit scénáristu!

Thor (2011)

Překvapilo mě poměrně vysoké hodnocení na csfd, já jsem byla naopak velmi zklamaná, co to tak dobrý shakespearovský herec a režisér K. Branagh natočil za slátaninu. Kulisy mi svou pompézností poněkud připomínaly oslavné filmy z Třetí říše, obsahově předvídatelná nuda a herecké výkony příšerné! Naprosto souhlasím s hodnocením zn. Cival a rozesmál mě Verbal

Tvůj snoubenec, můj milenec (2011)

Romantický film Můj snoubenec, tvůj milenec se ničím nevymyká z průměru a obsah už název napovídá - kamarádka přebere kamarádce snoubence. Předlohou byl román od Emily Giffin - Něco vypůjčeného - a musím říci, že kniha je mnohem lepší. A pro ty, kterým se film líbil a chtěli by vědět, co se dělo dál - autorka napsala i druhý díl: Něco modrého.

Rozervaná objetí (2009)

Jsem poněkud rozpačitá, asi jsem měla příliš vysoké očekávání po režisérových předchozích filmech ale moc mě to nevzalo. Penélope Cruz je nádherná, ale jinak měla jsem pocit, že by to chtělo nějak víc scénaristicky a herecky psychologicky propracovat.

Horší než smrt (2010)

Nechápu, proč vůbec Američané dělali tak hloupý a trapný remake k tak vtipnému anglickému filmu!